Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Tahmini

Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Tahmini
Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Tahmini

Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini son zamanlarda anne adaylarının ilgisini çekmiştir. Anne ve baba adaylarının en çok heyecanlandığı nokta bebeklerinin cinsiyetidir. Gebelik sürecinde en çok merak edilen noktalardan biri de bebeğin cinsiyetidir.

Bebeğin cinsiyeti yaklaşık 4. aya kadar anlaşılmaz. Fakat bazı rivayetlere göre son adet tarihi baz alınarak bebeğin cinsiyetinin öğrenilebileceği belirtilmektedir. Son adet tarihinin yanı sıra bazı faktörlere bu hesaplama da etkili olabilmektedir.

 • Örneğin son adet tarihi, cinsel ilişki süresi ve zamanı, pozisyonu gibi detaylar da hesaplama sırasında kullanılmaktadır.
 • Tüm bu hesaplamalar sonucunda doğacak bebeğin cinsiyeti öğrenilmektedir.
 • İlk zamanlarda güvenli görünmese de insanlar bu yöntemin geçerli olduğuna inanmaktadır.

Başlıklar

Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini nasıl yapılır?

Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini kapsamında, bu durum bir rivayet gibi görünmenin yanı sıra bazı kesimler bu yönteme fazlasıyla güvenmektedir. Anne adayının son adet olduğu tarihe göre bebeğin cinsiyet hesaplaması yapılmaktadır.

Aslında çok eski zamanlardan beri kullanılan bir yöntemdir. Eskiden bebeğin cinsiyetini öğrenecek teknoloji olmadığı için en güvenilir ve kolay yöntem olarak tercih edilmektedir. Hesaplanan cinsiyetin olma ihtimali %50 dir.

 • Cinsiyet hesaplanırken cinsel ilişkiye ne zaman girildiği de dikkate alınmaktadır.
 • Genel olarak zaten iki seçenek olduğu için belirlenen cinsiyet olma ihtimali çok yüksektir.
Son-Adet-Tarihine-Gore-Cinsiyet-Tahmini

Gebelik cinsiyet hesaplama | Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini

Bebeğin cinsiyetini hesaplamak için birçok seçenek söz konusu olmaktadır. Elbette ki en güvenli yöntemlerden biri ultrasondur.

 • Fakat o zaman kadar beklemek istemeyen kişiler için geleneksel bazı yöntemlerde mevcuttur. Bu yöntemlerden biri de Çin takvimidir.
 • Eskiden beri kullanılan bir yöntem olduğu için bazı insanlara güvenli bir yöntem olarak gelmektedir.
 • Gebelik sürecinde bebeğin durumu hakkında net bir durum belirtmek zor olsa da bebeğin cinsiyeti konusunda bazı hesaplamalar çok yardımcı olmaktadır.
 • Cinsiyet hesaplama konusunda birden fazla seçeneği değerlendirmek mümkündür.

Çin takvimi cinsiyet hesaplama | Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini

Çin takvimine göre doğacak bebeklerin cinsiyetini çok önceden öğrenmek mümkündür. Kaynaklarda belirtilene göre Çin takvimi %80 oranında doğruluk payı vardır. Bu hesaplama yapılırken güneş ve ay takviminin birleşiminden olan bir takvim kullanılmaktadır.

Öncelikle gebe annenin ay yaşının hesaplanması gerekir. Daha sonra ise gebelik sürecine denk gelen doğum gününe 266 daha eklenmektedir. Ortaya çıkan sonuç ile anne adayının hamile olduğu ay ile denk olacak şekilde getirilmektedir. Bu yöntem sayesinde doğacak bebeğin cinsiyetini öğrenilebilir. Her ne kadar %80 oranında doğruluk payı olsa da %20 oranında hata payı olduğunu göz ardı etmemekte fayda vardır.

Oldukça basit olan bu yöntemi deneyerek, bebeğin kız mı erkek mi olduğu net olarak anlaşılmasa da denenmesinde herhangi bir sorun yoktur. Geçmişten günümüze kadar gelmesinde, %50 oranında doğru sonuç vermesi etkili olmuştur.

Son-Adet-Tarihine-Gore-Cinsiyet-Tahmini-1

Kesin tutan cinsiyet tahmini

Öncelikle anne karnında olan bebeğin ultrason olmadan kesin cinsiyetini öğrenmek pek mümkün olmamakla birlikte bazı metotların denemesinde herhangi bir sorun yoktur.

Kesin olarak ultrasonda bebeğin cinsiyeti belli olmaktadır. Fakat nadir olarak burada da yanılma payı söz konusu olabilmektedir. Bebeğin cinsiyetinin ne olacağı tam olarak tahmin edilemese de Çin takvimine göre yapılan tahminlerin çoğunluğu doğru olmaktadır.

 • Zaten iki farklı seçenek yani kız veya erkek olacağı için tahminlerin tutma olasılığı yarı yarıyadır.
 • Diğer bir seçenek olarak  son adet tarihine göre cinsiyet tahmini de kesin olmamakla birlikte doğru tahmin etme olasılığı yüksek olan bir yöntemdir.
 • Fakat bu seçeneklere kesin demek ne kadar doğru olur bu tartışmaya açık bir konudur.

Garanti cinsiyet tahmini

Gebeliğin 4. ayına kadar beklemek istemeyen kişiler için bebeğin cinsiyetini öğrenmede kullanılacak bazı yöntemler vardır. Garanti cinsiyet tahmini için genel olarak Çin takvimi kullanılmaktadır.

Eskiden soylu kişilerin aile planlaması için geliştirilen bir yöntem olduğu için doğruluk oranı diğer yöntemlere nazaran çok daha fazladır. Çin takvimi biraz karmaşık bir yöntem olarak görünse de asında hesaplaması çok kolaydır.

 • Bunun hesaplanması bebek üzerinde herhangi bir sorun oluşturmaz. Dolayısıyla en garanti yöntem olarak Çin takvimi seçeneğini kullanmak daha doğru bir seçenek olacaktır.
 • Çok eskilerden günümüze kadar gelmesinde ki en temel sebeplerden biri de şüphesiz ki doğru cinsiyetin tahmin edilmesidir. En garanti yöntem için Çin takviminden yararlanılabilir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*