Hevesle Satın Aldığı Aracın Gerçek Durumunu Öğrenince Tüm Dünya Başına Yıkıldı!

187 bin tl araç
187 bin tl araç

Hevesle Satın Aldığı Aracın Gerçek Durumunu Öğrenince Tüm Dünya Başına Yıkıldı! İstanbul’da yaşayan Mustafa Çıldır, bir internet sitesinde gördüğü ve satıcının 150.000 kilometrede olduğunu söylediği otomobili 187.000 TL ödeyerek satın aldı. Satın alma anında satıcıya güvenerek aracın kilometresini test edemeyen Çıldır, aracının arızalanmasının ardından tamirciye gittiğinde hayatının şokunu yaşadı. 150 bin kilometreye satın aldığı otomobilini ekspertiz için getiren Çıldır, aracın 309 bin kilometrede olduğunu öğrendi.


İstanbullu ressam Mustafa Çıldır, yıllardır biriktirdiği 187.000 Türk Lirası ile ikinci el araba almak istedi. Bir internet sitesinde bütçesine göre araba arayan Çıldır, bulduğu arabayı satın aldı. Satıcının belirttiği ekspertiz raporunda gerekli bakımı yapılan aracın satıcısı, Çıldır’a aracın 150.000 km gittiğini bildirdi.
Sanayiye girince gerçeği öğrendi.


Satıcıya güvenerek aracı satın alan Mustafa Çıldır, aracı satın aldıktan sonra araçta garip arızalar oluşmaya başladığını tespit etti. Bu arızaları gidermek için sanayiye giden Çıldır, aracını yeniden elden geçirdi. Serviste aracının 150.000 değil 309.000 km’de olduğunu öğrenen Çıldır, dolandırıldığının farkındaydı.

Başlıklar


Aramalara Cevap Veren Olmadı!


Bunun üzerine satıcıyı telefonla arayan Çıldır, aramalara cevap vermedi. Aracın kilometre farkından dolayı değerinin düşük olduğunu savunan Çıldır, hakkını aramak için Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne giderek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Çıldır daha sonra aynı internet sitesini araştırdığında, kendisine aracı satan kişinin aynı marka ve modeli farklı bir telefon numarasıyla satmaya devam ettiğini ve diğer vatandaşların da bu şekilde mağdur olabileceğini ifade etti.


“BU KİŞİLER KENDİLERİNE ÖZEL HAT ÇIKARIYORLAR”


Mustafa Çıldır olayla ilgili olarak, “Bu arabayı sahibinden.com’dan aldım. Aracın 150.000 km’si ile ilgili bir mesaj gösterdiler. Sonra değerlendirmeye gittik ama gösterdiğin mesaja inandığım için kilometreye bakmadım. İnceleme sonucunda aracın motorunda herhangi bir sorun bulamayınca satın aldım. Bu kişilerin dolandırıcı olduğu ortaya çıktı.

Kilometre 150.000 değil 309. Kişileri aradığımda önce yanlış cevap verdiler sonra telefonu tamamen kapattım. Bu kişilerin kendilerine özel hat kiraladığını ve daha sonra bu hatları sonlandırdıklarını fark ettim. Bunu hep yapıyorlar sanırım çünkü sahibinden.com’a baktığımda şu anda bile bu kişilerin reklamları var. Aynı modelin hatta aynı yerde fotoğrafını çekmişler.

150.000’e araba gösterip satıyorlar, insanları dolandırıyorlar. Ben zaten savcılığa suç duyurusunda bulundum, bu kişilerin cezalandırılmasını istiyorum. Bu araca 187.000 TL ödedim ama ne yazık ki aracın kilometresi değiştiği için aracın değeri düştü.”

Diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*