Mayın tartışması alevleniyor! Özdağ’dan Bakan Soylu’ya: Şimdi sınıra gidiyorum, hadi engelle de görelim

mayın tartışması
mayın tartışması

Mayın tartışması alevleniyor! Özdağ’dan Bakan Soylu’ya: Şimdi sınıra gidiyorum, hadi engelle de görelim ! Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın “Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz” açıklamasıyla başlayan tartışma kızışıyor. Bakan Soylu’ya atıfta bulunarak, “Meczup desen meczup, aklını kaybetmiş desen aklını kaybetmiş. Ne yapmaya çalışıyorsun? Buna izin verir miyiz?” Özdağ, bugün Twitter hesabından bir video ile sözlerine yanıt vererek, “Şimdi sınıra gidiyorum, engelleyin de görelim bakalım.” Öte yandan Özdağ’ın girmesine izin verilmedi.


Mültecilere yönelik sert söylemlerini gündeme getiren ve her fırsatta “Suriyelileri geri göndereceğiz” diyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Adana’daki 1. Olağan İl Kongresi’nde ortalığı karıştırdı. Yarın Suriye sınırına ilk mayını döşeyeceğini bildiren Özdağ, “Yarın Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gideceğim. Buradan tüm dünyaya duyuracağım.” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özdağ’ın çıkışına tepki gösterdi.

Başlıklar

“MİLLETVEKİLİ DEMEYE DİLİM VARMIYOR”

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne yeni araç tahsisi için Konak Meydanı’nda düzenlenen törene katılan Bakan Soylu, Özdağ’ı hedef aldı. Zafer Partisi liderini uluslararası istihbaratın bir aracı olarak nitelendiren Soylu, “Bugün Gazi Meclisimizdeki bir milletvekilinin, yani istihdam edilmeye çok yatkın birinin, uluslararası istihbaratın bir aracı haline geldiğini bile söyleyemem. , “Gideceğim” diyor. Hatay sınırına mayın döşemek istedi. Eğer deliysen, aklını kaybettin. ne yapmaya çalışıyorsun Düşünceniz nedir, zikiriniz nedir?” dedi.


“BU IRKÇILIKLA NE YAPACAKSINIZ?”

Soylu, Özdağ’ın ırkçı olduğunu belirterek, “Yani kimsenin aklına gelmeyecek bir işle Türkiye’de ve medyada gündemde olmayı hayal ediyorsanız, bunun farklı yolları var. Bu yöntemleri kullanarak bunu yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Bu ülkenin bir medeniyeti var. Bu milletin karakteri var. Neden her şeyi zorlamaya çalışıyorsun? Ve neden yabancı düşmanlığını, ırkçılığı tanıtmaya çalışıyorsunuz? Peki bu ırkçılıkla ne elde edeceksiniz? Bununla ne yapmak istiyorsun?” ifadeleri kullanıldı.

Mayın Tartışması Büyüyor “Ruh sağlığı sorunu”

Soylu sözlerine şöyle devam etti: “Nedir o gidecek, sınıra mayın döşeyecek mi yoksa sınırdan kilometrelerce içeri girmenize izin mi verelim? Elbette bir bakanın kendi hukuki sorumluluğu vardır ve bir milletvekilinin kendi hukuki sorumluluğu vardır. Kimse izin vermeyecek.

Herkes yasalar çerçevesinde hareket etmekle yükümlüdür. Bu ezici bir şey. Yani uzun zamandır bu anlayışla, farklı bir zihniyetle yaklaşmanın bir ruh sağlığı ve ruh sağlığı sorunu olduğunu söylüyorum. Ama tabi bu benim alanım değil, tıp alanı, umarım öyledirler ve gerekli tedaviyi üretirler.”

BAKAN SOYLU’YA ÖZDAĞ’DAN GÖRÜNTÜLÜ CEVAP

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün Twitter hesabından paylaştığı bir videodaki iddialarına şu ifadelerle yanıt verdi:

“Ottawa Antlaşması ile birçok ülke sınırlarındaki mayınları kaldırma kararı aldı ve Türkiye de bu anlaşmayı imzalayarak sınırlarımızdaki mayınları kaldırdı. Ve ardından Suriye’den büyük bir göç başladı. 2015’ten bu yana Avrupa Birliği fonlarıyla İran sınırındaki madenlerimiz ve daha fazlası kaldırıldı. Bundan sonra devam eden Afgan göçü başladı.

“SINIRLARIMIZDA MAYIN OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ”

ABD, Rusya, Çin, Hindistan, Pakistan, İsrail ve sınırlarından mayın temizlemeyen birçok ülke bu anlaşmayı imzalamadığı için Zafer Partisi olarak Türkiye’nin güvenliği için sınırlarda mayın olması gerektiğine inanıyoruz.

Dolayısıyla Zafer Partisi’ni desteklerseniz, sınırlarımızın güvenliğini korumayan 2 metrelik duvarlardan değil, sınırlarda entegre istihbarat sistemi kurarak ve sınırlarımızı yeniden mayınlayarak %100 güvenliği sağlayacağız. Çünkü Türkiye önümüzdeki dönemde tam bir hedef olmalı ve tam teşekküllü bir hedef olarak ülkemizin sınırlarını korumanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyoruz.

“ULUSLARARASI İSTİHBARAT ORGANİZASYONU diye bir şey yoktur”

Bunu dün açıkladım, ardından Süleyman Soylu beni uluslararası istihbarata alet olmakla suçladı. Süleyman, işini iyi yapmadın. Uluslararası bir sır yok!

İlginizi çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*