Evdeki Malzemelerle Cilt Bakımı

Evdeki malzemelerle cilt bakımı, sorunlu ciltlere sahip olan kişilerin en çok öğrenmek istedikleri konular arasında yer almakta. Sivilce ve siyah noktalar, cansız ve solgun bir cilt görünümü gibi cilt ve yüz güzelliğinizi önemli ölçüde etkileyen sorunlar, yaşamınızı çekilmez hale getirebilir. Özellikle psikolojik yönden yıpratıcı bir problem olan cilt sorunları, günlük yaşantınızı ve sosyal ilişkilerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Zamanı olmayanlar ve dışarıda cilt bakımı yaptıramayacaklar için evdeki malzemelerle cilt bakımı önerilerimizi yazımızda ayrıntılarıyla derledik.

Başlıklar

Evdeki Malzemelerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde cilt bakımı yapmanız için öncelikle uygulamanız gereken rutin işlemlerden biri cildinizi temiz tutmaktır. Yüzünüzde günün yoğun temposundan dolayı oluşan kir ve yağlanmalar, gözeneklerinizin tıkanmasına yol açabilir. Durum böyle olunca cildiniz nefes alamaz ve solgun bir cilt görünümü ortaya çıkar. Makyaj kalıntılarının da gece uyumadan önce kesinlikle temizlenmesi şarttır. Yoksa ki cildinizin aşırı şekilde yıpranmasına ve kırışıklığa yol açabilirler. Bütün bunları yaşamamak adına, mutlaka cildinizi her sabah ve akşam temizlemeniz en uygun seçenektir. Cilt tipinize uygun bir temizleme losyonu ile siyah nokta temizleme işlemlerini rutin olarak yapabilirsiniz.

Peeling Nasıl Yapılır?

Soğuk ve kuru havanın yüzünüzde oluşturduğu çatlamalar ve pul pul görünüm yüzünden cilt sorunları yaşamanız olası bir durumdur. Cildinizde ileri seviyede bir problem oluşmaması adına Peeling nasıl yapılır bu bölümde ayrıntıları ile paylaşacağız. Çeşitli peeling malzemeleri ile yapabileceğiniz peeling işlemini evde kese veya bir eldivenle dahi yapmanız mümkün. Cilde kese işlemi yapmak kırışıklıkları engelleyerek kan dolaşımının hızlanması sağlamakta. Dolayısı ile peeling uygulanan bölge daha canlı ve parlak görünerek, yaşlanma etkilerinin azalmasına da zemin hazırlamakta. Cildinize kese yardımı ile hafif bir şekilde uygulayacağınız peeling işlemi ile ciltteki ölü derilerden kurtularak, yüzünüzün daha canlı ve genç görünmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Maskesi

Cilt bakımı maskesi evde uygulanması en kolay işlemlerden biridir. Güzellik salonlarına tonlarca para harcamadan evinizde kolayca uygulayabileceğiniz her türlü doğal içerikli cilt onarıcı maskeler ile kolaylıkla cilt bakımı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Cildinize uygun olan cilt bakım maskesi seçeneklerini tercih ederek, rutin olarak uygulayacağınız doğal maskeler ile ihtiyacınız olan genç ve diri bir cilde sahip olmanız mümkün. Siyah nokta, göz altı morlukları, sivilceler ve solgun bir görünüm gibi cilt problemlerine oldukça fayda sağlayan doğal bakım maskeleri düzenli uygulandığında gözle görünür sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Cilt Tonik Ürünleri Kullanmak

Bakım maskelerinin ardından cilt tonik ürünleri kullanmak en akıllıca tercihlerden biri olacaktır. Çünkü cildiniz maskeler sayesinde ölü derilerden ve siyah noktalardan arınarak, gözeneklerinizin tamamen açılmasına sebebiyet verecektir. Elbette ki bu açık gözeneklerden bakteriler kolaylıkla sızabilir. Bu tür durumların önüne geçebilmek için mutlaka bakterilerin oluşmasını engelleyecek cilt tonik ürünleri kullanmak gerekiyor. Ayrıca cilt toniği kullanmak sivilce ve siyah noktaların oluşmasının önemli ölçüde önüne geçiyor. 

Evdeki Malzemelerle Nemlendirici Cilt Bakımı

Özellikle kuru cilt tipine sahip olanlar için nemlendiriciler büyük önem taşımaktadır. Nemlendirici ile cilt bakımı maske ve tonik kullanımlarından sonra cildin pürüzsüz olmasını sağlamak adına yapılması gereken en son işlemdir. Cildiniz her ne kadar temizlenmiş olsa bile nem dengesinin sağlanması için en etkili nemlendirici kremler sayesinde daha sağlıklı bir işlem yapılabilmektedir. Cildinizin çatlamaması için özellikle geceleri yatmadan evvel nemlendirici krem ve losyonlardan yararlanmak gerekmektedir. Bu şekilde yüzünüzdeki nem oranının en iyi şekilde dengelenmesini sağlayarak, ertesi güne canlı, parlak ve dinlenmiş bir cilt ile uyanma şansına sahip olabilirsiniz. Bu şekilde, evdeki malzemelerle cilt bakımı rutinlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Faydalı Olabilecek Diğer İçerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*