Deri Saat Kayışlarının Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

deri saat kayışı
deri saat kayışı

Deri kayışa sahip saat modelleri sıklıkla tercih edilen bir saat türüdür. Özellikle erkeklere hitap eden deri saat kayış modellerini kullanarak siz de tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Deri saat kayışlarının birbirinden farklı modelleri Vivien sitesinde sizlere sunulmuştur. Deri saat kayışı modelleri; Apple Watch, Panerai, Samsung Galaxy Watch, Tissot, Huawei tüm markalar için uygun olarak üretilmiştir.

Tüm bu modeller arasından müşterilerin taleplerine bağlı olarak üretimi yapılmaktadır. Vivien kalitesi ile üretilen deri saat kayışları Panerai, Samsung Galaxy Watch, Apple Watch, Tissot, Huawei gibi önemli markalara uyumludur. Tüm bu ürünler el yapımı şeklinde özel olarak üretilmektedir. Özel olarak üretilen ürünler el dikişi ile imal edildiği için her biri kişiye özeldir.

Bu denli özel olan ürünlerin temizliği nasıl yapılır? Sorusu herkesin aklına gelebilir. Deri saat kayış temizliği hakkında sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

02

Başlıklar

Deri Saat Kayışı Temizliği Nasıl Yapılır?

Deri kayışa sahip saatler pek çok kişinin tercih ettiği son derece tarz görünen saat modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Deri saat kullanan kişilerden bazıları deri saat kayış temizliğinde ne yapılmasını gerektiğini bilmiyor olabilir. Şimdi sizlere bu kişilerin nasıl temizlik yapması gerektiğinden bahsedeceğiz. Deri saat kayış temizliği esnasında ilk dikkat edilmesi gereken nokta saate su gelmeyecek şekilde temizlik yapmaktır.

Su eğer saatle temas ederse saatin bozulmasına sebep olabilir ya da uzun vadede saatin zarar görmesine neden olabilir. Bu noktada deri saat kayış temizliği yapılırken su yerine nemli bir bezden yardım alabilirsiniz.

Deri saat kayışı temizliğinde su kullanmamanız gerektiği gibi kimyasal içeren temizleyici ürünler de kullanmamanız gerekir. Bu ürünler ilk başta deri kayışı temizliyor gibi dursa da zaman içerisinde deriye zarar verecektir. Bu nedenle temizlik yaparken dikkatli olmanız çok önemlidir.

Deri Saat Kayış Bakımında Mutlaka Yapmanız Gerekenler

03

Deri saat kayış temizliğinde dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar söz konusudur. Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi deri saat kayış temizliğini düzenli olarak yapmanız gerektiğidir.

Düzenli aralıklarla deri saat kayışını temizlemeniz kayışların ömrünü uzatacak ve ilk günkü gibi kalmasını sağlayacaktır. Deri saat kayış temizliği yaptığınız sürece saatiniz her zaman güzel bir görünümde olacaktır. Saatinizde hiçbir zaman tozlu, kirli bir görünüm olmayacaktır.

Deri saat kayış temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise kayış temizleme esnasında yoğun kimyasal maddeler içeren malzemeler kullanmaktan kaçınmanızdır. Deri saat kayış temizliği sırasında kimyasal maddeler içeren malzemeler kullandığınızda saatinizin kayışlarında çizikler, aşınmalar olabilir.

Kayış üzerinde meydana gelen aşınmalar ve çizikler saatinizin kayışının olduğunda daha eski görünmesine sebep olacaktır. Bu nedenle temizleme işlemi sırasında yoğun kimyasal içeren maddeler kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Kimyasal içeren maddeler yerine saat kayışınızı temizlerken nemli bezler kullanabilirsiniz. Deri saat kayışı temizliğinde nemli bezler sizlerin deri cüzdanınıza zarar vermeden temizliği gerçekleştirecektir.

Yazımızda sizler için deri saat kayış temizliği hakkında önemli bilgiler verdik. Deri kayışa sahip saatler kullanmak istiyorsanız kendinize en uygun kayış modelini ve rengini seçip Vivien sitesinden sipariş oluşturabilirsiniz. Siz de tarzınıza en uygun deri saat kayış modellerini incelemek istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilir ve sizler için özel olarak ürettiğimiz ürünlerimizi görme fırsatı bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*