Murat Övüç Türk Halkına Hakaretten Yargı Önüne Çıktı!

Murat Övüç
Murat Övüç

Murat Övüç, sosyal medyada paylaştığı videoda “Bıktım bu akılsız insanlardan bıktım” diyerek Türk milletini aşağılamakla suçlayarak hakim karşısına çıktı.  Kendini savunan Övüç, “Ben bu ülkede birçok insana yardım eden bir insanım, bu lini hak etmedim” dedi.

 Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Murat Övüç, 2020 İzmir depreminin ardından saçlarını boyarken çekilmiş bir videosunu paylaştı ve böyle yaptığı için eleştirildi.  Eleştirilere daha sonra “Bu beyinsiz insanlardan çok sıkıldım”, “cahil insanlardan”, “sizinle aynı ülkede nefes almak istemiyorum” gibi cümleler kurduğu bir videoyla yanıt verdi.  Bu paylaşıma göre Övüç, “Türk milletine, Türkiye Cumhuriyeti devletine, devletin kurum ve organlarına hakaret” suçundan yargılandı ve 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istedi.

Başlıklar

Murat Övüç “BU LİNCİ HİÇ HAK ETMEDİM”

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Murat Övüç ve avukatı katıldı.  Duruşmada savunma yapan sanık Murat Övüç, “Ülkede deprem oldu, 10 gün sonra kuaföre gittim ve bu yüzden linç edildim.  Ben bu ülkede pek çok insana yardım eden biriyim, bu lini hak etmiyorum.”

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanık avukatı Murat Övüç, müvekkilinin sözlerinin halka yönelik olmadığını, kendisini eleştirenlere yönelik olduğunu söyleyerek beraat çağrısında bulundu.  Savunmaların alınmasının ardından mahkeme, eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

 Sosyal medyadaki paylaşımları ve açıklamalarıyla magazin gündeminden düşmeyen Murat Övüç, vatandaşların merak konusu oldu.  İşte Murat Övuç’u merak edenler.  Murat Övuç’un hayatı ve biyografisi.  Murat Ovuç kimdir?

 Kendisini sık sık magazin gündeminde bulan ve sosyal medyadaki açıklamalarıyla dikkat çeken Murat Övüç merak konusu oldu.  İşte Murat Övuç, hayatı ve biyografisi merak edilen Murat Övuç’un detayları.

 MURAT ÖVÜC KİMDİR?

 Instagram hesabında paylaştığı komik videolarla geniş bir kitleye ulaşan Murat Övüç, aslen Vanlı, 1968 yılında Van’da doğdu.  5 kardeşin en küçüğü olan Övüç, yardımsever tavrıyla sevenlerinin gönlünde taht kurmuştur.  Tarot okuyan ve aynı zamanda yaşam koçluğu yapan Murat Övüç, Pertevniyal Lisesi’nde okuduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.  Övüç 6 yıllık evli ve bir oğlu var.  Fenomen Name, 18 ay askerlik yaptığını da sosyal medyadan duyurdu.

 MURAT ÖVÜÇ NE İŞ YAPIYOR?

 Hit fenomen, videolarının yanı sıra 17 Ağustos 2018’de vizyona giren Sedat Kapurtu’nun yönettiği Benim Adım Osman filminde de rol aldı.  Sosyal medyadan tanınan Övüç, bu durumu iş dünyasına çeviren isimlerden biri.

Diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*