Atanması En Kolay 4 Yıllık Bölümler Hangileri?

Atanması En Kolay 4 Yıllık Bölümler
Atanması En Kolay 4 Yıllık Bölümler

Atanması En Kolay 4 Yıllık Bölümler Hangileri? Bir insanın tüm hayatını etkileyen bir dönüm noktası olan üniversite sınavı sonrasında bu kararların doğru bir şekilde verilmesi çok önemlidir. Üniversite tercihleri ​​yapılırken günümüzde en çok merak edilen konulardan biri de yükseköğretim kurumlarının lisans fakülteleri arasında en çok hangi bölümlerin tercih edildiğidir. 4 yıllık üniversite bölümlerinin en çok tercih edilen bölümleri hangileridir? İşte cevaplar:

Başlıklar

Atanması En Kolay 4 Yıllık Bölümler

Atanması En Kolay 4 Yıllık Bölümler Hangileri? Ösym tarafından yürütülen üniversite sınavı YKS’nin ilk oturumu 18 Haziran’da, ikinci oturumu ise 19 Haziran’da gerçekleşti. 18 Temmuz’da adayların aylardır üniversite sınavına hazırlandığı sınav sonuçları açıklandı. Yayımlanan tercih kılavuzu ile tercih edilen bölümler aranmaya başlandı. 27 Temmuz – 5 Ağustos arasındaki seçimlerde iyi bir üniversite hayali kuran adayların hayatında bir dönüm noktası olacak ve hayatının geri kalanını etkileyecek üniversite seçimi büyük önem taşıyor.

Birçok insan mezun olduktan sonra iş hayatında çalışmak için garantili bir ana dal seçmek ister. Ancak bazen elde edilen puanlar istenilen bölümün belirtilen noktalarına karşılık gelmeyebilir. Bu nedenle seçiminizi yaparken üniversiteleri ve bölümleri çok dikkatli ve dikkatli bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. İşte üniversitedeki en popüler bölümlerden bazıları:

Atanmasi-En-Kolay-4-Yillik-Bolumler-


1- HUKUK BÖLÜMÜ

Atanması En Kolay 4 Yıllık Bölümler Hangileri? Hukuk, son yıllarda en çok tercih edilen üniversite derslerinden biridir. Hukuk, mezun olduktan sonra iş bulma garantisi olan mesleklerinden biri haline geldi. 4 yıllık bir lisans derecesi ile hukuk bölümleri çok zor ve zor olduğu için bu konuyu seçmek isteyenlerin zorluk derecesini bilmeleri ve buna göre seçim yapmaları çok önemlidir. Hukuk bölümü mezunlarının kamu ve özel sektörde rahatlıkla iş bulabilecekleri alternatif bölümlerden biridir.

2- TIP BÖLÜMÜ

Tıp ikinci en çok tercih edilen bölümdür. Üniversite sınavında çok yüksek puan alanlar ve tıp mesleğini sabırla uygulayabilenlerin tercih edebileceği bir bölümdür. Puanlara göre belirlenen tercihlerde tıp fakültesini bitirdikten sonra iş garantili mesleklere girer.

3- BİLGİ TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ

Teknolojinin sürekli ilerlemesi bağlamında Bilgisayar Mühendisliği, teknoloji ile ilgilenenlerin tercih ettiği sayısal puandan puan alan derslerden biridir. Çok yönlü bir meslek olan bilgisayar mühendisliğini tercih edebilirsiniz.

4- HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ

Hemşirelik, son dönemde iş ve sağlık departmanlarında en fazla atama yapılan bölümdür. Kpss girerek düşük puan alsanız bile atanma ihtimaliniz çok yüksek. Kamu ve özel hastanelerde kullanılması garanti edilen bu meslek genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Ama son zamanlarda erkeklerin tercihleri ​​arasında yer alıyor.

5- SINIF ÖĞRETMENLERİ BÖLÜMÜ


4 yıllık lisans fakültesi olan Sınıf Öğretmenliği, öğretmenlik mesleğinde en fazla atama yapılan bölümdür. Randevu başına 3.000 civarında randevu alınan bu mesleğe aday öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır.

6- İLAHİYAT BÖLÜMÜ


Son zamanlarda ilahiyat fakültesi en çok tercih edilen fakülteler arasında yer almaktadır. Bunda en büyük etken imam hatip lisesi mezunlarının sayısının artması ve devletin imam hatip alımında çok atama yapmasıdır. Din konusunda uzmanlaşmak ve gelişmek isteyen herkes bu mesleği seçebilir.

İlginizi çekebilir:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*