Mantazol Pişik Kremi

Mantazol Pişik Kremi
Mantazol Pişik Kremi

Mantazol Pişik Kremi nedir? Ne için kullanılır? Cildimiz sahip olduğumuz en geniş organımızdır. Bu sebeple cildimize iyi gelecek olan bakımlarımızı düzenli olarak yapmanın yanında meydana gelen cilt problemleriyle uygun yollarla savaşmak da sağlıklı bir cilt için oldukça önemlidir. Bugünkü yazımızda sizlere ciltteki farklı sorunlara iyi gelmesiyle biline Mantazol kremden bahsedeceğiz.

Mantazol krem nedir? Ne için kullanılır?  Ciltte oluşan birçok sorunun iyileştirilmesi için üretilmiş olan bu çok yönlü kremin nasıl kullanıldığını, fiyatını, bebeklerde kullanılıp kullanılmadığını ve kullanan bazı kişilerin yorumlarının merak ediyorsanız lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Birçok cilt derdine deva olan bu kremin diğer özelliklerinden bahsetmeden önce Mantazol krem nedir sorusuna cevap vermek isteriz. Mantazol krem, çoğunlukla egzama, alerji, döküntü ve dermatit gibi çeşitli cilt problemlerini tedavi etmede kullanılan bir üründür. Bahsetmiş olduğumuz cilt sorunlarıyla beraber otaya çıkabilen kaşıntı, şişlik ve kızarıklık gibi belirtilerin de hafiflemesine yardımcı olan bir kremdir.

Bu ilacın türü kortikosteroid, etken maddeleri ise izokonazol nitrat ve diflukortolon valerat bileşenleridir. Orta- kuvvetli olarak nitelendirilen bu kortikosteroid türü kremi kullanmadan önce hekiminize veya eczacınıza danışmanızı öneriyoruz. Ayrıca genel anlamda bir sağlık problem, buluna bireyler, vajinal akıntı ile bikini bölgesinde kaşıntısı bulunan kadınlar, kremin sürüleceği bölgede yara veya enfeksiyon bulunması gibi durumları kremi kullanmadan önce göz önünde bulundurmanızı ve yine hekiminize danışmanızı öneriyoruz.

Zira bu krem kullanıldıktan sonra eğer bölgede mevcut bir enfeksiyon varsa bu durum kötüleşebilir veya uyguladığınız bölgede herhangi başka reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Yine hamilelik sırasında ise bu ilaç sadece çok gerekli görülen durumlarda hekim kontrolünde kullanılabilmekle birlikte emzirme döneminde ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu nedenle emzirme döneminizde de bu kremi doktorunuza danışmadan kullanmaktan kaçınmalısınız.

Başlıklar

Mantazol krem bebeklerde kullanılır mı?

MaMantazol Pişik Kremi çocuklarda bebeklerde kullanılmadan önce düşünülmesi gereken bir kremdir. Çocuklar fazla miktar kortikosteroid kullanımına karşı daha duyarlı olabilmektedirler. Öte yandan yine bebeklerle ilgili aslında her türlü ilaç, merhem vb. ürün kullanımından önce doktorunuza danışmanızda büyük fayda var.

Mantazol Pişik Kremi nasıl kullanılır?

Mantazol Pişik Kremi yalnızca cilt üzerine uygulanır bu nedenle doktorunuz tarafından başka şekilde bir yönlendirme yapılmadıkça kremi yüzünüze ve koltuk altı bölgesine kullanmamalısınız.

Kremi uygulamadan önce ellerinizi yıkayın ve aynı zamanda krem sürülecek bölgeyi temizleyip kurulayın. Sonrasında problemli bölgeye az miktarda ilacı sürün ve hafifçe ovalayın. Kremin kullanmanız gereken miktarı hakkında doktorunuzun yönlendirmesine uymaya dikkat edin. Aksi belirtilmediği sürece krem sürülmüş olan bölgeyi bandajla kapatmayın veya üstünü örtmeyin.

İlaç uygulaması bittikten sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. İlacın göz, ağız ve burnunuzla temasında kaçının ve temas halinde hemen o bölgeyi su le yıkayın. 7 gün içerisinde şikâyetleriniz hala devam ediyorsa veya kremi uyguladığınız süre boyunca durumunuzun kötüleştiğini gözlemliyorsanız acilen doktorunuza başvurun.

Mantazol kremi fiyat 2021

Mantazol Pişik Kremi fiyatı satın almak isteyenlerin merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Mantazol krem 2021 yılındaki ortalama fiyatının 28,49 TL olduğu görülmektedir.

Mantazol krem kullananların yorumları

Birçok ürün alıp kullanmadan önce elbette o ürün hakkında yorumlar okumak, değerlendirmeleri incelemek işe yarayan bir durumdur. Buna ek olarak o ürünü kullanmış olan insanların deneyimleri de bizim için büyük öne taşır. Hele de bu alıp kullanacağımız ürün medikal bir ürün, ilaç, merhem vb. ise elbette kullanıcı yorumları daha da büyük önem taşımaktadır. Bu noktada şunu da belirtmekte fayda görüyoruz, lütfen doktor tavsiyesi olmadan hiçbir ilacı kullanmayın veya internet ortamında herhangi bir ilaçla ilgili yönlendirmeleri uygulamaktan kaçının. İlaçlarının sadece ve sadece doktorunuzun belirttiği miktar ve şekilde kullanmaya özen gösterin.

Mantazol Pişik Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır? Gibi soruların cevaplarını verdik. Mantazol krem hakkında internette yapılmış olan kullanıcı yorumlarına baktığımızda bu kremin örneğin vajinal mantar rahatsızlığı için doktor tarafında yazıldığını görüyoruz. Yine bir başka mantar hastalığı olan tırnak mantarı tedavisinde de kullanılmış bir krem. Egzaması olan bir birey de başlarda ümitsiz olsa da kısa sürede Mantazol krem yardımıyla bu sıkıntısından kurtulduğundan bahsetmiş.

 Böcek ısırması, güneş yanığı ve yine yaygın olarak ciltteki mantar problem gibi durumlarda oldukça faydalı olduğuna değinilmiş bir krem. Mantazol kremin pişik için kullanıldığı hakkında da bilgiler mevcut olsa da yazımızın ilgili bölümünde de bahsettiğimiz üzere, bebek ve çocuklarda bu kremi kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışmanızı öneriyoruz. Zira Mantazol krem içeriğindeki kortikosteroid fazla dozuna karşı çocuklar duyarlılık gösterebilmektedir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*