Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplama 2022

biyolojik takvim cinsiyet hesaplama
biyolojik takvim cinsiyet hesaplama

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama 2022 nasıl yapılır? Çin takvimi cinsiyet hesaplama nedir? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Çiftler, bebeklerinin cinsiyetlerini doğum öncesinde merak ettikleri için farklı yöntemler arayışına girebilmekteler. Özellikle bu hususta sabırsızlık gösteren anne babalar, ultrason görünümünü beklemeden, biyolojik takvim cinsiyet hesaplama nasıl yapılır? sorularını sormaktalar.

İnsanlar arasında birçok biyolojik en iyi cinsiyet belirleme takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi vardır. Ancak bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılan Çin takvimi bugün çok popüler olmaktadır.

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama kapsamında, Çin takvimi cinsiyet hesaplayıcısı ile bebeğinizin cinsiyetini eski Çin geleneklerine göre tahmin edebilirsiniz. Çin takviminin bebeğin cinsiyetinin öğrenmesiyle ilgili kesinlik bildiren bilimsel çalışma kesinlikle yoktur.

Ancak birçok çift bu takvimin hesaplamalarının doğru olduğunu ve günümüzde de kullanıldığını iddia etmektedir.

biyolojik-takvim-cinsiyet-hesaplama-1

Başlıklar

Çin Takvimi Hamilelik Planlama

Efsaneye göre Çin takvimi 700 yıl önce Pekin yakınlarında bulunan bir kraliyet mezarında ortaya çıkmıştır. Ancak bu takvimin ortaya çıkışıyla ilgili başka bir hikâye daha vardır.

Takvimin MÖ Çin Qing Hanedanlığı döneminde oluşturulduğu söyleniyor. Ayrıca dört elemente (ateş, su, toprak ve hava), Yin ve Yang ve Pa Kua gibi yöntemlere dayalı olarak ortaya çıktığı söylenmektedir.

Çin cinsiyet takvimi tablosunun, Qing hanedanlığı döneminde imparatorluk ailesi tarafından kullanıldığına inanılıyor. Bu hanedanın dayandığı Türk takvimi cinsiyet tahmini 2021 Çin takvimi sadece saray içinde kullanılıyordu ve halka açık değildir.

Ancak daha sonra Boksörler İsyanı ile bu tablo askerler tarafından ele geçirilerek İngiltere’ye gönderildi. İngiltere kralı bu belgeleri tercüme ettirdi. Daha sonra Avusturya’da ortaya çıkmıştır ve Çin’de resmi olarak Tayvan’a gelip, bir gazetede yayınlanıp tüm insanların kullanımına sunulmuştur.

 • Biyolojik takvim cinsiyet bulma tekniği, annenin yaşını ve gebe kaldığı ayı Kameri takvim cinsiyet hesaplama Çin ay takvimindeki tarihlere dönüştürmek ve bu verileri cinsiyet belirleme tablosunda bulunabiliyor.
 • Bu sayede bebeğinizin kız mı erkek mi olacağını bu takvime göre öğrenmiş olacaksınız. Çinli astrologlar, bu takvimin cinsiyeti tahmin etmede oldukça iyi bir iş çıkardığını söylüyor.
 • Ancak Çin ay takvimindeki cinsiyet tahmininin bilimsel olmadığını, eski bir inanç olduğunu unutmayınız.
biyolojik-takvim-cinsiyet-hesaplama-2

2022 Senesi Hangi Cinsiyet? Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama

Daha önce de belirttiğimiz gibi cinsiyet, Çin takvimine biyolojik takvim cinsiyet hesaplama otomatik göre her yıl daha yoğun bir şekilde görülebilmektedir.

Çin takvimine göre 2022 kaplan yılı olarak kutlanacaktır. 2022 Ocak ayında hamile kalan kadınlar 18, 20, 22, 25, 27, 29, 33, 37, 39, 41, 43, 45 yaşlarında ise kız bebekleri olmuş; Erkek bebekler ise 19, 21, 23, 24, 26, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 38, 40, 42, 44 yaşlarındaysa olmaktadır.

Maya Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama | Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama

Mayaların yüzyıllar önce yaptıkları astronomik çalışmalar ve Venüs ve Dünya gezegenleri üzerinde yaptıkları ince hesaplar bilim dünyasını hayrete düşürmektedir.

Özellikle bebeklerin cinsiyetini tahmin etmeye son adet tarihine göre cinsiyet belirleme dayalı maya takvimi ve cinsiyet tahmini aşağıdaki tabloda açıklanmıştır. 15. yüzyılda Avrupa Kıtasından gelen denizciler Amerika’da Maya ve İnkaların yaşadığı coğrafyalarda oldukça gelişmiş bir uygarlıkla karşılaşmışlardır.

Yeni keşfedilen bu uygarlıklar henüz demiri keşfetmediği için Avrupa, bilinen diğer dünyalara kıyasla savaş endüstrisinde geride kaldı. Ancak savaş endüstrisinin aksine, astronomik hareketler üzerine yaptığı araştırmalar bugün bilim dünyasını hala heyecanlandırıyor.

 • Günümüz bilim dünyasının kabulüne göre Venüs, Uranüs ve Neptün’ün hareketlerini yüzyıllar önce anlamayı başaran bu gizemli medeniyet, hamile kalacak kadınların bebeklerinin cinsiyetleri için oldukça ilginç bir takvim ortaya çıkarmıştır.
 • Bu keşif, kazılar sırasında ortaya çıkarılan yeni kil tabletler sayesinde gün ışığına çıkmıştır.
 • Bilim Azeri cinsiyet tahmini dünyasında heyecan yaratan bu teknik henüz bilimsel olarak kanıtlanamamıştır.

Ancak yüzyıllar önce teleskop gibi cihazların yanından dahi geçmeyen bu medeniyetin Güneş Sistemi’ndeki diğer gezegenlerin durumunu büyük benzerliklerle nasıl bildiği henüz bilinmiyor.

Mayalarda her şeyin ölçüsü takvimdir. Tapınakların yapımından binaların konumuna kadar her ayrıntıya, herhangi bir binanın takvimine ve hatta yüksekliğine bakarak Mayalar tarafından karar verilmiştir.

İşin ilginç yanı, günümüz bilim İslam’da cinsiyet belirleme takvimi dünyası yaptıkları her çalışmada doğru karar verdiklerini kanıtlamıştır. Mayalar, Astronomik bilgi açısından ileri bilgilerle donatılmışlardır. Yaptıkları gözlemevleri 18. yüzyılda Fransa’daki gözlemevlerinden bile üstündür.

biyolojik-takvim-cinsiyet-hesaplama

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Tahmin Edilir?

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama kapsamında, birçok anne adayı, Çin takviminin bebeğin cinsiyetini tahmin etmede oldukça iyi olduğunu söylenmektedir.

Araştırmalar, Çin takvim cinsiyet hesaplama biyolojik takvime dayalı olarak bir bebeğin cinsiyetini tahmin etmede %93’e kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Bu takvim annenin yaşı ve hamile kaldığı ayı esas alır. Başka bir deyişle, bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için belirlenmiş bir zaman dilimi yoktur. Yüzde yüz cinsiyet belirleme konusunda daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz yüzde yüz cinsiyet belirleme isimli makalemize tıklayabilirsiniz.

Hamileliğinizin her aşamasında yapabileceğiniz bu takvimin sonucunu öğrenmek çok zaman almıyor. Ama elbette Çin takvimi bilimsel olarak doğru değil.

Bilime dayanmayan bu tablonun bilimsel doğruluğu %50 olacaktır. Bu takvim, annenin ay yaşını ve aydaki gebe kalma tarihini ekleyerek bebeğin cinsiyetini tahmin etmektedir.

Birçoğu bu takvimin Gregoryen ve Batı takvimi tarihlerine dayandığını iddia ediyor. Ama Çin takvimindeki tarihler tamamen biyolojik takvimdeki ay tarihlerine göre hesaplanıyor.

Rus Cinsiyet Takvimi Doğru mu? Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama kapsamında, Rus Takvimi cinsiyet hesaplayıcısının güvenilirliği, ultrason görüntülemeden önce bebeğinin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olmak isteyen anne adayları tarafından oldukça sık sık hesaplanır.

Bu noktada Rus Takviminin cinsiyet hesaplama sürecinin bilimsel bir temele dayanmadığını söylemek gerekir. Bebeklerin cinsiyeti, gebe kaldıkları ilk andan itibaren belirlenir.

 • Babanın cinsiyet kromozomları bebeğin hangi cinsiyette olduğunu belirler.
 • Bebeğin cinsiyetinin anne ve baba adayı tarafından öğrenilebilmesi için öncelikle bebeğin cinsel organının oluşması gerekir.
 • Bebeğin cinsel organları ultrasonda görüntülenerek net bilgiler elde edilebilir.
 • Bu süreçte sabırsız ebeveynler bebeklerinin cinsiyetini takvimlerle belirlemeye çalışırlar.
 • Rus Takvimi, doğum tarihi gibi cinsiyetle ilgili olmayan bilgileri kullanır.
 • Cinsiyetin tek belirleyicisi babanın cinsiyet kromozomlarıdır.
 • Bu nedenle Rus Takvimi cinsiyet hesaplamasının doğru sonuçlar vermeyebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Bir bebek için alışveriş yaparken takvim sonuçlarına saygı duymak veya bir bebek ismi seçmek daha sonra hayal kırıklığına yol açabilir.

Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminde sizden aşağıdaki 3 bilgi istenmektedir:

 • Annenin doğum tarihi gün ay yıl
 • Babanın doğum tarihi gün ay yıl
 • Gün ay yıl olarak annenin son adet tarihi

Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi, bebeğin cinsiyetini kanın yenilenme dönemlerine göre belirlemektedir. Bu takvime göre kadınların kanı 3 yılda bir, erkeklerin kanı ise 4 yılda bir yenilenir. Hamilelik sırasında hangisi baskınsa, aynı cinsiyet olacaktır.

Ancak bu yöntem kan kaybı veya diğer olağandışı durumları içeremez. Bu nedenle, tahminler %100 doğru olmamaktadır. Ayrıca herkesin metabolizma hızının farklı olması, hücre yenilenme sürelerinin de farklı olacağı anlamına gelecektir.

Ne olursa olsun, ebeveynler bu yöntemi kullanarak eğlenebilirler. Hamilelik öncesi planlar yapabilir ve bunun hakkında hayal kurabilirler.

Ancak bu hayallerin gerçekliğinin %50 olduğu akılda tutulmalı ve diğer olasılıklara hazırlıklı olunmalıdır. Tahmin sonuçlarına göre bir karşılaştırma yaparsak aralarında bir fark olmadığını söyleyebiliriz.

Her iki cinsiyet tahmin yöntemi de bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bazı durumlarda, bir takvim kız, diğeri erkek diyebilir. Bu, takvimlerin %100 doğru olmadığının bir göstergesidir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*