Karadeniz’de Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer!

karadenizde-kis-tatili-icin-gidilecek-yerler-2-min

Karadeniz’de Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer! Kışı bir de Karadeniz’de keşfedin. Karadeniz’de gezilecek yerler arayanlar için muhteşem bir yazı derledik. Yazımızda sizlere kışı Karadeniz’de tatil yapmak isterseniz veyahut tüm kışı Karadeniz’de kış tatili yapmak isterseniz, nerelerde bunu en iyi şekilde yapabilirsiniz bunlardan bahsedeceğim. Neden Karadeniz diye sorarsanız sizlere Karadeniz maceramı anlatmak isterim;

Anne ve babası bir Karadenizli olan biriyim fakat hayatım hep her yıl bu topraklara bir kere uğrayarak geçti. Gurbetçilik diyebiliriz. Her yıl valizlerimizi hazırlayıp saatlerce yola koyulduğumuz bir yolculukta, yolun sonunun yemyeşil ormanlara ve tertemiz bir havaya çıkacağını biliyorduk. Her yıl aynı şeyi yaşıyorduk. Her Karadeniz’e ayak bastığımda buranın nasıl daha çok turist çeken bir yer olabileceğini düşünürdüm. Çünkü ege ve Akdeniz’de olan pek çok güzellikler burada da vardı ve inanın çok güzel manzaralara şahit oldum. En çok unutamadığım manzara on yaşındayken bulunduğum yere ait. Yola koyulup gezmek için Amasra’ya gittiğimizde sahile oturduğumuzu hatırlıyorum. Kafamı kaldırıp soluma baktığımda pek çok ağacı, ağaçların arasındaki tüneli, tünelin arasından geçen treni ve sağıma döndüğümde yeşillerle birleşmiş o maviyi, denizi…

Gerçekten de yeşil ve mavinin muazzam buluşmasının en güzel örneklerindendir Karadeniz. Amasra’da Japonların uğrak noktası olan balıkçı lokantasına gitmeyi sakın unutmayın. Sırf salatasından dolayı bile pek çok turist ağırladıklarını söylediler bize. Çünkü önünüze gelen salata gerçekten de tam bir geometrik şekillerle oluşturulmuş bir sanat diyebiliriz. Japonların da şekillere duyduğu ilgiyi bildiğimiz için neden uğrak noktalarını anlamış oluyoruz. Peki Karadeniz’de gidilecek başka nereler var? Gelin hepsini biraz biraz ziyaret edelim.

Başlıklar

Karadeniz’de Kış Tatili İçin Gezilecek Yerler

ZİGANA/ GÜMÜŞHANE

Kışı uzun yaşamayı sevenlerdenseniz Zigana tam size göre bir yer. Çünkü yılın beş ayı karlarla kaplı bir yerden bahsediyoruz, daha nasıl güzel olabilir ki.. Doğal güzellikleri bol bol keşfedeceğiniz bu yerde tadına doyamayacağınız lezzetleriyle tatmin olacağınız bir yer olacak. Duyduğuma göre Hamsiköy sütlacı çok meşhurmuş fakat daha hiç denemediğim bir lezzet. Siz denemeyi sakın unutmayın.

ABANT GÖLÜ / BOLU

Abant gölünü eminim ki duymuşsunuzdur. Bir kış günü her ne kadar soğuk etrafımızı çokça sarmış olsa da bir gölün karşısında karlı dağlara karşı olan manzaranın yaratacağı huzur çok nadir bulunur. Çok güzel fotoğraflar çekeceğiniz kartpostal görünümünde bir yer Abant Gölü.Kaliteli  konaklama yapacağınız yerler mevcut.  Doğa yürüyüşleri ile birlikte yaşayacağınız o huzur sayesinde tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz bir yer.

ILGAZ / KASTAMONU

Kayak merkezi sevdalılarına bir diğer önerim de Kastamonu’da bulunan Ilgaz kayak merkezi olacak. Kayak yapmak için de snowboard yapmak için de oldukça güzel bir tercih olacaktır. Çünkü bu kayak merkezinde 3 adet alıştırma alanı bulunur. Ve ayrıyeten  bir adet yürüyen bant, bir adet telesiyej ve bir adet de teleski bulunur.

Karadeniz’de Kış Tatilini Yaşayabileceğiniz En Güzel Şehirler Trabzon ve Rize!

UZUNGÖL / TRABZON

Trabzon’u gelin bir de kışın keşfedin. Abant Gölü gibi hayran olacağınız bir göl söz konusu Uzungöl’de. Müthiş manzarası eşliğinde  yapacağınız doğa yürüyüşlerinde gittiğinize pişman olmayacağınız bir yer. Her sene yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıymış aynı zamanda. Bungolov tipi evlerle birlikte size hippi tarzı bir tatil ve yaşam alanı sunacak. Ayrıca pek çok daire, otel, pansiyon ve motel bulabilirsiniz. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririm.

AYDER YAYLASI / RİZE

Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Ayder yaylası yazın uğrak yer olmasının yanı sıra kışın da uğranılan yerlerin başında geliyor.  Yeni öğrendiğim bilgiler arasında da Ayder yaylasının milli park olduğu var. 30 seneden bu yana turizm bölgesi kendisi. Ayder yaylasında bulunan kaplıcalar Osmanlı’dan bu yana İlgi odağı olmuş vaziyette.

Yazımızda Karadeniz’de Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer! konusuna dair fikirler verdik. Eğer sizlerin de daha önce deneyimlediğiniz kış tatili temalı mekanlarınız varsa, bizlere yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

Yazar: Ezgi Karaçam

Faydalı olabilecek diğer içerikler

2 geri izleme / bildirim

  1. Gün Boyu Tok Tutan Yiyecekler - Hayata Dair herşey
  2. Kışın İzmir’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi - Hayata Dair herşey

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*