Kuş uçuşu ile büyük başarı yakalayan Birce Akalay, bu kez Mezarlık film serisiyle geri dönüyor!

birce akalay
birce akalay

Kuş uçuşu ile büyük başarı yakalayan Birce Akalay, bu kez Mezarlık film serisiyle geri dönüyor. Tam bir hafta sonra seyirciyle buluşacak olan Mezarlığın ilk sunumu geldi. Mezarlığın ürkütücü girişi, özellikle gerilim filmlerinin iyi bir şekilde üretilmek üzere olduğuna işaret ediyor.


Başrollerini Birce Akalay ve Olgun Toker’in paylaştığı, yönetmenliğini usta yönetmen ve yapımcı Abdullah Oğuz’un yaptığı Mezarlık film serisinin ilk bölümü 17 Haziran Cuma günü yayınlanacak. Uzun zamandır beklenen Mezarlık’tan ilk tanıtım da yayınlandı.

Mezarlığın tanıtımı oldukça ürkütücü. Vahşice kadın cinayetlerine dikkat çeken dizi, sıra dışı bir gerilime benziyor. Mezarlık film serisi sadece bir gerilim değil, aynı zamanda Türkiye’deki kadın cinayetleri konusunda da önemli mesajlar veriyor.

Birce Akalay kimdir?


Birce Akalay, 19 Haziran 1984, İstanbul Türk oyuncu.

Lise eğitimi ile Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nden (2003) mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’ndeki eğitimini tamamlamamış, Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

2004 yılında Türkiye güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra, Avrupa güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek yarı finale yükseldi. Ayrıca 2004-2007 yılları arasında Piyon Ligi Özel ve 8. Etap gibi programlar hazırlayıp sundu. 2007’de çekilen ve 2007’de de yapımını üstlendiği Kader dizisinde ana karakterleri canlandırdı. Aynı zamanda Asi dizisinde konuk oyuncu olarak çalıştı. Ayrıca oyuncu 2008 yılında vizyona giren Son Ders ve Ekim 2009’da vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır.

2009 yılında ekranlara gelen Alayina İsyan dizisinde Sevtap rolüyle karşımıza çıkan Birce Akalay, Eylül 2009’da Seni Seviyorum filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaştı. 2009 yılında ATV’nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı’nda Zişan olarak izlediğimiz Birce Akalay’ın programı Sinema Dünyası bir yayın dönemi boyunca devam etti.

2010 yılında eski eşi Murat Ünalmış ile birlikte Ürgüp’te geçen bir aşkı anlatan Yer Gök Aşk dizisinde Havva rolünü oynamıştır. 2013 yılında atv ekranlarında yayınlanan Başbakan Adnan Menderes’in hayatını konu alan Onu Çok Sevdim dizisinde opera sanatçısı Ayhan Aydan karakterini canlandırmıştır. 2013 yapımı Don’t End It dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Son olarak Küçük Ağa dizisinde Sinem karakterini canlandırmıştır. 1 Ağustos 2014’te Küçük Ağa dizisinde başrol paylaştığı Sarp Levendoğlu ile evlendi.

Diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*