Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi

adet döneminde ciğer gibi parça gelmesi
adet döneminde ciğer gibi parça gelmesi

Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi neden kaynaklanır? Bunun yanı sıra en çok sorulan sorulardan biri de Adet döneminde siyah kan pıhtısı gelmesi neden olur? sorusudur. Adet sürecinde ciğer gibi parçanın gelmesi kadınları sıklıkla rahatsız edebilen bir durumdur. Çoğu zaman, bu tarz bir parçanın gelmesi huzursuzluğa ve endişeye sebebiyet verebilmektedir.

Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi kapsamında adet döneminde meydana gelen kanamanın miktarı her ay farklı olabilmektedir.  Bazı zamanlarda birçok sebebe bağlı olarak adet dönemi gecikebilir. Peki, adet dönemi geciktiğinde ne olur. Adet döneminde gecikme meydana gelir ise, kanamada o ay fazla olur.

Adet dönemimde parça mı geliyor? Böyle bir sorun neden kaynaklanır? Bu durumda ne yapılması gerekmektedir?  Fazla kanama meydana geldiğinde genellikle adet döneminde pıhtıda gelir.

adet-doneminde-ciger-gibi-parca-gelmesi

Başlıklar

Adet Döneminde Pıhtı Gelmesi

Adet dönemi olması gerektiği günden erken olur ise o zamanda kanama normale göre daha az seviyede olmaktadır.  Normalde adet döneminde ufak yapıya sahip olan pıhtılar normal olarak kabul edilmektedir. 

Bu şekilde herhangi bir sorun meydana gelmez ve son derece doğal olduğu kabul edilir. Fakat pıhtı meydana geldiğinde şiddetli ağrıda meydana geliyor ise o zaman olumsuzluklar düşünebilir ve bir hekime başvuru yapılabilir. 

Adet döneminde ciğer gibi parça gelmesi de normal kabul edilmez ve bunun içinde mutla bir doktora başvurulması şarttır

Adet döneminde et parçası gelmesi Kadınlar Kulübü tarafından oldukça fazla araştırılır ve ciddi bir sorun yaratıp yaratamayacağı merak edilir. Genellikle kadınlarda kist, miyom, enfeksiyon gibi sebeple bağlı olarak et parçası gelir.

Böyle bir durumda hemen bir hekime başvurulmalı ve muayene olunmalıdır. Çünkü gelen büyük parçalar; bir sorun olduğunun göstergesidir. Adet döneminde hiçbir zaman büyük parçalar gelmez ve sadece ufak kan pıhtılarının gelmesi normal kabul eldir.

Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi Neden Olur?

Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi kapsamında, kanda pıhtılaşma meydana geldiği zaman adetliyken parça gelir.  İçeride bekleyen kan boşalamadığı için pıhtılaşma meydana gelir.  Daha sonra ise pıhtılı bir şekilde dışarıya atılır. 

 • Adet döneminde meydana gelen kanama bazen kırmızı renkte olurken bazı zamanlarda koyu kırmızı renge sahip olur.
 • Adet döneminde parça geliyor ise bu kanın pıhtılaştığının bir göstergesidir.  Parçanın boyutu çok büyük ise; miyom, kist gibi sorunlardan kaynaklı bir neden olabilir.
 • Ya da eğer bilmiyorsanız ve hamileyseniz düşük yaşıyor olabilirsiniz.
 • Adet döneminde büyük kan pıhtısı gelmesi birçok kişinin karşılaştığı bir problemdir ve insanlar böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıklarında telaşa kapılırlar.
 • Bunun kesin tanısını koyabilmeniz için mutlaka bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Hekime başvurduğunuzda muayene olursanız, rahatsızlık var ise ortaya çıkacaktır.
 • Bakirelerde kan pıhtısı meydana gelmesi kist ve miyomdan kaynaklanmaktadır. Kist ve miyomun boyutu maksimum düzeye ulaştığında kan pıhtısı meydana gelir ve aynı zamanda ciddi şekilde ağrıda olur. 
 • Kan pıhtısının boyutu da çok önemlidir.
 • Eğer gelen kan pıhtısının yapısı ufak ise herhangi bir sorun teşkil edebileceği düşünülmez. Çünkü ufak yapıya sahip olan kan pıhtısının gelmesi doğaldır. 
 • Özellikle adet dönemin bir süre geciktiyse bu dönemde kan pıhtısı daha fazla olmaktadır.
 • Eğer ki kan pıhtısının boyutu büyük ise o zaman korkulacak bir durum vardır ve hemen muayene olmanız gerekmektedir.
 • Özelikle de ağrılı bir şekilde pıhtı meydana gelmesi ciddi sorunları ortaya çıkarabilir.
 • Bu nedenle asla beklememeli ve hemen bir hekime muayene olmalısınız.
adet-doneminde-ciger-gibi-parca-gelmesi-1

Adet Döneminde Et Parçası Gelmesi Ne Demek?

Bakirelerde adet döneminde büyük kan pıhtısı gelmesi ne anlama gelir? Eğer et parçası geliyor ise bu durum her zaman doğal karşılanmaz. Adet döneminde meydana gelen kanama bazen farklı olabilmektedir.

Yani bir ay az bir ay fazla kanama meydana gelebilir. Fakat adet döneminde meydana gelen kanama her zaman için normal olmayabilir. Miktarı fazla olması, parça gelmesi, et parçası düşmesi gibi bir durum ile karşılaşıldığında ciddi bir sorunun belirtisi olabilir.

Doğal bir rengi kanamasının rengi kırmızıdır. Çok fazla büyük parça gelmez. Bazen pıhtılar meydana gelebilir. Ancak bu pıhtıların büyüklüğü önemlidir. Pıhtılar çok büyük olmamalıdır. Ufak pıhtılar normal karşılanırken büyük pıhtılar bir hastalığın belirtisidir.

Özellikle adet döneminin gecikmesi ile beraber pıhtılaşma sorunu meydana gelir. Sizde dikkat ederseniz adet döneminiz geciktiğinde yoğun kanama ve bunun yanı sıra ufak pıhtılar gelmektedir.

Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi kapsamında adet döneminde meydana gelen farklılıklar dikkate alınmalıdır. Adet döneminde meydana gelecek olumsuzluklar birçok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Yani kanda azalma, çoğalma, pıhtı, parça gelmesi, şiddetli sancı, adette gecikme, arama kanama, erken adet geçirme gibi problemler ile karşı karşıya kalınabilir.

Bu durumlarda öncelikle detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekmektedir. Genellikle bu şekilde meydana gelen problemler; hormon seviyelerinde meydana gelen değişikliklerden, düşük, dış gebelik, kist, miyom, enfeksiyon ve iltihap gibi sorunlarımda meydana getirebilir. 

Erken müdahale her zaman önemlidir. Hastalık erken teşhis edilir ise kısa zaman içerisinde tedavi edilebilir. Böyle bir durum karşısında mutlaka hastaneye gitmeli ve muayene olunmalıdır.

Adet Döneminde Koyu Renkli Kanama Ve Parça Gelmesi Ne Demek?

Adet döneminde siyah kan pıhtısı gelmesi Kadınlar Kulübü tarafından oldukça merak edilmektedir. Eğer sizde bu konu hakkında kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Adet döneminde meydana gelen kanamanın miktarı ve aynı zamanda rengi çok önemlidir.

Çünkü renginde ve miktarında değişiklik meydana gelir ise bir sorun var demektir. Koyu renkli bir kanama adet döneminin başında ve aynı zamanda bitişinde meydana geliyor ise uzmanlar tarafından bu normal olarak kabul edilir.  Ancak her zaman kahverengi ve koyu renkli bir akıntı meydana geliyor ise bu normal değildir ve bir sorun olduğunun işaretidir.

Kadınlar mutlaka adet periyodunu takip etmeli ve olumsuz semptomlar kaşırında ise hemen bir hekime başvurmalıdır. Bazı durumlarda koyu renkli akıntı tehlikeli olarak bilinmektedir. Hafif kahverengi akıntı ara sıra olabilir. Özellikle doğum kontrol hapı kullanıldığında, o bölgede bir madde bulunuyor ise, yumurtlama dönemi esnasında hamilelikte ve aynı zamanda adetten önce ve sonra kahverengi leke meydana gelmesi son derece normaldir.

Ancak devamlı meydana gelen bir koyu leke doğal olarak kabul edilemez. Özellikle de şiddetli ağrı ile meydana gelir ise tehlikeli sayılmaktadır. Peki, koyu renkli akıntı ne zaman tehlikeli olmaktadır? Hemen sizlere merak ettiğiniz bu konu hakkında bilgiler verelim.

Rahim ağzında meydana gelen kanser: kadınlarda rahim azı kanseri oldukça sık görülmektedir. Birçok sebebe bağlı olarak meydana gelen bu hastalıkta koyu renkli akıntı çok görülür. Koyu renkli akıntının yanı sıra ağrıya da çok sık rastlanılmaktadır. 

Bu nedenle de koyu renkli akıntı meydana geldiğinde bir muayene olmanız ve smear testi vermeniz tavsiye edilmektedir.

Rahim ağzında meydana gelen yaralar: genellikle rahim ağzında kanama medyana gelmesi yaralardan kaynaklanmaktadır. Özellikle bu durumun habercisi kahverengi ve koyu renkli akıntılardır. Eğer böyle bir sorununuz var ise hemen muayene olmalısınız.

Rahim ağzı yaralarının tedavi basittir. Lazerle kısa zaman içerisinde yara olan bölge yakılır. Peki, hasta hemen taburcu olur mu? Basit bir işlem olduğu için hasta hemen taburcu olur ve günlük yaşantısına devam edebilir.

Polistik over: Hormanel dengesizlik sebebi ile polistik over meydana gelir. Polistik over hastalığının ilk belirtisi adet gecikmesi ve bunun yanı sıra koyu renkli kanamalardır. Her koyu renkli kanama polistik over değildir.

Ancak genelde adet gecikirse ve koyu renkli kanama mevcut ise büyük ihtimal polistik over hastalığı olabilir.  Bunun için bir doktora gidip muayene olmalısınız. Muayene olduktan sonra polsitik over olup olmadığınız ortaya çıkar.

Endometriyal polip:  rahim ağzında bu polipler meydana gelir. Bu poliplerin meydana gelmesi sebebi ile de kahverengi kanamalar meydana gelebilir.  Aşırı kanama olur ve bu durumda insanlar olumsuz bir şekilde etkilenir ve ciddi bir şekilde kansızlık sorunu ile karşı karşıya kalınır.

Miyom:  miyom kadın üreme organında meydana gelen bir rahatsızlıktır kahverengi kanama ile kendini göstermektedir.

adet-doneminde-ciger-gibi-parca-gelmesi-2

Kesilmeyen Adet Kanaması Neyin Belirtisi?

Kesilmeyen adet kanaması neyin belirtisi bu birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Çünkü Bazı Kadınlarda adet dönemi çok uzun olmaktadır. Adet döneminin çok uzun olması birçok hastalığın belirtisi olabilir.

Normal olarak bir adet kanamasının en az 3 gün en fazla ise 9 gün olması normaldir. Eğer sürekli olarak 9 günden fazla adet kanaması meydana geliyor ise bir sorun meydana gelmiş demektir. Uzun süren 1 adet Miyop göz enfeksiyon gibi hastalıkların belirtisi olabilir Ve bu sebepten dolayı da mutlaka bir hekime danışmanızı ve muayene olmalıdır.

Adetliyken Adet döneminde ciğer gibi parça gelmesi Kadınlar Kulübü tarafından çok fazla araştırılır. Eğer size de böyle bir sorunumuz oluyorsa ve bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız doğru sayfada olduğumuzu belirtmek isteriz.

Adet döneminde minik pıhtıları gelmesi son derece doğal olarak kabul edilmektedir. Fakat bazen Kadınlar Arasında o bölgeden ciğer gibi bir parça geldiği sürekli olarak konuşulmaktadır. Büyük yapıya sahip olan parçaların gelmesi normal değildir ve tehlikeli olarak kabul edilir.

İçerideki kanın birikmesi sonucunda böyle  pıhtılar gelmektedir. Genellikle bu sorun Miyom ve kist gibi problemler sebebiyle meydana gelmektedir. 

Adet döneminde et parçası gelmesi kadınlar kulübü  yorumlarına bakıldığında birçok sebebe bağlı olarak meydana geldiği görülmektedir. Kadınların adet dönemlerini titizlikle takip etmeleri sağlıkları açısından büyük önem taşımaktadır.

Adet döneminin düzenli olması son derece önemlidir. Adet döneminde et parçası geliyorsa ve bu et parçasının boyutu büyük ise Birçok sebepten kaynaklanmaktadır.

Peki, adet döneminde meydana gelen et parçalarının genel sebepleri nelerdir? Hormonal dengesizlikler miyomlar, enfeksiyonlar, rahim ağzı yaraları gibi sebeplerden adet döneminde et parçası gelebilir.

Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi kapsamında aynı zamanda adet döneminde zaman zaman o zamanlar ve gecikmeler meydana gelebilir.

Adet döneminde gecikme meydana geldiğinde pıhtı şeklinde yani et parçası şeklinde kanamalar daha fazla görülmektedir. Çünkü gecikme meydana geldiği için kanama birikir ve daha sonra birdenbire pıhtı şeklinde düşer. Tabii ki bunun boyutu büyük önem taşımaktadır.

Boyutunun fazla olması tehlikeli sayılır ve mutlaka bir doktora görülmemelidir. Fakat bu pıhtıların yapısının küçük olması herhangi bir sorun teşkil etmez ve normal olarak değerlendirilir. Adet döneminde et parçası gelmesi ile beraber şiddetli ağrı ve kramplar da meydana geliyor ise bu ciddi bir sorunu teşkil eder.

Bunun yanı sıra ara kanamalarda meydana gelebilir. Adet dönemi normalden uzun sürebilir veya normalden daha kısa sürebilir. Bu durumda mutlaka bir doktora danışılmalı ve gerekli tetkikler yaptırılmalıdır. Tetkikler yapıldıktan sonra doktorun uygun gördüğü tedavi yapılır.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*