1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi

1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi
1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi

1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi nasıl hazırlanır? Aşırı kilolu olan kişiler hızlı kilo vermek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Bunlar içinde en tartışmasız en etkili yöntemlerden birisi de 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi olarak bilinir.

Çağımızın en büyük problemlerinden biri haline gelen obezite, fastfood tarzı beslenme düzenine ve yiyeceklere olan talebin artması ve hareketsiz yaşamın bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.

Bölgesel zayıflama, herkesin en büyük arzusu iken, bu liste gerçek bir kurtarıcıdır.

 • Piyasada satılan cezp edici yiyeceklerin karşı konulamaz bir hale gelmesinden dolayı, küçük yaşlardan itibaren başlayan obezite çağımızın büyük bir sorunu haline geldi.
 • Bu yaşananlardan sonra kısa sürede kilo vermenin en kolay yolu hiç kuşkusuz dengeli beslenmektir.
 • Sadece karbonhidrat ya da protein ağırlıklı besinler tüketmek yerine et ve süt ürünleri ayrıca sebze ve meyveyi ölçülü bir şekilde öğünlerinize katmak hem kilo vermenizi kolaylaştıracak hem de sağlıklı bir yaşam kalitesine sizleri ulaştıracaktır.
1-haftada-10-kilo-verdiren-diyet-listesi

Başlıklar

1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler !

Öncelikle kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Ne kadar kilo vermek istediğinizi belirlemek en önemli adımınız olmalı. Daha sonra evde kendinize küçük bir plan hazırlayabilirsiniz. Doğal beslenmek ve sadece vücudun ihtiyacı kadar yemek sizi doğal haliniz olan fit görünüme daha çabuk ulaştıracaktır.

 • UTŞ kuralını unutmayınız.
 • Un, tuz, şeker mahşerin 3 atlısı. Bunlardan uzak durduğumuz zaman zaten istediğimiz sağlıklı görünüme kavuşuruz.
 • Bunların yanında gazlı ve asitli içeceklerden ve kapalı ambalajlı gıdalardan uzak durmakta fayda var.
 • Yapacağınız küçük egzersizler sayesinde sağlıklı beslenmeyi destekleyebilir ve kilo vere sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

En çabuk zayıflatan şey nedir? 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi

Posalı ve lif oranı yüksek besinler kilo verme sürecinizde sizlerin en büyük yardımcılarınızdır. İşte diyet programınızda size en çok fayda sağlayacak besinler şu şekilde;

 • Ispanak,
 • roka,
 • maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeler ve lahana, brokoli gibi kükürtlü sebzeler içerisinde yüksek posa
 • lahana
 • brokoli gibi sebze türleri de içerisinde bolca posa bulundurduğundan kilo vermeye yardımcı oluyor.
 • Bunların haşlama yöntemleri sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.
 • Hacimce büyük ve çok düşük kaloriye sahip bu sebzeler kilo vermede ve tokluk hissine ulaşmada en önemli besinlerin birkaçı.
1-haftada-10-kilo-verdiren-diyet-listesi-1

15 günde kaç kilo verilir?

Farklı diyetlerde farklı sonuçlar alınabilir. Önemli olan kas kütlesini koruyarak diyet yapmak. Hatta diyet yapmaktan ziyade, dengeli beslenmek diyebiliriz. Eğer ki protein ve lif oranı yüksek gıdalar ile beslenirseniz, kas kütlesi ve su kütlesi kaybetmeden sadece yağları eriterek kilo verirsiniz.

Yapılan en büyük yanış yemek yememenin kilo verdireceği düşüncesidir. Aslında bu tamamen yanlış. Dengeli beslenme konusunda fikri olmayan, nasıl ve ne yiyeceğini bilmeyenler için aşağıda ki ürünleri kullanmanızda fayda görüyorum.

Domates: posalı olduğu için vücutta çabuk çözülür ve atılımı kolay olur.

Ispanak: demir ve potasyum açısından besin değeri yüksek olan bu sebze hem kalorisiz olması hem de su tutucu özelliğinden dolayı sizi tok tutacaktır.

Yeşil elma: ekşi olan bu meyve ara öğünlerinizde ana öğüne kadar tok tutacak ve aralarda kaçamak yapmanıza engel olacak.

Maydanoz: hem kendisi hem de suyunun birçok faydasını diyet listelerinde görmüşsünüzdür. Bu sebze toksinlerin vücuttan atılmasın ve yağ yakımını desteklenmesinde yardımcı olacaktır.

Tatlı patates: büyük marketler bulabileceğiniz bu sebze, salatanızın içinde haşlama olarak kullanabileceğiniz ve şeker ihtiyacınızı karşılayan bir meyvedir.

Kuru baklagiller: bağışıklık sistemini güçlendiren (fasulye, bezelye, nohut) ayrıca metabolizmayı hızlandırarak ve bağırsak hareketlenmesi sağlayarak kilo vermenize destek vereceklerdir.

Az yağlı etler: protein, kas kütlesinin kilo verme aşamasında korunması için olmazsa olmazıdır. O yüzden protein kaynaklarını sakın ihmal etmeyin.

Meyveler: meyveler bünyenin şeker ihtiyacını dolar yollardan karşılanmasını sağlar. A, B, C, D vitaminlerini içerisinde bulunduran bu meyveler diyet esnasında ihtiyacınız olanları size sağlamaktadır.

Süt ve süt ürünleri: karın ve bel çevresinin incelmesini sağlayan içerisinde CLA asit bulunduran süt ürünleri size egzersizle birlikte yüksek yağ yakımı sağlayacaktır. Ayrıca laktozsuz süt de kalori miktarı az olduğundan içilmesi önerilebilir.

En çabuk nasıl zayıflanır?

 • Düşük kaloriler ile beslenin.
 • Geç saatlerde yemek yemeyin
 • Su tüketimini olabildiğince arttırın.
 • Erken uyuyun ve 8 saat minimum uyuyun
 • Kahve için ve metabolizmanızı hızlandırın
 • Öğün atlamayın ve ayrıca ara öğünlerinizi de ihmal etmeyin.
 • En önemlisi spor yapmayı ihmal etmeyin ve kalori açığı oluşturmak için elinizden geleni yapın.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*