Doğal Ağrı Kesici Yabani Marul Faydaları Nelerdir?

Doğal Ağrı Kesici
Doğal Ağrı Kesici

Doğal Ağrı Kesici Yabani Marul ‘un faydaları saymakla bitmiyor. İnsanlar, binlerce yıldır çeşitli hastalıkları ve yaralanmaları tedavi etmek için bitkisel doğal ilaçlar kullandılar. Doğal ilaçlar vücudun doğal iyileşme sürecini iyileştirirken, ticari ağrı kesiciler sadece yatıştırır.

Araştırmalara göre, vücudun doğal iyileştirme yeteneği, organların ve dokuların çalışmasını gerektirir ve şifalı bitkiler, altta yatan sorunları ele alarak ve yan etkilerden kaçınarak bu sistemi destekler.

Başlıklar

Doğal Ağrı Kesici Yabani Marulun Faydaları

Doğal Ağrı Kesici Yabani Marul, güçlü yatıştırıcı ve ağrı giderici özelliklere sahiptir.

Bir yatıştırıcı olarak, uykusuzluğu tedavi edebildiği gibi vücudu da rahatlatırken, spazmları ve kaygıyı yatıştırdığı gösterilmiştir. Sinir sistemini yatıştırır ve kasları gevşetir, bu nedenle özellikle şu durumlarda faydalıdır:

  • Spazmlar ve kramplar
  • Huzursuzluk
  • Uykusuzluk hastalığı
  • Öksürük
  • Stres kaynaklı hazımsızlık

Öte yandan, kas ağrısını, adet kramplarını ve diğer tahriş olmuş dokuları da etkili bir şekilde rahatlatır. Ayrıca afyon marul olarak da bilindiği için uyuşturma etkisi sağlar, ancak bağımlılık yapmaz veya zararlı değildir. Yabani marul, doğal bir antiseptik olarak da kullanılabilir.

Tıbbi etkilerini kullanmak için temmuz ve ağustos aylarında koparılmış kuru yapraklarını kullanmalısınız. Kuru yapraklar bulamazsanız, takviye de kullanabilirsiniz.

Yabani Marul Çayı Nasıl Yapılır? Kimler içmemeli? Yan Etkileri Var mı?

Dikenli marul yani yabani marul çayı nasıl yapılır? Sorusunun cevabı olarak; Sudaki besinleri demlendirmek için günde yaklaşık üç kez 2-4 ml tentür veya 1-2 çay kaşığı kaynar suda 10-15 dakika demlenmiş kurutulmuş yapraklar kullanmalısınız.

Doğrudan cilde uygulanırsa tahrişe neden olabilir, bu nedenle kullanmadan önce küçük bir yama testi yaptığınızdan emin olun. Hamilelik, glokom ya da prostat büyümesi varsa Yakup otu ve benzeri bitkilere karşı alerjiniz varsa bundan kaçınılmalıdır. Dağ marulu da denilen yabani marulun herkes de farklı etkisi bulunabilmektedir. O yüzden mutlaka öncesinde gebelik veya alerjik bir durumunuzun olmadığını saptamanız daha uygun olur.

Doğal Ağrı Kesici Yabani Marul Çok Rağbet Görüyor!

Mümkün olduğunda, sağlığınızı iyileştirmek için güvenli ve etkili bir yöntem olarak sağlık sorunlarınızı tedavi etmek için doğal ilaçlara yönelmelisiniz.

Ticari ağrı kesiciler çok sayıda yan etkiye yol açar ve oldukça bağımlılık yapar, bu da aşırı doz riskinin artmasına neden olur. Dahası, opioidler de dahil olmak üzere birçok ilaç, ağrıyı hafifletme mücadelesinde beyin hasarına neden olduğundan hafıza kaybıyla bağlantılıdır.

Ağrı kesicilerin uzun süreli kullanımı da ülser riskini dört katına çıkarır. Öte yandan, ağrıyı tedavi etmek için doğal ilaçlar veya akupunktur denemelisiniz.

Böyle doğal bir çare, acıyı hızla yatıştıran, hiçbir yan etkiye neden olmayan doğal Ağrı Kesici Yabani Marul’dur.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*