Son Dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: “Temmuzda çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenleme gerçekleştireceğiz”

vedat bilgin
vedat bilgin

Son dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Temmuz’da enflasyon farkı, Ocak’ta yeni ücret düzenlemeleri ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız” açıklamasının ardından açıklama geldi. Bilgin: “Temmuz ayında tüm çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenleme yapacağız.” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İhracatta Şampiyonlar Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Temmuz’da enflasyon farkları, Ocak’ta ücret ayarlamaları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız. Enflasyonun geçtiğimiz Aralık ve Ocak ayı öngörüleriyle gevşeyeceği Şubat 2023, Mart ayından itibaren bu sorunlardan kurtulacağız. Çok geride kalacağız” dedi.


Vedat Bilgin “ÇALIŞANLARI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”


Bugün Çalışma Bakanı Vedat Bilgin konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Temmuz ayında düzenlemenin geleceğini işaret eden Bilgin, “İşçileri enflasyondan korumak bizim görevimiz. Enflasyona karşı işçileri ve işçileri ezmeyeceğiz. Önümüzde tüm çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi Temmuz ayında hayata geçirebilecek bir Temmuz dönemi var.” ifadelerini kullandı.

Diğer Yazılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*