Adele Diyeti

adele-diyeti

Adele Diyeti yani Sirtüin Diyeti, özellikle ünlü şarkıcı Adele’nin bu diyetle 45 kilo vermesini açıklamasının ardından büyük ilgi görmeye başladı. İngiliz beslenme uzmanları tarafından hazırlanan bu diyet programı, sadece egzersiz ve açlığa dayalı olarak belirli genlerin aktifleşmesine dayanan bir diyet programıdır. Halk arasında Adele diyeti olarak da bilinen bu diyet, diyet konusunda ezberleri bozan bir diyet olarak tanınmaktadır. Bu diyet söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak sirtüin nedir sorusu gelmektedir. Sirtüin aslında birçok canlı türünde görülen bir protein sınıfıdır. Literatürde sirtüin olarak adlandırılan bu protein çeşidi canlı hücrelerinin sağlığını korumada aktif olarak rol oynamaktadır.

Sirtüinler, dünyada sirtfood diet olarak bilinen bu özel beslenme programı ile desteklendiği zaman zayıflamaya yardımcı olmanın yanı sıra yaşlanma karşıtı etkilere kadar birçok olumlu etki etmektedir. Birçok soruna çare olarak görülen sirtüin diyeti, etkili sonuçları ile dikkat çekmektedir.

Başlıklar

Adele Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyet programını kısaca tanımlamak gerekirse bitkisel proteinler sayesinde vücutta zayıflama genlerini harekete geçiren bir beslenme tipi demek mümkün. Kilo verme amacının yanı sıra vücuttaki iltihapları azaltmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve yaşlılık belirtilerini en aza indirmek için de sirtüin diyetine başvuran birçok kişi bulunmaktadır. Sirtüin denen protein çeşidi, canlılarda bulunan hücrelerin genel sağlığını koruma konusunda da oldukça başarılıdır. Bundan dolayı birçok uzman tarafından da tavsiye edildiği bilinmektedir.

Bu diyeti yapmak istiyorsanız mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Sizlere özel hazırlanarak uygulayacağınız her diyet programında olduğu gibi doktorunuzun kontrolünde sirtüin diyeti yaptığınızda daha rahat bir şekilde istediğiniz sonuçları elde etmeniz mümkün olacaktır. Sirtüin diyeti yiyecekleri olarak bilinen yiyecek listesi, bu diyetin temelini oluşturmaktadır. Bu listede çilek, bitter çikolata, lahana, kırmızı soğan, maydanoz, zeytinyağı, karabuğday, yeşil çay, ceviz, kahve, zerdeçal, yaban mersini, roka yer almaktadır.

Adele Diyeti Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Adele diyeti (Sirtüin diyeti) yapmak isteyen kişiler, sağlıklarını korumak ve istenilen sonuçları elde etmek için mutlaka kurallarına uygun bir şekilde ve doktor kontrolü ile bu diyet uygulanmaktadır. Sirtüin diyeti, 3 hafta uygulanan bir diyet programıdır. Uzmanlar, bu sürenin aşılmaması gerektiğini ve tekrar yapmak isteyenlerin mutlaka bir süre ara verdikten sonra tekrar sirtüin diyeti programı yapmaları gerektiğinin altını çizmektedir.

Diyete başlarken ilk üç günün oldukça zorlu geçtiğini bilmelisiniz. Diyet programı hazırlanırken diyetin ilk üç günü alınan kalori miktarının çok sınırlı olması, diyet yapanları oldukça zorlamaktadır. İlk üç gün toplam 1000 kalori alınmasına izin verilmektedir. Bunun yanında da bol bol yeşil detoks suyu tüketilmesi gerekmektedir. Üç günün ardından dört gün boyunca iki öğün yemek yenmesine izin verildiği için diyeti uygulamak bir nebze daha kolay bir hale gelmektedir. Böylece diyette ilk bir haftanız tamamlanmış olmaktadır. İlk yedi gün içerisinde yedi kilo verdirdiği söyleyen Sirtüin diyetinde yeşil detoks suları da sirtüin diyeti yiyecekleri listesinde yer alan besinler kullanarak hazırlanmaktadır. Diyetin son iki haftasında ise günde 3 öğün yemek yemenize izin verilmektedir. Ancak öğünlerde yediklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kronik bir sağlık sorunu olan kişiler, düzenli ilaç kullananlar ve uymanız gereken bir perhiz programı bulunuyorsa bu diyet size uygun bir seçenek olmayacaktır. Sirtüin diyeti yiyecekleri listesinde yer alan yiyeceklerin aşırı miktarda tüketilmesinin vücudunuz için zararlı olabileceğini de unutmamalı, ölçüyü korumalısınız. Bu diyette en önemli nokta bilinçsizce uygulanmamasıdır. Bundan dolayı bir doktor veya diyetisyene danışarak diyeti uygulamanız sizler için en iyisi olacaktır.

Sirtüin Diyeti Zayıflatır Mı?

Kilo vermek isteyen kişiler, en popüler diyetleri uygulamaya öncelik vermektedir. Bu diyetler arasında son zamanlarda sirtüin diyeti zayıflatır mı sorusu da sık sık gündeme gelmektedir. Doğru ve ölçülü bir şekilde uygulandığı zaman sirtüin diyetinin olumlu etkilerinin bulunduğu uzmanlar tarafından da kabul edilmektedir. Ancak uzmanlar, uzun süre bu kadar düşük kalori ile beslenmenin sağlığınızı olumsuz etkileyeceğine de vurgu yapmaktadır. Bundan dolayı süre konusunda aşırıya kaçmadan ve ölçülü, bilinçli bir şekilde uygulayarak kalıcı sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Doktora danışılmadan yapıldığında riskli durumların ortaya çıkabileceği unutulmamalı ve diyet konusunda kendiniz için en doğru beslenme şeklinin, bünyenize uygun özel program olduğunu unutmamalısınız.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*