Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanıyor? İOKBS 2021 soruları ve cevapları yayınlandı mı?

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanıyor? Aday öğrencilerin büyük bir heyecanla beklediği bursluluk sınavı 5 Eylül 2021 tarihinde yapıldı. Giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde yayınlanan bu sınavın gençler için önemi büyük. Zira hangi öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan eğitim desteği alacağı bu sınavın sonuçlarıyla belli olacak. Türkiye’nin dört bir yanından 5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı için lütfen haberimizi okumaya devam edin.

Başlıklar

MEB İOKBS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA 2021

Sınav öncesi sınava girecek olan öğrencilerin mutlaka sahip olması gereken sınava giriş belgelerinin nereden ve nasıl alınacağı merak konusuydu. Bursluluk sınavına katılmak isteyen öğrenciler giriş belgelerine “meb.gov.tr” adresinden erişebilirler. Adaylar açılan ekranda T.C kimlik numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodu gibi bilgilerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilecekler.

SINAV SÜRESİ NE KADARDI?

Aday öğrencilerin ve elbette velilerinin büyük bir heyecan ve umutla beklediği İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 5 Eylül 2021 saat 10:00’da başladı ve 120 dk. sürerek saat 12:00’da sona erdi. 2 saat süren sınavdan sonra adaylar ve velilerin sınav sonuçlarını nereden ve nasıl erişebilecekleri ise hala bir merak konusu.

Bursluluk Sınavı Sonuçları Yayınlandı mı?

5 Eylül 2021 tarihinde saat 10:00’da başlayan İOKBS saat 12:00’de sona erdi ancak henüz sınav sorularının yayınlanmasıyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı’nın kitapçığındaki sorular henüz yayınlanmazken birçok sınavda olduğu gibi soruların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor. Bursluluk sınavı sonuçları .kapsamında neticenin yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

2021 BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

5 Eylül 2021 tarihinde yapılmış olan sınavın sonuçlarının iki hafta içerisinde MEB tarafından erişime açılması bekleniyor. Aday öğrenciler ve veliler sınav sonuçlarını büyük bir heyecanla beklerken MEB’in henüz konuyla ilgili resmi bir açıklaması bulunmuyor. Aday öğrenciler sınav sonuçları için “meb.gov.tr” adresini ziyaret ederek sınav sonuçlarını öğrenebiliriler.Sonuçların açıklanmasının ardından hangi öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan eğitim desteği alacağı belli olacak. Aday öğrencilerimiz ve aileleri konuyla ilgili en son gelişmeleri MEB’in “Duyurular” sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirler.

Yazımızda bursluluk sınavı açıklandı mı? Sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Sizlerin de bu konu hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümümüzden ulaştırabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*