VPN Değiştirme Iphone

VPN değiştirme ıphone
VPN değiştirme ıphone

VPN değiştirme ıphone nasıl yapılır? Son zamanlarda bu soru oldukça sık sorulmakta. VPN ile tahmin ettiğinizden çok daha fazla sisteme sahip olacaksınız. VPN kullanımının avantajlarını gördüğünüzde epey şaşıracaksınız!

Iphone kullanıcıları VPN kullanmayı da seri şekilde öğrenip hayatında aktifleştiriyor. Herhangi bir yapılandırma ihtiyacı olmadan VPN kullanabilirsiniz. Iphone VPN Nasıl Kullanılır? İşte merak edilen tüm detaylar;

  • VPN ile erişim engeli olan sitelere, uygulamalara kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Erişim engeli olan videoları VPN ile kolayca izleyebilirsiniz. Özellikle Youtube’da her videoyu izlemek mümkün olmayabiliyor. Ancak VPN bu videoları izleyebilmeyi mümkün hale getiriyor.
  • VPN, mükemmel bir koruyucudur. Yani, güvenlik olarak sosyal ağlarda VPN sizin için iyi bir asker olacaktır. İnternetteki tüm bağlantılarınızı şifreleyerek korur. İnternet servis sağlayıcınızın ya da üçüncü kişilerin şifrelerinize ulaşmasına müsaade etmez. Sizi görünmez kılar, anonim hale getirir.
  • VPN ile wifiden faydalanmak istediğiniz zaman, güvenli şifreleme sağlanır. Şahsi bilgilerinizin wifi sağlayıcıları tarafından görülmesini engeller. Özellikle herhangi bir parola istemeksizin bağlanmanıza müsaade edilen cafe, restaurant, havaaalanı gibi toplu yerlerde wifi kullanmak istediğinizde size özel şifre sağlanır.

Başlıklar

VPN değiştirme ıphone nasıl yapılır?

Iphone’da VPN Ayarları ve Iphone VPN Kaldırma nasıl yapılır? Iphone cihazınıza VPN kurulumu yapmak için, VPN sağlayıcısına kayıt olmanız gerekmektedir. VPN uygulamasını edinerek giriş yaptığınızda ve gerekli izinleri verdiğinizde VPN cihazınıza tanımlanacaktır. VPN abone olduğunuz içeriklere aboneliğinizi sürdürmez. Yeniden abone olmanız gerekebilir.

VPN aktifleştirebildiğiniz gibi kapatabileceğiniz, devre dışı bırakabileceğiniz de bir sistemdir. ‘Bağlantıyı kes’ diyerek VPN ile olan bağlantınızı sonlandırabilirsiniz. VPN sağlayıcıları her zaman her erişim engelini kaldıramayabilir. En popüler, ulaşmak istediğiniz sitelere erişim engelini kaldırabilir. Netflix, Amazon Prime, HBO Max gibi en gözde sitelere erişim engeliniz varsa VPN ile bu engeli kaldırmanız mümkün.

VPN kullanırken dikkat etmeniz gereken şey, banka uygulamaları ile VPN’nin birlikte çalışmasının güç olduğu. Bunun için VPN ile birlikte bankacılık uygulamalarını kullanmamalısınız. Bunun dışında VPN sonrası herhangi bir uygulamada anormal çalışma yaşamazsınız. Tüm uygulamalar olması gerektiği gibi, normal çalışma düzeninde devam eder. VPN, çokça tercih edilen bir sistemdir.

Yazımızda, VPN değiştirme ıphone nasıl yapılır? Iphone’da VPN Ayarları ve Iphone VPN Kaldırma gibi konuların cevaplarını vermiş olduk. Sizlerin de bu konu hakkında fikir ve tavsiyeleriniz varsa, bizlere yorum bölümümüzden ulaştırabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*