Iphone Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Iphone Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır? Metin mesajları fazla biriktiği zaman telefonda  yer kaplamaması adına tamamen silmek isteyebiliriz. Fakat yanlışlıkla silmemeniz gereken, önemli bir mesajı sildiğinizde bu sizin için felaket gibi görünür. Hemen sildiğiniz mesajın yeniden yüklenmesini istersiniz. Iphone telefonunuzdan silinen mesajları kurtarmanız mümkündür. Iphone Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır? Diye soranlardansanız; Silinen metin mesajlarını üç farklı yolla yeniden kurtarabilirsiniz.

Başlıklar

iPhone silinen mesajları geri getirme

iCloud yedeklemesi kullanarak kaybettiğiniz mesajlara yeniden ulaşabilirsiniz. Kayıp mesajları kurtarmanın en kolay ve seri şekli budur. iCloud yedeklemesine sahipseniz Ayarlar’a girin ve Apple kimlik kartınıza dokunun. iCloud- Depolama Yönetme ve ardından Yedekleme’ye giriş yapın. Fabrika ayarlarınızı sıfırlama ve yeniden kurtarma sekmesine tıklayarak işlemi tamamlamış oluyorsunuz. Iphone sıfırlamak için, Genel- Sıfırla – Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğine tıklayın. Iphone yeniden başlatıldığında iCloud yedeğinden yükleme seçerek kaybettiğiniz mesajlara erişebilirsiniz.

iTunes veya Finder yedeklemesi ile de kaybettiğiniz mesajlara erişim sağlayabilirsiniz. iCloud yönteminde olduğu gibi, mesaj silmeden önce yedeklemeye sahip olarak ve telefonunuzu sıfırlayarak kaybettiğiniz mesajlara ulaşabilirsiniz. Yedekleme sonrası her şeyinizin kaybolabileceğini unutmamalısınız.

Operatörünüzle irtibata geçerek kaybettiğiniz mesajlara ulaşımı talep edebilirsiniz. Operatörünüz, kısa sürede olsa gönderdiğiniz mesajları tutabilir. Önemli mesajınızı sildiğiniz zaman kopyasını operatörünüzden alabilirsiniz. Bu, yalnızca sms metin mesajları için geçerlidir. Uygulama mesajları için bu durum geçerli değildir. Operatörünüzden kaybettiğiniz mesaja ulaşma süreciniz sizin için biraz zor olabilir. Kimlik doğrulama, araştırma gibi pek çok aşamanın varlığından söz etmek mümkündür.  Ayrıca bu işlem süresince mesajınız oradan da silinebilir. Çünkü kayıtlı tutulma süresi oldukça kısadır.

Telefon Hafızasından Silinen Mesajları Geri Getirme

Üçüncü taraf yazılım araçları ile de kaybettiğiniz metin mesajlarınıza erişim sağlamanız mümkündür. Bu oldukça düşük bir ihtimal ve riski de fazladır. Birtakım yazılım seçeneklerine ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Bu da son derece uğraştırıcı olacaktır. Flash depolama alanında silinmiş mesajlarınız duruyor olabilir. Onlara erişmek için bu yazılım programlarına sahip olmanız gerekir. 

Kesin olarak herhangi bir mesajı silmeden önce sizin için ilerde lazım olup olmayacağından emin olmanız, uzun vadede işinizi kolaylaştıracaktır. Aksi taktirde kaybettiğiniz mesajlara yeniden ulaşmak, sandığınız kadar kolay olmayabilir.

Yazımızda Iphone Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır? Sorusuna yanıtlar verdik. Sizlerin de bu konu hakkında görüş ve fikirleriniz varsa bizlere yorum bölümümüzden ulaşmanız yeterli olacaktır.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*