Çocuklarda Alerjik Nezle Belirtileri Nelerdir?

cocuklarda-alerjik-nezle-2-min

Çocuklarda Alerjik Nezle Belirtileri Nelerdir? Genellikle mevsim geçişlerinde karşılaştığımız bu grip virüsüne dikkat etmek gerekir. Hele ki çocuklarda alerjik nezle ise çok daha dikkatli olmak gerekir.

Bahar aylarında birçok kişide hapşırık, nezle, burun kaşıntısı, burun akıntısı, göz akıntısı şeklinde yaşadığı bir diğer adı saman nezlesi de olarak bilinen alerjik nezle son yıllarda sıkça karşılaşılan bir virüs haline geldi. Peki alerjik nezle belirtileri neler? Alerjik nezle neden olur? Alerjik Nezle tedavisi nedir? Yazımızın devamında inceleyelim.

Başlıklar

Alerjik Nezle Neden Olur ?

* En önemli nedeni havada uçuşan polenler ve ağaçlar

* Küf, hayvan tüyü, ve ev tozu da sebep olabilir.

* Kuru ve rüzgarlı havalarda dış ortamlarda vakit geçirmek

* Evde tüylü hayvan beslemekte alerjiye sebep olabilir.

Çocuklarda Alerjik Nezle Belirtileri Nelerdir ?

* Çocuklarda yetişkinlere oranla burun tıkanıklığı daha çok artar.

* Yorgunluk, uyku düzensizliği ve anlama güçlüğü

* Devamlı ağzı açık ve ağızdan nefes alma ile başlar ve geceleri ise horlama görülebilir.

* Burun kaşıntısı ve gözde akıntı görülebilir. Bunun yanı sıra sık olmasa da hapşırık söz konusu olabilir.

* Beyaz olarak başlayan burun akıntısı yerini yeşil akıntıya dönüştürür. Ve ardından balgamlı öksürük başlar. Bu süreç içerisinde antibiyotik kullanılmadığı takdirde ise sinüzite çevirebilir.

* Burun tıkanıklığına bağlı orta kulak iltihabı görülmesi de olası bir etkendir.

Çocuklarda Alerjik Nezle Tedavisi

Çocuklarda alerjik nezle tedavisi yapılırken öncelikle neye karşı alerjinin olduğu bilinmelidir bilinmiyor ise bir alerji testi yaptırılmalıdır. Alerji ev tozu ise halıların kaldırılması yatak kılıflarının özel alerji kılıfı olmasına dikkat edilmelidir.

 Evde hayvan besliyor iseniz uzaklaştırmalısınız. Bahar aylarında dışarıda çamaşır kurutmamaya özen göstermelisiniz. Elbette ki ev tozu ve polenden %100 kurtulma şansını bulamazsınız ama önlem almanızda gerekir. Vücudun neye tepki verdiği alerji testleri ile muhakkak çözülmelidir.

Tedavi edilmediği takdirde alerjik nezle ile beraberinde gelen sinüzit astım bronşit gibi ataklara çevirebilir. Uyutmayacak kadar şiddetli öksürük ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Alerjik çocuklarda alerjik nezle ve alerjik astım sıklıkla görülür ve tedavi edilmediği takdirde sonuç her zaman başarısız olur.

Yazımızda Çocuklarda Alerjik Nezle Belirtileri Nelerdir? Sorusunun cevaplarını vermeye çalıştık. Eğer bu tarz sorunlarınız varsa öncesinde mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu konu hakkında görüş ve tavsiyelerinizi bizlere yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*