2022 Makyaj Trend

2022 makyaj trend
2022 makyaj trend

2022 makyaj trend konusunda sizler için birkaç seçenek hazırladık. Başlıklarını detaylı bir şekilde inceleyeceğimiz yazımızda ton sür ton makyajın inceliklerini paylaşacağız.

Ton sür ton makyaj, yeni ortaya çıkan ve makyajınızı planlamakla fazla vakit kaybetmek istemediğiniz zamanlarda tercih edebileceğiniz çok şık bir makyaj türüdür. Esasen Fransızca olan ve bir rengin farklı tonlarının yüzün farklı bölgelerine uygulanmasıyla oluşan makyaj türüdür. Bu makyajı tercih etmeden önce kıyafetinizle, ayakkabınızla, çantanızla ve diğer aksesuarlarınızla da uyum sağlamasını isteyebilirsiniz.

2022 makyaj trend kapsamında, Dudaklarınızda, yanaklarınızda, gözlerinizde kullanmak için tek bir renk seçmek ve bu rengin tonları üzerinden uygulama yapmak bütün ve hoş bir görünüm sağlar. Bu görünüm, daha dramatik renkler ve tonlarının farklı uygulamalarıyla daha cesur olabilir veya ten rengi bir gölgeyle daha dinamik durabilir. Farklı renklerin farklı uygulamalarıyla elde edeceğiniz sonuç ise aynıdır: parlak… Peki 2022 makyaj trend hangileri? yazımızın devamında görelim.

Başlıklar

2022 Makyaj Trend TonSürTon Makyaj Nasıl Yapılır?

2022 makyaj trend kapsamında Ton sür ton makyaj yapmaya başlamadan önce makyajınızın odağının neresi olmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Odak gözler, yanaklar ya da dudaklar olabilir. Daha sonra makyaj görünümünüzün netlik kazanması için aynı rengin dokuları arasında oynayın.

Zıt dokulardan gitmek hoş bir görüntü elde etmenizi sağlar. Eğer dudaklarınız parlak ise gözlerinizde mat uygulamalar iyidir veya dudaklarınız mat ise gözlerinizin parlaması iyidir. Bu şekilde güzel efektler elde edersiniz. Eğer daha cesur bir makyaj istiyorsanız dudaklarınızda kullandığınız renk tonunu gözlerinizde de kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman gölge efektlerini daha az kullanmalısınız. Bu şekilde daha dramatik bakışlar kazanırsınız.

Yüzünüzün tüm bölgelerine doğru bir şekilde gölgeleme işlemi uygulamak ton sür ton makyaj için en önemli noktalardan biridir. Aynaya dikkatli bir şekilde bakın ve yüzünüzde gölgelerin hangi bölgelere düştüğünü detaylı bir şekilde analiz edin. Gölgeleme işlemi yaparken aydınlatmalara dikkat edin ve yüzünüzün aydınlık bölgelerine vurgu yapın.

Ton sür ton makyaj için gölgeleme çok önemlidir çünkü yüzünüzde düz ve hatsız bir görüntüyle karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle makyajınızda aydınlık ve karanlık noktaları kullanmalısınız. Makyajınızı yaparken yüzünüzün girintilerine daha fazla dikkat etmelisiniz. Bu noktalar göz yuvaları ve elmacık kemiklerinizin etrafındaki bölgelerdir. Yüzünüze düşen ışığı takip etmeniz makyajınızı uygulamanızı kolaylaştıracaktır.

Yüzünüzde uygulama yapacağınız bölgenin tamamen hazır olduğundan ve malzemelerinizin kontrolünü yaptıktan sonra işe başlayın. Fondöteninizin uygulamasını yukarıda anlatılan şekilde yaptıktan sonra fondöteninizi hafifçe dudaklarınıza da uygulayın. Ton sür ton makyajın en önemli özelliği yüzünüzün farklı bölgelerindeki kırmızı ve kızarık görüntüleri ortadan kaldırarak düz ve pürüzsüz bir görünüme ulaştırmayı amaçlamasıdır.

Böylece yüzünüzdeki bütünlük korunur ve gölgelendirmeler daha belirgin hâle gelir. Yüzünüzle ilgili tonlama ve gölgelendirme işlemlerini tamamladıktan sonra gözlerinizi parlatma işlemine geçebilirsiniz. Bunu yaparken kirpiklerinizi öne çıkarmayı da ihmal etmeyin. Ardından göz altlarınıza daha küçük bir fırça ile aydınlatıcı bir uygulama yapın.

Nötr bir ton ve küçük bir fırça ile daha fazla vurgulamak istediğiniz bölgelere, elmacık kemiklerinin çevreleri, göz kapaklarının orta kısımları, burun ortası gibi, uygulama yapın. Göz kapaklarınız için pembe, altın, gümüş gibi renklerin metalik tonlarını kullanabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra dudaklarınızda daha mat bir renk kullanın. Son olarak makyaja hazırladığınız maskaranız ile ton sür ton makyajınızın kapanışını yapabilirsiniz.

Ton Sür Ton Makyajın Püf Noktaları

Ton sür ton makyajın püf noktaları arasında en önemli olarak gördüğümüz ve ilk madde olarak yer verdiğimiz unsur, ton sür ton makyajınızı sadece tek bir rujla uygulamanızın mümkün olmasıdır. Gözlerinize bir ruj uygulama fikrine alışkın olmayabilirsiniz ama kremsi göz farlarını uygularken yaptığınızdan pek de farklı bir işlem yapmadan onları uygulayabilirsiniz.

Ton sür ton makyajınızı uygularken gölgelendirme, aydınlatma, renklendirme gibi işlemlerin dengede olup olmadıklarını sürekli kontrol etmenizde fayda vardır. Bu mükemmel bir ton sür ton makyaj elde etmek için gereklidir.

 Yazımızın başında belirttiğimiz gibi ilk yapmanız gereken odak noktanızı belirlemektir ve bunu yaptıktan sonra diğer adımlara daha sağlam ilerlemeniz mümkündür. Ton sür ton makyajla ilgili son püf noktamız ise çok sert maskara geçişleri olmaması için kahverengi maskara seçenekleriyle uygulama yapmanız. Böylece daha yumuşak geçişli ve mükemmel ton sür ton makyajı elde edeceksiniz.

Yazımızda Ton sür ton makyaj nedir? Tonsürton makyaj nasıl yapılır? Konusu hakkında detaylı bilgiler verdik. Sizlerin de bu konu hakkında fikir ve tavsiyeleriniz olursa yazımızın alt kısmında bulunan yorum bölümünden bizlere mutlaka ulaştırın.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

1 geri izleme / bildirim

  1. Pesketaryen diyeti ile fazla kilolara veda et! - Hayata Dair herşey

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*