Evde Yapılabilecek İş Fikirleri 2021

evden-yapilabilecek-is-fikirleri-2-min

Evde yapılabilecek iş fikirleri 2021 hususunda sizler için birçok faydalı seçenek hazırladık. Korona virüs ortaya çıktığı ilk zamanlardan bu yana evde çalışmak, ev içerisinde gelir elde etmek normal iş hayatına kıyasla daha da çok refah görmeye başladı. Öyle ki teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının her saniye artış içerisinde olması normal işlerin yanında küçük ek gelirler elde etmeyi de kolaylaştırmaya başladı. Normal bir şekilde çalışan insanların günümüz şartlarında ev geçindirme durumunu hesaba katarak kendilerine tam zamanlı ya da yarı zamanlı ev içerisinde yapabilecekleri işler aramaları da bu durumu daha da arttırıyor.

Evde yapılabilecek işler sınırsızken interneti verimli ve ne istediğini bilerek kullanmak birçok insanın yapmadığı, yapmaya çekindiği ya da başarılı olamayacağını düşünmediği işlere adımlar atarak; tüm bilgilendirmeleri toplayarak başlanıldığı zaman kazandığınız maaşın yanına bir ek gelir elde edebilir ya da kendiniz ve aileniz için bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Evden yapılabilecek işlerin bazılarını toplu halde gerçekleştirebilirken bazıları üzerinde emekler sarf ederek birbirinden büyük kazançlar etmek mümkündür. Peki Evde yapılabilecek iş fikirleri neler? Yazımızın devamında öğrenelim.

Başlıklar

2021’de evden Yapılabilecek İş Fikirleri;

  1. Online Anketler: Diyelim ki iş yerindesiniz ama boş vaktiniz bulunuyor. Bu vakti öldürmek yerine online anketlere katılarak birbirinden güzel paralar kazanabilirsiniz. Tolona TR, Survey Pago TR, MarketAgent TR gibi sitelere kayıt olduktan sonra sizlere anketler e – posta yardımı ile gelecektir. Bu sorular ağırlıklı olarak şıklardan oluşmaktadır. Bu da yazarak yeni vakit kayıplarının ortaya çıkmayacağını gösterir. Ardından sizlere gönderilen anketlerin uzunluğuna, profilinize ve anket sitesine bağlı olarak anket başına 1 – 2 dolar kazanmak mümkün hale gelmektedir.
  • Blog Yazmak: Eğer ki günün çoğu bölümünü evde geçiriyorsanız ve tüm işlerinizi bitirdikten sonra bile birbirinden çok vakit açığınız varsa blog yazabilirsiniz. Öncelikli olarak blogda yer almasını istediğiniz konuları derlemeniz gerekmektedir. Bu konular yemek tarifleri de olabilir, kullandığınız ürünler ya da okuduğunuz kitaplar hakkında yorumlar da olabilir. Tamamen sizin sevdiğiniz ve tercih ettiğiniz şeylere bağlıdır. Ardından bir blog sitesi açarak haftalık 3 – 5 makale yayınlamaya başlayın. Kopya içerik yapmadığınız sürece ve çevrenizdeki insanlardan başlayarak kısa tanıtımlar sağladıktan sonra kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.
  • Stok Fotoğrafçılık: Özellikle de korona virüs süreci devreye girmeden önce tatil mekanlarında, kafelerde ya da sokakta yürürken bile rastladığınız güzel anların fotoğraflarını online bir şekilde satmak mümkündür. Yalnızca sokakta çekilebilecek fotoğrafları değil aynı zamanda evinizde yaptığınız güzel bir köşenin, soft bir alanın ya da sunumu güzel hazırlanmış olan bir anın fotoğraflarını bile satabilirsiniz. Bu fotoğrafları satmaya uygun bir web sitesine üye olarak kazanç elde edebilirsiniz.
  • Etsy: Etsy bir el sanatlarını satma platformudur. Birçok insan burada kendi tasarladıkları takıları, kıyafetleri, ev ürünlerini, oyuncakları ve daha nice ürünü burada satmaktadır. Bu site üzerinden dünyanın her yerindeki insana benzersiz olarak tasarladığınız ürünleri satmanız da mümkündür.
  • Yaşam Koçluğu: Hayatın her evresi her insan için aynı düzeyde değildir. Kimi insan çok zorlanırken kimisi her şeyi kolayca halledebilmektedir. İnternette nasıl yaşam koçu olunur adlı kısa bir araştırma ve gerekirse de birkaç eğitim ile insanların hayatına dokunabilecek bir kişi olabilir ve bundan para kazanabilirsiniz. Özellikle de kariyer, iş geliştirme, ilişkiler ve sağlık açısından çok fazla hürmet gören yaşam koçluğu işine karar verdikten sonra sosyal medya platformları yardımı ile doğru insanlarla iletişime geçerek kazanç elde edebilirsiniz.
  • Dropshipping: Dropshipping internet üzerinden alınan bir ürünü tekrardan internet üzerinden kar ile satmak demektir. Bu da Çin’den birkaç ürünü ucuza alarak Amerika’daki bir insana satmak mümkündür. Bunu yapmak için her şeyden de öte hangi sitelerden alışverişi ucuza yapabileceğinizi ve hangi sitelerden de kar elde ederek farklı ülkelerdeki insanlara ürünleri ulaştırabileceğinizi araştırmaktır. Bu durum altında dolar ile satın alıp sattığınız ürünleri Türk Lirasına çevirdiğiniz anda büyük bir kar elde etmiş olacaksınız.
  • Paketleme: Evinizin çevresinde ya da oturduğunuz şehirdeki büyük şirketler ile anlaşma sağlayarak ürünlerinin paketlemesinde yardımcı olarak ek gelir kazanabilirsiniz. Bu paketleme işlemini aynı zamanda düğün ve nikah davetiyelerini katlayarak da yapabilirsiniz. Bunun için çevrede bu tarz ek iş veren firmaları araştırmak ve bir anlaşma yapmaktır.

Yazımızda Evde Yapılabilecek iş fikirleri konusunda fikirler verdik. Sizlerin de bu konu hakkında görüş ve tavsiyeleriniz varsa, bizlere yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

Faydalı Olabilecek Diğer İçerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*