Lahana detoksu ile 7 günde 4 kilo

Lahana detoksu ile 7 günde 4 kilo
Lahana detoksu ile 7 günde 4 kilo

Lahana detoksu ile 7 günde 4 kilo ! Kilo vermek isteyen, sağlıklı beslenmeye başlamak isteyen pek çok kişi beyaz lahana detoksunu araştırmaya başladı. Mide dostu ürünlerden biri olan beyaz lahana, kış aylarının vazgeçilmez sebzeleri arasında yer alıyor. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi beyaz lahanayı diyet listesine mutlaka eklemelidir. Ayrıca beyaz lahana, kullanım açısından da oldukça çeşitli alanlara mensup edilebilecek bir özellik taşıyor. Bilindiği üzere beyaz lahananın en kuvvetli özelliği yağ yakıcı olması. Beyaz lahananın yağ yakıcı özelliğinden yararlanarak, fazla kilonuzu geride bırakabilirsiniz. Uzmanlara göre, lahana detoksu ile 7 günde 4 kilo vermek mümkün… Fakat pek çok kişi lahanayı diyetine nasıl dahil edebileceğini bilmiyor. Bu sebeple sizler için hazırlamış olduğumuz lahana detoksu içeriğimize göz atabilir hatta lahana çorbası diyeti yapanların yorumlarını da okuma şansını yakalayabilirsiniz. İşte beyaz lahana detoksu detayları…

Başlıklar

Lahana detoksu ile 7 günde 4 kilo Nasıl Verilir?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte formda kalmak isteyenlerin, kilo vermek isteyenlerin ve sağlıklı beslenmek isteyenlerin sayısı giderek artıyor. Mevsiminde tüketilen sağlıklı besinlere yönelen tüketiciler, diyet programlarına kış sebzelerini eklemeye başladı. Fakat pek çok kişi kış sebzlerini nasıl kullanacağına ve nasıl tüketeciğine karar vermekte oldukça zorluk çekiyor. Bu tür sebzelerin başında ise beyaz lahana geliyor. Bilindiği üzere son zamanlarda oldukça popüler olan lahana detoksu kaç kilo verdirir sorusuyla yeniden gündemde. Kış aylarının vazgeçilmez besini beyaz lahanayı diyetinizin her anına ekleyebilirsiniz. Örneğin beyaz lahananın çayını yapabilir ve bu içeceği tüm gün tüketebilirsiniz. Böylece ödem atmanız ve kilo vermeniz hızlanacaktır. Ayrıca lahananın çorbasını yaparak diyetinizi destekleyici ürünler ile doldurabilirsiniz. Bunun yanı sıra beyaz lahanayı salatalarınızda da kullanarak besin değerinizi dengeleyebilir, sağlıklı bir beslenme gerçekleştirebilirsiniz.

Beyaz lahana kilo vermek isteyenler tarafından çayı yapılarak sıkça tüketilen besinler arasında. Beyaz lahana çayı yapmak ise oldukça basit ve asla yorucu değil. Beyaz lahana çayı yapabilmek için ihtiyacımız olan malzemeler yalnızca iki adet. Bunlar tabiki de beyaz bir lahana ve bir litre kadar su. Beyaz lahana çayı yapabilmek için beş veya altı adet beyaz lahana yaprağını, bir litre su ile birlikte yaklaşık on dakika kadar kaynatmak yeterli olacaktır. Beyaz lahana ve su karışımımızı öncelikle soğumaya bırakmalıyız. Bu karışım soğumaya, ılımaya başladıktan sonra bir süzgeç yardımıyla suyu ve lahanaları ayırmak gerekiyor. Bu işlemin ardından beyaz lahana çayımızı hazırlamış oluyoruz. Lahana çayımızı hazırladığımız gün tüketmemiz gerekiyor.

Lahana ile kaç kilo verilir?

Yine kilo vermek isteyenlerin bir diğer yardımcısı beyaz lahana çorbası… Beyaz lahana çorbası, güçlü yağ yakımı sayesinde hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olauyor. Bu sebeple kışın yapılan diyet listerinde mutlaka beyaz lahana yer alıyor. Lahana diyeti haftada 8 kilo verdirme özelliğine sahip. Beyaz lahana çorbası elbette yalnızca kilo vermenize yardımcı değil. Saymakla bitmeyen beyaz lahananın faydaları kış aylarında bağışıklığınızı kuvvetlendirmeye bire bir. Beyaz lahananın bilinen başlıca faydaları arasında; enfeksiyon ve mikroplara karşı koruması, sinir hücrelerini güçlendirmesi, kemikleri koruyor olması, probiyotik özelliği sebebiyle bağırsak sağlığını düzenleyebilmesi ve hatta kansere karşı koruyabilmesi yer alıyor. Bu sebeple beyaz lahana hemen hemen her insanın tüketmesi gereken bir besin değeri taşıyor.

Haşlanmış lahana kilo verdirir mi?

Pişirme tekniğinden ziyade haşlama tekniği diyet dostu olarak bilinen bir tekniktir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi ise; haşlanan ürünlere yağ katılmaması ve böylece gereksiz kalori alımlarının önüne geçilmiş olması… Ayrıca haşlanan besinlerdeki protein oranı daha korunaklı bir hal alıyor. Haşlama ile tüketilen besinler, hızlı kilo vermeye, daha sağlıklı bir beslenmeye olanak tanır. Bu sebeple haşlanmış lahana da haşlandığında, yağ kullanılmadığı için kalorisinde muhakkak bir düşüş yakalanıyor. Bunun haricinde içerisindeki protein değeri de korunduğu için tok kalmanıza ve hızlı kilo vermenize zemin hazırlıyor. Ayrıca, haşlanan lahananın suyu özellikle zor eriyen göbek ve basen gibi bölgelerde biriken yağların yakımını kolaylaştırıyor.

Lahana detoksu ile 7 günde 4 kilo verenler

Beyaz lahana detoksu kilo vermek isteyen pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Kilo vermek isteyenlerin yanı sıra, kilosunu korumak ve sağlıklı beslenmek isteyenler de lahana detoksu hakkında araştırmalar yapıyor. Beyaz lahana kış aylarının vazgeçilmez sebzelerinden biri. Bağışıklığı güçlendirmesi, kemik ve sinir sağlığını koruyabilmesi ve hatta kansere karşı direnç üretebilmesi sebebiyle beyaz lahana adeta bir mide dostu… Lahana detoksu nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak, öncelikle beyaz lahana detoksunun ilk kuralı uygulanması gereken süre ile ilgili. Beyaz lahana detoksu yalnızca bir hafta sürdürülmeli. Aynı zamanda 3 günlük lahana çorbası diyeti de yapabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış. Kilo vermeye devam etmek isteyen kişiler beyaz lahana detoksunu 15 gün ara ile tekrarlayabilirler.

Beyaz lahana detoksunun en önemli bileşeni çorba olarak görülüyor. Beyaz lahana çorbası, diyet günlerinde 24 saat içerisinde üç dört öğünde tüketilmeli. Bu detoksun özelliği beyaz lahana çorbasının sabit kalıp yanındaki yiyecekleri günlük olarak değiştirerek tüketmek. Detoksun da adından anlaşılacağı üzere beslenmenin büyük bir kısmını beyaz lahana kapsıyor. Diyetin büyük görevi de yine lahana tarafından karşılanıyor. Beyaz lahana detoksunda gün içerisinde sıvı olarak yalnızca su tüketmeli, alkol kullanmamalıdır. Ayrıca diyet uygulanırken beyaz lahana çorbası için herhangi bir sınır getirmeniz gerekmiyor. Yalnızca günde sekiz bardak su içmeyi başarabilmeniz gerekiyor. Beyaz lahana detoksunda ana besin çorba olduğu için hemen hemen her gün gibi lahana çorbası yapılmalıdır. Sizler için hazırladığımız lahana çorbası tarifinde kullanılan her malzeme, hemen hemen her diyet listesi için uygun olan bir özelliğe sahip. Hazırsanız lahana detoksunun içeriğine bir göz atalım.

Beyaz lahana çorbası yapabilmek için ihtiyaç duyduğumuz malzemeler arasında; 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı tereyağı, 1 adet beyaz lahana, 1 adet soğan, 1 adet kereviz, 1 adet maydanoz, 1 adet biber, 1 adet havuç, 1 yemek kaşığı un, yarım tatlı kaşığı salça, 5 su bardağı tavuk suyu veya normal içme suyu, göz kararı tuz ve karabiber yer alıyor. Bu tarif ile lahana çorbası diyeti 1 haftada 5 – 8 kilo garanti bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak. Lahana çorbası diyeti yapanların yorumları sizler için derledik. İşte, lahana çorbası diyeti yapanlar Kadınlar Kulübü’nde işte bunları yazdı:

‘’Bu çorbayı ne kadar çok tüketirseniz o oranda kilo kaybediyorsunuz. Yani gün içinde üç kereden fazla içerseniz yarım kilo yerine daha fazla kilo veriyorsunuz ve bol bol da su içmeyi ihmal etmezseniz gerçekten mucize gibi bir şey oluyor.’’

‘’Gerçekten harika bir karışım bu… 2 gündür içiyorum ve şimdiden 1,5 kilo verdim hepinize teşekkürler.’’

‘’Arkadaşlar 3 hafta önce bu çorba diyetini yaptım ve bir haftada 3 kiloya yakın verdim sonra ara verdim tekrar başlayacağım sabah. Ayrıca verilen kilolar geri alınmıyor merak edenlere…’’

‘’ Arkadaşlar ben bu diyeti 71.7 ile başlayıp 68.4 ile bitirdim.’’

‘’82 kilodan düştüm yapmadığım diyet kalmadı ama en iyi diyet buydu. Listeyi yazıcıdan çıkartıp önce bir plan yapmalısınız 1 hafta boyunca misafir kabul etmemen ya da gitmemen lazım listede sınırsız çorba olduğu için acıktıkça bu çorbayı içmen çok iyi oluyor resmen yağdan gidiyor ve mevsim lahana mevsimi…’’

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*