Bitter çikolata kaç kalori?

bitter-cikolata-kac-kalori

Bitter Çikolata Kaç Kalori? Gıdanın 1100 gramında 479 kcal kalori, aynı zamanda besinin bir dilim (Küçük) yani 5 gramlık miktarında Bitter Çikolata 24 kalori vardır. Çikolata denildiğinde aklımıza çoğu zaman yüksek Kalori kilo almak gibi düşünceler gelse de aslında bitter çikolatanın birçok hastalığa ve kilo vermekte faydası çok fazladır. Bitter çikolata, içerisinde bulunan kakao oranı fazla olduğunda çoğu temel besin maddesinin mühim bir kaynağı olur.

Yalnızca 50 gram bitter çikolata bir günde alacağınız lif gereğinin ihtiyacının Yaklaşık %25’ini Gidermektedir. Bunun beraberinde, iyi miktarda tekli doymamış yağ asidinini de bulundurmaktadır. Ayrıca; günde almamız gereken, manganez ve bakır ihtiyacının yaklaşık, tamamını, magnezyum ve demir ihtiyacımızı ve %70’e yakınını, çinko ihtiyacının %25’ini karşılamaktadır.

Başlıklar

Bitter çikolatası zayıflatır mı?

Kilo vermek için çaba sarf ediyorsanız çikolatadan uzaklaşmanız yanlış bir karar olacaktır. Evet, bitter çikolata kilo vermenize katkı sağlar, kan şekerini düzenler. iştahı kontrol altına alır. Aynı zamanda ruh halinize de iyi gelir. Evet, bitter çikolata kilo vermenize katkı sağlar, kan şekerini Düzenler, iştahımızı kontrol altına almada yardımcı olur. Ruh halinizi düzenlemede rahatlatmada, yardımcı olur. Amerika’nın California Üniversitesi’nde  araştırmalarda, uzmanlar, bitter çikolatadaki epicatechin maddesinin kas hücrelerinde duyarlı olduğunu, yaptığımız sporun, bitter çikolata ile desteklenmesinin zayıflamayı, kolaylaştırdığını ve kasların daha çabuk düzenlenip zayıflamayı  kolaylaştırdığını belirtmişlerdir. ve günde 5 gr. Bitter çikolata  önermişlerdir.

Bitter çikolatası diyeti bozar mı?

Diyette bitter çikolata yeme konusunu herkes çok merak ediyor genelde insanlar diyette olunca çikolata yemenin çok sağlıksız ve kilo aldırmasından korktuğu için, ön yargılı davranıp çikolata yediklerinde nasıl olsa diyetim bozuldu diye davranmaktadır ancak gerçekler öyle değildir çikolata seçimine ve miktarına dikkat ederseniz, kontrollü bir şekilde yerseniz, tersine zayıflamanız konusunda sağlıklı kilo vermek konusunda yardım bile edecektir.

Diyette bitter çikolata ne kadar Yenmeli?

Uzmanlar 3 günde bir 20 gram kadar tüketmenin insan sağlığı için faydalı olduğunu one sürmektedir. Bu nedenle  2.5 kare küçük dilimden fazlasını tercih etmemeniz kilonuzu korumak adına ideal bir tercih olacaktır.

Eti Karam 70 kakaolu bitter çikolata kaç kalori?

Karam yüzde 70 kakaolu bitter çikolatanın, bir diliminde yani bir küçük parça 4.4 gram yüzde 70 kakaolu bitter çikolata 23 Kalori bulunur çikolatanın 100 gramında ise 534 Kalori bulunmaktadır.

•80 gram bitter çikolata kaç kalori?

80 gram bitter çikolatanın 100 gramında 564 kalori bulunmaktadır.

•1 kare 60 Bitter Çikolata Kaç Kalori

60 gram bitter çikolatanın yüzde 80 kakaolu olan çikolatada 338 kalori bulunmaktadır.

2 kare Bitter Çikolata Kaç Kalori

Çikolatanın gramına göre değişiyor ancak 80 gram bir bitter çikolatanın kalorisi 564 olduğuna göre, iki tane 80 gram bitter çikolatanın kalorisi 1128 kaloridir önerdiğimiz gibi 2.5 küçük dilimin zararı olmaz, ancak iki tane 80 gram bitter çikolata sağlığımız açısından biraz tehlikeli olabilmektedir.

En iyi bitter çikolata

Günümüzde çeşit çeşit çikolatalar meydana gelmektedir. Elbette çok fazla sağlıklı çikolata adı altında çikolatalar üretilmektedir fakat aralarından en sağlıklı sade normal tablet çikolatalardır. Sade ve kaliteli kakao ile yapılmış çikolatalar en iyi bitter çikolatadır.

Bitter çikolata Kaç gram şeker içerir?

Yüzde 72 içerisinde kakao bulunduran bir bitter çikolatanın,100 gramı 24 gram şeker bulundurur. ABD Kalp Derneğinin düzenlediği araştırmalara göre, kadınların şekerden Aldığı, enerjinin Günde  en fazla 100 kalori, erkekler ise 150 kalori alması gerekmektedir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*