Smart Switch programı nedir? Nasıl kullanılır?

Smart switch programı nedir? Nasıl Kullanılır? Bilindiği üzere teknolojinin önde gelen firmaları, hızla büyüyen akıllı telefon pazarında kullanıcılarının yeni cihazlarına hızla adapte olabilmeleri için çeşitli yazılımlar üzerinde çalışıyor. Bu sayede kullanıcıların yeni bir cihaza geçerken akıllarında oluşabilecek pek çok soruya da onlar daha cihaza sahip olmadan ortadan kaldırmış oluyor.

Peki, bu sorular ne? Kullanıcılar yeni bir cep telefonuna geçerken akıllarındaki kaygılar neler?

Bu sorulardan bir kaçı şöyle;

-Yeni bir cihaz aldığım zaman eski cihazımda biriktirdiğim fotoğraflar, belgeler, notlar kayıp mı olacak? Bunlara yeni cihazımda ulaşabilecek miyim?

-Telefon rehberim kaybolursa ne yaparım?

-G-mail hesabımı unuttum yine de belgelerim gelir mi?

Bu ve benzeri pek çok soru için artık tek bir cevap var;

Evet, artık hepsi tek tıkla yeni telefonunuza geçecek. Üstelik hiçbir şifreyi hatırlamasanız bile.

Tam da burada teknolojinin önde gelen firmalarından SAMSUNG firması olayı smart switch programı adını verdiği uygulama ile ele alıyor. Uygulamayı uzun zamandır geliştiren SAMSUNG yayınladığı pek çok güncellemeyle kelimenin tam anlamıyla işleri oldukça basite indirmiş gibi duruyor.

Başlıklar

Smart Swich Programı Nasıl Açılır?

-Peki, SMART SWİTCH nasıl kullanırım? Her telefonla uyumlu olur mu? Bir kablo veya malzeme lazım mı?

Öncelikle SMART SWİTCH programını kullanabilmek için eski ve yeni android cihazınızda bulunan Google Play Store uygulaması üzerinden programa erişiyoruz ve her iki cihaz içinde indiriyoruz.

İndirme işlemi bittikten sonra programları cihazlar üzerinden açıyoruz.

 Açılan pencerelerden yeni cihazınızdan –Veri al,

Eski cihazınızdan ise –Veri gönder seçeneklerini seçtikten sonra son aşamada karşınıza çıkan kablolu veya kablosuz seçeneklerinden size uygun olanı seçerek uygulama üzerinden yeniden devam ediyoruz.

Bu işlem sonrasında birkaç saniye içerisinde cihazlar birbiri arasında senkronize olarak aktarma işlemi otomatik olarak başlıyor. Ve kullanıcıların en çok merak ettiği bölüm geliyor, burada eski telefonunuzdan nelerin ve ne kadarının aktarılacağını program sizlere sunuyor. Rehber, fotoğraflar, notlar, uygulamalar hatta eski telefonunuzdaki tema ve yazı karakterlerine kadar istediğiniz her şeyi alabiliyorsunuz. 

Eğer yeni bir SAMSUNG cihaz aldıysanız ve eski verilerim ne olacak diye endişe duyuyorsanız sizlerde https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover&hl=tr&gl=US linke tıklayarak hızlı bir şekilde programı indirebilir ve kolayca aktarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*