Bonsai Çiçeği Bakımı

bonsai çiçek bakımı
bonsai çiçek bakımı

Bonsai çiçeği bakımı düzenli bir şekilde yapıldığında çiçeklerine açar. Yaz mevsiminde biraz daha fazla suya ihtiyaç duyar ve haftada 2 defa sulanmak ister. Fakat kış mevsiminde bu oranı haftada bir defaya düşürebilirsiniz.

Böceklenmemesi için çeşitli ilaçlar vardır ve bu ilaçları düzenli bir şekilde kullandığınızda çiçekte böceklenme meydana gelmez. Görüntüsü tıpkı ağaca benzeyen bir çiçektir. Bahçenizde, odanızda ve aynı zamanda balkonunuzda bakabilirsiniz. Toprağının kuru mamasına özen göstermeniz gerekir.

Başlıklar

Bonsai Çiçek Bakımı

Bonsai iç mekanların güzelleşmesini sağlayan ve bulunduğu ortamı modern bir görüntüye çeviren bir çiçek türüdür. Çok fazla suyu sevmez ve toprağına yetecek kadar su vermeniz tavsiye edilir. Su verdiğinizde ve belirli bir süre geçtikten sonra suyunu çekmediğini gördüğünüz de o suyu boşaltmanız gerekir. Aksi halde böceklenme ve koruma meydana gelebilir.

Düzenli bir şekilde budaması yapıldığında daha kısa bir süre içerisinde çiçeklerini açar ve sağlıklı olur. Bunun için senede bir defa budama işleminin yapılması gerekir. Bu bitkinin çok soğuk ve aynı zamanda çok sıcak ortamlarda kalmaması gerekir. Eğer kalır ise bu durumda bitki olumsuz bir şekilde etkilenir. Bitkiler için vitamin desteği mevcuttur ve bitkinin sağlıklı olması için vitamin desteğini senede bir defa alması gerekir.

Bonsai Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Bonsai  çiçeği bakımı yapıldığında hoş bir görüntüye sahip olur. Peki bonsai çiçeğinin bakımı nasıl yapılır ? Bu çiçeğin sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyorsanız asla bakımını aksatma malınız ve düzenli bir şekilde yapmalısınız. Düzenli olarak bakımını yapmanızın ardından çiçekteki değişikliği kendinizde göreceksiniz.

Haftada yaz aylarında 2 defa kış mevsiminde bir defa sulamalıyız gerekir. Aynı zamanda senede bir defa ise budanması şarttır. Budama yapıldıktan sonra bitki sağlıklı bir yapıya kavuşur. Yine senede bir defa vitamin desteği alması gereklidir.

bonsai-cicek-bakimi-1

Bonsai Nasıl Ortamı Sever?

Bonsai çiçek türü çok sıcak ve çok soğuk olan hiçbir ortamı sevmez. İç mekânlarda ve orta sıcaklıkta olan yerleri sevdiğinden dolayı bulunulan ortamın sıcaklık seviyesinin mutlaka ortada olması gereklidir.

Bonsainin Yaprakları Neden Sararır?

Bonsai muhteşem görüntüye sahip olan bir çiçek çeşididir. Peki bonsainin  yaprakları neden sararır. Düzenli bir şekilde bakımı yapılmadığında bu bitkinin yapraklarında sararma meydana gelir. Bu sebepten dolayı hem bakımı hem de sulanması düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Bonsai Çiçeği Saksısı Nasıl Olmalı?

Bu bitkinin saksısı bitkinin gövdesinin kalınlığından daha az olmalıdır. Boyu ise bitkinin ⅔ ü kadar olmalıdır. 

Bonsai Ağacı Güneş İster mi?

Bonsai ağacı güneş ister mi?  Bu bitki aydınlık ortamı sever fakat doğrudan güneş alan bir yere konulduğunda kısa bir süre içerisinde sarabilir ve aynı zamanda solabilir. Bu sebeple de bulunulan ortamın doğrudan güneş almamasına dikkat edilmelidir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*