Yeni Doğan Bebek Yatağı Modelleri

yeni-dogan-bebek-yatagi-modelleri-2-min

Yeni doğan bebek yatağı modelleri hangisi, hangi markaya ait ve nasıl olmalı? gibi sorular yeni anne baba olmuş kişiler tarafından çok fazla merak edilmektedir. Ebeveynlerin bu soruları sormaları ve endişe duymaları çok normal karşılanmalıdır çünkü dünyaya yeni gelmiş bir bebek henüz gelişimini tam olarak tamamlayamamıştır.

Henüz gelişimini tamamlayamamış bebeklerin zihinsel ve fiziksel anlamda gelişimlerini tamamlayabilmeleri ve her şeyin normal seyrinde ilerleyebilmesi için bebeklerin iyi bir uyku uyumaları ve doğal olarak iyi bir yatağa sahip olmaları bu noktada çok büyük bir öneme sahiptir. Eğer bebek için doğru bir yatak seçilmez ise bebek ihtiyacı olan uykuyu iyi bir şekilde alamaz ve buna bağlı olarak da ne fiziksel ne de zihinsel gelişimlerini iyi bir şekilde tamamlayabilirler. Peki Yeni doğan bebek yatağı modelleri neler? tüm detaylar yazımızın devamında…

en-iyi-bebek-yatagi-2-min

Başlıklar

Yeni Doğan Bebek Yatağı Tavsiye

Bebekler günde ortalama 16 – 18 saat uyudukları için pek çok anne baba bu konuda çok endişe duyuyor ve uzmanlardan bebek yatağı tavsiyeleri istiyorlar. Bebekler hassas oldukları için yatakları ne fazla sert ne de fazla yumuşak olmamalıdır. Özellikle içine çökecek kadar yumuşak bir yatak bebeğinizin rahat etmesinden çok ölüme kadar götürebilecek kadar yanlış bir seçimdir.

 Yatak seçiminin doğru olması özellikle ilk 3 ay için çok daha büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle yatak seçiminde bebeğin boyu, kilosu, alerji durumu, doğal maddelerden üretiliyor olması, kimyasal ya da plastik içermiyor olması, bakteri üretmemesi, bebeğin kas ve kemik yapısına uygun olması (ortopedik) ısı dengesi sağlaması, terletmemesi gibi pek çok nokta dikkate alınmalıdır.

en-iyi-bebek-yatagi02-2-min

Bebek Beşik Yatağı Modelleri

Piyasada her bütçeye uygun çeşit çeşit bebek beşik yatağı modelleri bulunmaktadır. Piyasada farklı ölçülerde ve farklı boyutlarda yani sizin arzunuza bağlı olarak bebek beşik yatağı bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra bebeğiniz için özel yapım bir bebek beşiği yatağına da sahip olabilirsiniz. Ortalama olarak bu yatakların belli bir ölçüleri vardır. Bu da genellikle 60 x 120 ‘dir.

Bebekler için ilk aylarda kullanılması adına anne yanı bebek beşiği alınmakta fakat bebek odası dışında ikinci bir yatak olması ve kısa süresi kullanılacağı düşüncesi ile bu yatağın kalitesi genelde çoğu kişi tarafından göz ardı edilmektedir. Aslında bu yatağa daha çok dikkat edilerek daha çok önem verilmesi gerekmektedir çünkü özellikle ilk aylar bebeğin zihinsel ve fiziksel gelişimi açısından büyük bir yere sahiptir.

 Anne yanı beşiği, bebek odası beşiği, ahşap beşik, açılıp kapanan, çekmeceli ve yatağa dönüşen beşikler olmak üzere her ihtiyaca uygun beşik modelleri söz konusudur.

en-iyi-bebek-yatagi01-2-min
en-iyi-bebek-yatagi04-2-min

Bebek Beşik Yatağı Fiyatları

Bebek beşik yatağı fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Piyasada çok uyguna da çok uçuk fiyatlara da bebek beşiği yatağı bulabilmeniz mümkündür. İnternette özellikle fiyat ve beşik yatağı seçeneklerini kolayca karşılaştırma şansına sahip olabilirsiniz. 90 liradan başlayan bebek beşiği yatakları ortalama 250-350 lira arasında olma ile birlikte 2 bin liraya ve daha fazlasına da bebek beşik yatağı bulmanız söz konusudur.

Bu noktada belirli markaları seçmeniz kalite, performans ve fiyat açısından sizin için en uygunu olacaktır. Az duyulan ya da hiç bilinmeyen markaları böyle hassas bir konuda fiyat nedeni ile tercih etmek geri dönülemez sorunlara yol açabilir. Ortalama olarak 300 lira gibi bir fiyata ideal ve bebeğinize gerçekten uygun bir yatak alabilmeniz mümkündür.

En İyi Bebek Yatağı

En iyi bebek yatağı, sizin bebeğinize en uygun olan yataktır. Her ne kadar belli kriterler olsa da boy, kilo, alerji durumu, hassasiyet ya da herhangi bir hastalığının olup olmamasına göre durum değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bebeğinizin tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak ona en uygun bebek yatağı tercihinde bulunun.

Çevrenizden aldığınız tavsiye ve tecrübeler sizi bazen yanlış yönlendirebileceği için bu konuda da sadece bebeğinizin sağlığına ve rahatlığına odaklanmalısınız. Her bebeğin farklı özelliklere ve hassasiyetlere sahip olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Model, marka, popülarite gibi durumları dikkate almayarak bebeğinizin iyi bir uyku uyumasını sağlayacak, zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyecek ortopedik ve kimyasal ve plastikten uzak organik bir bebek yatağı tercih etmelisiniz.

en-iyi-bebek-yatagi03-2-min

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*