Son dakika: 4 milyon hane yararlanacak! Aile destek programı başvuruları 27 Haziran’da başlıyor

Aile destek programı başvuruları
Aile destek programı başvuruları

Son dakika: 4 milyon hane yararlanacak! Aile destek programı başvuruları 27 Haziran’da başlıyor! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 4 milyon haneye fayda sağlayacak aile destek programı başvurularının 27 Haziran’da başlayacağını bildirdi. Bakan Yanık, paketin toplam maliyetinin 15 milyar lira olacağını ve gelmiş geçmiş en büyük sosyal yardım olacağını söyledi.


Son dakika: 4 milyon hane yararlanacak! Aile destek programı başvuruları 27 Haziran’da başlıyor! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, NTV’nin canlı yayınında ihtiyaç sahibi ailelere yardım konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık doğalgaz üretimi, kreş desteği ve Türk aile destek programı hakkında bilgi verdi.

“2021 YILINDA 97,8 MİLYAR LİRA YARDIM YAPILDI”


Türkiye’nin aile destek programından bahseden Bakan Yanık, “2021’de 97,8 milyar lira hibe verildi. Sosyal yardımlar daha geniş bir alana ulaşmalıdır. Türkiye’nin aile destek programından yılda 4 milyon hanenin faydalanmasını hedefliyoruz. Buna başlayacağız. Türkiye Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 15 milyar TL’lik paket. Bugüne kadarki en büyük sosyal yardım programı olacak.

Başlıklar

Aile destek programı başvuruları sonucunda, Doğal Gaz Desteği Verilecek!


Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi ailelere doğalgaz desteği için yardımlarımız 450 ile 1.150 lira arasında değişiyor” dedi.

KREŞ DESTEĞİ


Bakan Yanık, sosyal yardıma ihtiyacı olan ailelerin, çocuklarının anaokuluna veya anaokuluna devam ederken maddi zorluklarla karşılaştıklarını gördüklerini belirterek, “Anaokulu desteğimiz eğitime erişimi kolaylaştıracak. Ailelerimizin yapacağı tek şey çocuklarını okula kaydettirmek. Ev ziyaretleri ile ihtiyaç sahiplerine psikososyal destek sağlıyor, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine de ulaşıyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*