Vegan Olan Kozmetik Markaları

vegan olan kozmetik markaları
vegan olan kozmetik markaları

Vegan olan kozmetik markaları, makyajlarda en fark yaratıcı niteliğin ürün kalitesi olduğu disipliniyle ürünlerini tasarlar ve satışa sunarlar. Cildinizin ışıldamasını, güzelliğini tüm gün korumasını, makyajınızın bozulmadan temiz bir şekilde cildinize uyum sağlamasını istiyorsanız bunu kullandığınız ürünlerin nitelikleri ile elde edebilirsiniz. Vegan olan komzetik markaları kapsamında yazımızda birbirinden kaliteli markaları derledik.

Gelişen ve çağdaşlaşan makyaj endüstrileri tüketicilerin bu sorularına cevap niteliği taşıyan yüksek teknoloji ürünlerini piyasaya sürmektedir. Kaliteli bir makyaj malzemesi satın aldığınızda pişman olma olasılığınız yok denecek kadar azdır. Bu nedenle yüksek teknoloji ürünü olan kaliteli makyaj malzemelerini tercih etmenizde fayda vardır. Peki en kaliteli kozmetik markaları hangileri? Hepsi yazımızın devamında…

Başlıklar

Dünyaca Ünlü Vegan Olan Kozmetik Markaları

Dünyaca ünlü kozmetik markaları 2021 başlığı altında yıla damga vuran kozmetik markalarını derledik. İşte o markalar…

CHANEL

CHANEL, ilhamını Coco Chanel`den alan ve Fransız moda anlayışını hayatın neredeyse her alanına entegre ederken makyaj endüstirisini de ihmal etmemiş hatta deyim yerindeyse baştan inşa etmiştir. Markanın kozmetik ürünlerinin de kıyafetleri kadar sofistike ve şık olduğu ise kesin.

DIOR

DIOR, Fransız bir modacı olan Christian Dior tarafından kurulmuştur. Mükemmellik, yaratıcılık ve lüks markanın ürünlerini açıklayan en önemli 3 kelimedir. Henüz bir Dior ürününü kullanmadıysanız bu satırları okurken yakın zamanda bu mükemmelliği siz de denemek isteyebilirsiniz. Bunun için farklı renklere sahip rujlardan başlamak harika seçimlerdir.

GIVENCHY

GIVENCHY, Hubert de Givenchy tarafından Paris`te kurulan Fransız kozmetik markasıdır. Esas kuruluşunda kozmetik üretmek olmasa da günümüzde dünya devi kozmetik üreticilerinden biri hâline gelmiştir. Givenchy`nin en belirgin özelliği markanın köklerini hiçbir zaman kaybetmeden itibarına sadık şekilde günümüze ulaşmasıdır.

Sephora

Sephora, 1969 yılında Dominique Mandonnaud tarafından Paris`te kurulan Fransız kozmetik firmalarından biridir. Ana teması “Güzelliğin Kalp Atışı” olan firma makyaj alışverişleriniz için en iyi yerlerden biridir. Bir Sephora mağazasına girdiğinizde etkilenmeme ihtimaliniz neredeyse sıfırdır. Kendi bünyesindeki ürünlerle birlikte dünya devi markaların ürünlerini de mağazalarında satışa sunar.

LANCOME

LANCOME, Armand Petitjean tarafından Fransa`da kurulan dünyaca ünlü kozmetik markalarından biridir. Fransa`da kurulduktan sonra tüm dünyaya güzelliği götüren Lancome markasının özellikle göz makyajı ürünlerini denemek isteyebilirsiniz.

ESTEE LAUDER

ESTEE LAUDER, Amerika`nın New York kentinde kurulan bir kozmetik üreticisi firmadır. Makyaj, saç, cilt gibi alanlarda ürünleri popülerdir. 1946 yılında kurulan marka o yıldan bu yana güzelliği dünyanın dört bir yanına taşımaktadır. Ürünleri yenilikçi ve son teknolojik yöntemlerle üretilen ürünler olduğundan gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

L’Oreal

L`Oreal, dünyanın bir numaralı kozmetik üreticisi olan Fransız markasıdır. Lüks ve uygun fiyatlı kozmetik ürünleriyle her zaman favori olmaya devam eden marka fondötenden göz kalemine rujdan şampuana birçok ürünün üretimini yapıyor. Gerçekten kaliteli ve uygun fiyatlı bir marka arıyorsanız doğru adres L`Oreal.

Maybelline New York

Maybelline New York Amerika kuruluşlu ünlü, popüler kozmetik markalarından biridir. Şu anda ise alanında Amerika`nın en büyüğü olarak kabul edilmektedir. Markanın en belirgin özelliği trendleri belirgin şekilde oluşturup onlara uygun ürünler piyasaya sürmesidir.

MAC

MAC, New York merkezli Amerika kuruluşlu bir diğer kozmetik devidir. Mac`i diğer markalardan ayıran en belirgin özelliği ise “makyaj sanatı” kavramını tüm ürünlerine entegre etmiş oluşudur. Geniş ve etkileyici renk yelpazeleri ile bir Mac mağazasına girdiğinizde büyülenmeniz çok olası bir şeydir. Etkileyici, çarpıcı ve ışıl makyajlar için Mac ürünleri harikadır.

En Zararsız Makyaj Markası

En zararsız makyaj markası, günümüzde hızla değişen ve gelişen kozmetik sektöründe daha organik ve daha doğal; daha az katkı maddesi, zararlı içerik bulunduran markaların başında gelir. Bu bağlamda tek bir marka örneği vermek yetersiz ve sağlıksız olacaktır. Bu nedenle organik ve doğal içerikli makyaj malzemesi üreticilerinden bahsetmek daha doğru olacaktır.

Saf ve doğa dostu malzemeler olan organik makyaj malzemeleri özellikle son zamanlarda daha belirgin bir şekilde raflarda yerlerini almaya başlamışlardır. Bu markalardan bazıları:

Farmasi

Oriflame

Ecowell

Nvey Eco

Zao

Olarak sıralanabilir.

En Kaliteli Türk Vegan Olan Kozmetik Markaları

Türk kozmetik markaları, hayatımızda daha fazla yer alması gereken kaliteli, kullanışlı ve uzun ömürlü kozmetik ürünleri üreten markalardır. Bu markaları yerel pazarda daha fazla yer edinmesi ve daha fazla satılması Türkiye için faydalı bir olgudur. Bu markalara göz atalım.

Gülsha

Isparta`nın güllerinden doğal güzellik formülleriyle hayatlarımıza dahil olmuş, mağaza raflarına yerleşmiş bu marka gül ve gülden üretilen ham madde ve ürünleri yerel pazara dağıtmaktadır.

Atelier Rebul

Jean Cesar Reboul`ün İstanbul`un Beyoğlu semtinde açtığı eczaneden günümüze uzanan serüvende Fransız eczacının yanında çalışmakta olan Kemal Müderrisoğlu zamanla işleri ilerleterek markayı bu günlere ulaştırmıştır. Atelier Rebul, parfüm, krem vb. Birçok farklı kozmetik ürün seçeneğine sahip bir marka olarak yer almaktadır.

Misbahçe

Misbahçe, bir Türk dermakozmetik markası olarak kurulmuştur. Geniş cilt bakım ürünü yelpazesi ile tanınan bir markadır.

Göz Atabileceğiniz Vegan Olan Kozmetik Markaları

Homemade Aromaterapi

The Purest Solutions

Abtira Garden

Rosece

Ashley Joy

Cecile

Flormar

Pastel

Golden Rose

Ünlülerin Vegan Olan Kozmetik Markaları

Ünlülerin makyaj markaları, medya aracılığıyla sıklıkla gördüğümüz ünlü simaların piyasaya sürdükleri makyaj ürünlerini kapsayan markalardır. Bu markaları şu şekilde listeleyebiliriz:

Kylie Jenner – Kylie Cosmetics

Kim Kardashian – Kkw Beauty

Victoria Beckham – Victoria Beckham Beauty

Rihanna – Fenty Beauty

Selena Gomez – Rare Beauty

Paris Hilton – ProDna

Jennifer Lopez – JLo Beauty

Merve Boluğur – MERVE BOLUĞUR

Salma Hayek – Nuance Beauty

Kerimcan Durmaz – Kerimcan Durmaz Cosmetics

Diğer Vegan Olan Kozmetik Markaları

Vegan kozmetik markaları, ürünlerinin formüle edilişleri diğer markalardan farklı olarak makyaj malzemeleri ve diğer kozmetik ürünlerinin üretim süreçlerine hayvanları dahil etmeyen markalardır. Vegan kozmetik markaları hayvansal bileşenler olan karmin, lanolin vb. Maddeleri ürünlerinde kullanmazlar. Vegan ürünler hayvanlar üzerinde asla test edilmezler. Bu markalardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

KVD Vegan Beauty

E.L.F. Cosmetics

Hourglass Cosmetics

Farsali

Aveda

Zao

Yazımızda vegan olan kozmetik markaları hangileri? Sorusuna faydalı cevaplar verdik. Sizlerin de bu konu hakkında fikir ve tavsiyeleriniz varsa bizlere yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*