Devlet Destekli Yapılabilecek İşler Ve Şartları

devlet-destekli-isler-ve-sartlari-2-min

Devlet Destekli Yapılabilecek İşler Ve Şartları nelerdir? Yerli üretimi desteklemek adına bazı işler devlet destekli olarak yapılır ve bunlar vatandaşlar için avantajlı bir iş kapısı olarak ifade edilir.

Girişimcilik özelliği olan ve iş kurmak isteyenler için iyi bir fırsat olan devlet destekli yapılabilecek işler sermayesi olan ve olmayan herkes tarafından ilgi görür. KOSGEB bünyesinde sunulan bu iş projelerinden yararlanabilmek için başvuru yapacak olan kişilerin belirli şartları sağlamaları gerekir. Bu sayede devlet tarafından sunulan kredilerden yararlanmak mümkündür. Buna yönelik olarak ne iş yapabilirim diye düşünenler için farklı iş fikirleri mevcuttur.

Başlıklar

Devlet Destekli Kredilerden Yararlanma Koşulları Nelerdir?

Devlet tarafından sunulan destekli işler ve kredi imkanlarından yararlanmak için ilk olarak başvuru yapacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir. Yaş şartını sağladıktan sonra İşkur tarafından verilen girişimcilik eğitimi alınmalıdır. Genellikle haftalık olarak verilen bu eğitimler belli dönemlerde açılır ve eğitimi tamamlayan kişilere katılım belgesi verilir. Kursiyerlere eğitim aldıkları her bir gün için güncel tutar üzerinden ödeme yapılır.

Eğitim ve yaş şartının yanı sıra iş kuracakların iş planlarının hazır olması şartı aranır. Bu iş planı belirli kurallar çerçevesinde hazırlanır. Bunun için profesyonel bir destek almakta yarar vardır. Gerekli formlar ve belgeler dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Sağlanması gereken son koşul ise kayıt işlemlerinin hazır olmasıdır. Evrak ve diğer koşullr sağlandığı takdirde başvurudan olumsuz yanıt alma olasılığı daha az olacaktır.

Devlet Destekli Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Vatandaşların yararlanabileceği devlet destekli yapılacak işler oldukça fazladır. Bunlar arasında çamaşırhane işletmesi açmak, solucan gübresi satmak, kuru temizleme işi yapmak, cafe açmak, bayilik almak, doğal cilt bakım ürünleri dükkanı almak gibi işler yer alır.

Cafe açmak genellikle akla ilk gelen işlerden biri olmaktadır. Ancak neredeyse her şehirde aktif cafe sayısı fazla olduğundan açılış öncesinde planlamanın doğru yapılması gerekir. Aksi takdirde devlet destekli cafe açma planları ilerleyen süreçte zor duruma girebilir. Olumsuz bir durum yaşamamak adına cafenin açılacağı yer ve mekanla ilgili piyasa araştırması yapılmalı, bölge halkına hitap eden özelliklere yer verilmelidir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*