İsrail Dışişleri Bakanı Lapid’den İstanbul’da yaşayan vatandaşlarına uyarı: En kısa sürede şehri terk edin!

lapid
lapid

İsrail Dışişleri Bakanı Lapid’den İstanbul’da yaşayan vatandaşlarına uyarı: En kısa sürede şehri terk edin! İran Devrim Muhafızları komutanı Hassan Sayid Khodaei’nin geçen ay evinin önünde saldırıya uğramasının ardından İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, misilleme olasılığını gözden geçirdi ve Türkiye’ye seyahat tavsiyesini iletti. Bakan Lapid, İstanbul’daki İsrail vatandaşlarını “ülkeyi derhal terk etmeye” çağırdı.
İsrail, Türkiye’deki vatandaşları için yeni bir seyahat uyarısı yayınladı. İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid bugün yaptığı açıklamada, İstanbul’daki vatandaşlarını “ülkeyi derhal terk etmeye” çağırdı.

Başlıklar


“İRAN, İSRAİLLİLERE YÖNELİK MİSİLLEME GERÇEKLEŞTİREBİLİR”


İran Devrim Muhafızları’nın üst düzey liderlerinden Albay Hassan Sayid Khodaei’nin geçen ay evinin önünde silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından İsrail hükümeti vatandaşlarını Türkiye’ye gitmemeleri konusunda uyarmıştı. Başbakan’ın açıklamasında, “Son haftalarda İran, üst düzey bir Devrim Muhafızları yetkilisinin ölümünden İsrail’i sorumlu tuttu ve İran İsraillilerden intikam almak isteyebilir” dedi.


“SALDIRI GİRİŞİMLERİ ÖNLENDİ” AÇIKLAMASI


Son olarak İsrail, İran’ın Türkiye’deki İsrail vatandaşlarına saldırma girişimlerinin engellendiğini iddia etti. Ülkenin önde gelen gazetelerinden biri olan Jerusalem Post’un bu sabah paylaştığı habere göre, Türkiye’de faaliyet gösteren İranlı bir grubun İsrail hedeflerine saldırma planları geçen ay İsrail ve Türk güvenlik güçleri tarafından engellendi.

TURİSTLERİ KAÇIRMA GİRİŞİMİ ENGELLENDİ


Basına konuşan İsrailli kaynaklara göre, İsrail ve Türk güvenlik güçleri İranlı grubun Türkiye’deki İsrailli turistleri kaçırma girişimlerini engelledi.

Diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*