Barış Çiçeği Bakımı

barış çiçeği bakımı
barış çiçeği bakımı

Barış çiçeği bakımı kolay olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilen bir çiçektir. Yelken çiçeği ve aynı zamanda barış zambağı olarak da adlandırılır. Bilimsel ismi ise spathiphyllum dur. Beyaz renge sahip olan çiçekleri vardır ve çok zarif bir çiçektir.

Evde bitki yetiştirme yi seven kişilerin gözdesi olan bir çiçektir. Genellikle ilkbahar ve aynı zamanda sonbahar mevsimlerinde çiçeklerini açar. Bunun için ise bakımının düzenli bir şekilde ve iyi yapılması gerekir. Aksi halde çiçeklerini bir defa açabilir. Barış çiçeği toprağı mineral bakımından zengin olan toprağa ekilmelidir.

Bu sebepten dolayı da toprak alırken içerisinde lif ve torf olan toprak almalısınız. Çok fazla güneş ışığını sevmez ama aydınlık ortamda durduğunda kısa zaman içerisinde büyük gelişebilen bir çiçektir. Bulunduğu ortamın ise en az 10 en fazla ise 28 derece olması gerekir. Çok soğuklarda ve aynı zamanda çok sıcak havalarda olumsuz bir şekilde etkilenir. Barış çiçeğini haftada 2-3 defa zamanınız yeterli olacaktır. Kış mevsiminde ise haftada bir iki defa sulama nız gerekir. 

Başlıklar

Barış Çiçeğinin Bakımı

Barış çiçeği güzel görüntüye sahip olan ve bakımı düzgün bir şekilde yapıldığında yılda iki üç defa çiçek açan bir bitkidir. Bunun için bakımının düzenli bir şekilde yapılması şarttır. Bu çiçeği haftada 2-3 defa sulamayı ihmal etmemeniz gerekir. Çünkü çok fazla suya ihtiyaç duyar ve özellikle de yaz mevsiminde daha sık su ister.

Toprağının ise mineralli olması büyümesi ve gelişmesi açısından çok önemlidir. Bulunduğu yerin sıcaklığının ise 10 28 derece arasında olması gerekir. Aynı zamanda doğrudan güneş alan bir yerde yaşayamaz ve sadece aydınlık bir ortamda büyüyüp gelişebilir. 3 senede bir kez ise saksının değişmesi gerekir

baris-cicegi-bakimi

Barış Çiçeğinin Bakımı Nasıl Olur?

Barış çiçeğinin bakımı nasıl olur? Bu çiçeğin bakımı son derece kolaydır. Haftada 2-3 defa sulamanız ve aydınlık olan bir yere koymanız büyük ve gelişmesi için yeterli olacaktır.

Barış Çiçekleri Ne Sıklıkla Sulanır?

 Barış çiçeği suya çok ihtiyaç duyan ve su ile büyüyen gelişen bir çiçektir. Peki, barış çiçeği ne sıklıkla sulanır? Yaz aylarında haftada 2-3 defa kış mevsiminde ise haftada bir iki defa sulamanız çiçeğin büyüyüp gelişmesi için yeterli olacaktır.

Barış Çiçeği Nasıl Canlanır?

 Barış çiçeği kış mevsimi geldiğinde solmaya ve yapraklarını dökmeye başlar. Tekrardan canlanması için ve büyüyüp gelişmesi için budama yapmanız gerekir. Budama yaptıktan sonra çiçek gelişmeye ve büyümeye devam eder

Barış Çiçeğine Ne İyi Gelir?

Barış çiçeğine su çok iyi gelir. Çünkü diğer bitkilere göre bu çiçek suyu çok fazla sevmektedir ve bu nedenle de suya çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Nemli ve aynı zamanda güneş ışığı alan yerleri de çok sevmektedir. 

Barış Çiçeği Hangi Ayda Çiçek Açar?

Barış çiçeği hangi ayda çiçek açar? Genellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde çiçeklerini açan bir bitki çeşididir. Bazen senede 3 defa da çiçek açtığı görülmektedir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*