Hastanede büyük skandal! İçlerinde hemşirelerin de bulunduğu şebeke ilaçları satmışlar!

hastanede büyük skandal
hastanede büyük skandal

Hastanede büyük skandal! İçlerinde hemşirelerin de bulunduğu şebeke ilaçları satmışlar! Adana şehir hastanesinde AIDS ve lösemi hastalarının kullandığı antikor ilaçları kaçak olarak satılarak 2 milyon 53 bin TL’lik kamu zararına yol açan şebekeye operasyon gerçekleştirildi. Aralarında hemşirelerin de bulunduğu 10 zanlıdan 7’si tutuklandı. Hematoloji bölümünde yatan hastalara yüksek fiyatlı ilaçların dağıtılmadığı da ortaya çıktı.


İl Emniyet Müdürlüğü Maliye Bürosu, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Adana Şehir Hastanesi Hematoloji Bölümü’nde yatan hastalar için talep edilen 2 farklı antikor ilacının gizlice yurt dışına satıldığı öğrenildi. Yüksek fiyatlı ilaçlar için ekipler teknik ve fiziki takibe başladı. Ekipler, 689 uyuşturucu vakasının yasadışı olarak satıldığını tespit etti. Hastanede yatan hastalara bu ilaçların verilmediği belirlendi.

Başlıklar


2 MİLYON TL HASAR GÖRDÜ


Hastanede büyük skandal ! Şebekenin, Karaisalı Emlak Müdürlüğü’nden bir hemşire ve bir yetkilinin sahte imzasıyla düzenlenen vergi kodlarıyla bankalardan borç aldığı ve söz konusu ilaçları yasa dışı satın alarak halka 2 milyon 56 bin TL zarara yol açtığı belirlendi. Ekipler, olayla ilgili olarak aralarında hemşirelerin de bulunduğu 10 şüpheliyi tespit etti. Ekipler sabah saatlerinde harekete geçerek operasyon düzenledi. 10 adrese eş zamanlı düzenlenen baskınlarda 7 zanlı tutuklandı.


SOKAK ADRESLERİNDE İSİM YOK


Hastanede büyük skandal ! Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada 2 adet ruhsatsız silah, 12 adet boş senet, çok sayıda boş senet, 55 farklı kişilere ait kredi kartı, 1 adet POS cihazı, kredi notlu 15 adet ajanda, 6 adet vergi levhası, 2 adet birine ait nüfus cüzdanı fotokopisi bulundu. 2 tapu, 2 noter vekâletnamesi ve 19 satış sözleşmesine el konuldu. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Firari 3 zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Diğer yazılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*