Hakan Özkul Akciğer Kanseri Tedavisi

Dr. Hakan Özkul
Dr. Hakan Özkul

Hakan Özkul Akciğer Kanseri Tedavisi konusunda en çok merak edilen doktorlardan biri. Akciğerler nefes alınması için gerekli olan bir organ görevini üstlenmektedir. Akciğerler bulunan hücrelerin birdenbire ve dengesiz bir şekilde çoğalmasından kaynaklı olarak oluşan tümörlü oluşumlara akciğer kanseri ismi verilmektedir. Bu kanser hücreleri öncelikli olarak bulunduğu alanda çoğalarak kitlesel bir üstünlük oluştururlar. İlerleyen safhalarda ise çevre doku ve organlara yayılmaya başlar. Erken teşhis edilmesi çok da mümkün değildir çünkü belirtilerini çok geç süreçlerde vermeye başlar. Bu yüzden genellikle teşhis edildiği zamanlarda ileri sevilere gelmiş bulunuyor. Akciğer kanserine yakalanan kişilerin ileri seviyede görülen belirtileri;

 • Devamlı ve giderek artan öksürük,
 • Kanlı balgam,
 • Ses kısıklığı,
 • Yutmada güçlük,
 • İştah kaybı,
 • Ani ve hızlı bir şekilde kilo kaybıdır.

Akciğer kanserinin en büyük sebebi etkin olarak fazlaca sigara kullanılmasıdır. Lakin hiç sigara kullanmamış insanlarda da akciğer kanseri görülme durumları bulunmaktadır. Lakin aktif akciğer kanseri vakalarının %85’inden fazlası sigara kullanılmasından kaynaklıdır. Aynı zamanda sigara kullanımı yemek borusu ve ağız kanseri gibi nice kanser türlerinin ortaya çıkmasına da neden olmaktadır.

Genellikle uzun yıllar boyunca sigara için 55 yaş ve üzeri kişilerin mutlaka akciğer kanseri taraması yaptırması gerekmektedir. Tanısı konulabilmesi için düşük doz bilgisayarlı tomografi çekilmesi gerekmektedir. Kansere dair belirtiler bulunduğu zaman doktor bazı ek tetkikler daha isteyebilmektedir. Gerekli görüldüğü zamanlarda akciğer grafisi çekilebileceği gibi balgamlı öksürüğü olan vakalarda balgam örneği alınması da mümkündür. Anormal hücrelerden oluşmuş olan doku örneği alındıktan sonra inceleme yapılır ve inceleme sonucu da tanı konur.

Başlıklar

Hakan Özkul Kimdir?

DR. Hakan Özkul Akciğer Kanseri Tedavisi alanında oldukça başarılı bir doktor. Peki Dr. Hakan Özkul Kimdir? İşte cevabı;

Doktor Hakan Özkul 1967 yıllarında Ankara’da doğdu. İzmit lisesinden mezun olarak Hacettepe Tıp Fakültesini İngilizce olarak kazandı. Ön lisansını Hacettepe Üniversitesinde bitirdikten hemen sonra lisans eğitimi için Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamladı.
Sonrasında 2012 senesinde mezun olana kadar olan sürede Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümünden de mezun oldu. Ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan İş Yeri Hekimliği sertifikası aldı.

Okullarından mezun olduktan sonra çeşitli devlet ve özel sağlık kurumlarında doktor olarak çalıştı. Bu çalışmaları ile hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok araştırma, konferans ve seminerde bulundu. Çalışmalarına; Türkiye’de bulunan Endemik Tıbbı Bitkiler, Tıbbi Bitkilerin Türkiye içinde Tedavide Doğru ve Yayın Kullanımının Geliştirilmesi, Tıbbı Bitkilerin Türkiye’de Üretimi konularında çalışmalar yapmaktadır.

Hakan Özkul ayrıca, Filoterapi alanlarında da yurt içi ve yurt dışında profesyonel ekiplerle birlikte çalıştı. Kibarlı ve Cemre Bitkisel Ürünlerini geliştirme çalışmalarını yürüten akademide genel kurul üyesi olarak yer almakta.
Aynı zamanda evli ve 4 çocuk babasıdır. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde BTP Bursa Osmangazi Belediği Başkanlığına aday oldu.

Hakan Özkul Akciğer Kanseri Tedavisi

Üniversite hastanelerinin ve araştırma merkezlerinin yapmış olduğu çalışmalar altında Hakan Özkul reishi mantarı, ginseng, zerdeçal ve yaban mersini bitkileri kanser tedavisinde başarı sonuçlar doğurmaktadır. Bitkisel çözümlerle hastalıkları tedavi etmeye çalışan uzmanlar kanser tedavisi sırasında gıda takviyesi olarak kullanılması gereken bitkisel ürünleri yetiştirerek modern tıbba destek vermektedirler.
Çin ve Hindistan sofralarında sürekli olarak kanserden koruyucu bitkiler sofralarda tüketilmesinden kaynaklı kansere yakalanma olasılığı çok az olan ülkeler listesindedir. Bu iki ülkede de kanser vakalarının olma sebebi hava kirliliği ya da sigaradır.

Doktor Özkul akciğer kanseri tedavisi için hastalarının yeme – içme durumlarına devam etmesi gereklidir. Bu durum altında hastaların mutlaka tüketmesi gereken ürünler;

 • Doğal zeytinyağı ve tereyağı tüketilmelidir. Bu iki yağ harici başka bir yağ ile beslenilmemesi gerekmektedir.
 • Ev yapımı yoğurt, kefir ve ayran tüketilmelidir.
 • Katkı maddesi içeren tüm ürünlerden uzak durulması gerekmektedir.
 • Pirinç, patates gibi unlu ürünlerin tüketilmemesi gerekmektedir.
 • Öğünlerde her zaman 1 dilim tam buğday ekmeği tüketilmesi gerekmektedir.
 • Beyaz ekmekten uzak durulması gerekmektedir.
 • Şekerli ve hazır gıdalardan uzak durulması gerekmektedir.
 • Şekersiz bal, limon ve sarımsak tüketmeye özen gösterilmesi gerekmektedir.
 • Sabah akşam birer kere olmak üzere yarım çay kaşığı sızma zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı çörek otu yağının tüketilmesi gerekmektedir.
 • Günde bir kere bol limon sıkılmış sarımsaklı kelle paça içilmelidir.

Dr. Hakan Özkul Hakkındaki Yorumlar

-Youtube – Amin Ismayilov: Bu doktor harika birisi. Annem evre 4 kanserdi. Bu doktor sayesinde çok iyi oldu, inanın!

-Instagram – semra54.yilmaz: İyi ki varsınız Hakan hocam. Daha ilk aşamadayım ama şimdiden kendimi çok iyi hissetmeye başladım. Tavsiye ederim hastalarımıza rabbim herkese tez zamanda şafi ismiyle şifa versin.

Yazımızda DR. Hakan Özkul Akciğer Kanseri Tedavisi konusu hakkında merak edilen tüm detayları paylaştık. Eğer sizlerin de bu konu hakkında tavsiyeleri ve fikirleri var ise bizlere yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*