Ketoral Şampuan Saç Dökülmesi

ketoral şampuan saç dökülmesi
ketoral şampuan saç dökülmesi

Ketoral şampuan saç dökülmesi hususunda faydalı mı? Bir çok saç ve deri hastalığına iyi gelen medikal bir şampuan olan Ketoral Şampuan, Saç mantarı, saç derisinde ve ciltte görülen egzama, saç dökülmesi gibi saç derisi ve cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılmaktadır. Ketoral Medikal Şampuan’ın etken maddesi ise Ketokonazol’dur. Bu etken madde egzama ve mantar gibi vücudun belirli yerlerine yayılabilen deri hastalıklarının vücudun diğer kısımlarına yayılmasını engeller, hastalıkların saç derisindeki ve ciltteki etkilerinin azalmasını sağlar.

Başlıklar

Ketoraül Şampuan Saç Dökülmesini Önler mi?

Ketoral şampuan kullanımı kapsamında, boyun, ense gibi bölgelerdeki kaşıntıları, deri dökülmelerini hızlı bir şekilde tedavi eder ve bu gibi deri hastalıklarını giderir. Ketoral Şampuan saç derisindeki kepeklenme, kaşıntı, deri dökülmesi gibi hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Dermatologlar tarafından oldukça tavsiye edilen bu medikal şampuanın doktora danışılmadan kullanılmaması ve doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilmektedir. Ketoral Şampuanı nasıl kullanmanız gerektiğiniz aşağıda listeledik;

 • Kullanmaya başladığınız ilk hafta sadece 2 kez kullanmanız önerilir.
 • Bir sonraki hafta 3 kez kullanmanız gerekir.
 • Hastalığın ciltteki etkileri azaldıkça haftada 1 kez kullanılmaya başlanır.
 • Ketoral Şampuanı saçınıza uygulamadan önce kendi medikal olmayan şampuanınızı kullanabilirsiniz.
 • Duş esnasında, ıslak saça uygulanır. Şampuanı uygularken saç derinize parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapmanızı öneririz.
 • Ketoral mantar şampuanı saç derinizdeki hastalıklı tüm bölgelere yaydığınızdan emin olduktan sonra 5 dakika bekletmelisiniz. Daha sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz ancak ilacın gözlerinize ya da ağzınıza girmediğinden emin olmalısınız.
 • Bu aşamadan sonra başka bir şampuan kullanmayın, saçını tekrar yıkamayın.
 • Eğer doktorunuz farklı bir uygulama yöntemi sunduysa, doktorunuzun sunduğu uygulama yöntemini kullanın. Eğer doktorunuz bir uygulama yöntemi sunmadıysa yukarıdaki şekilde Ketoral Şampuanı kullanabilirsiniz.

Ketoral Saç Dökülmesi için Faydalı mı?

Ketoral şampuan saç dökülmesine karşı iyi gelir mi? sorusunun cevabı olarak;dengeleyerek cilt ve saç hastalıklarını engeller, saç derinizin ve cildizinin sağlıklı olmasını sağlar. Yukarıda bahsettiğimiz gibi yağlı saç derileri pek çok hastalığa sebep olabilir ve bu hastalıklar da kişiye sosyal ve fiziksel olarak rahatsızlık verebilir.

Ketoral Medikal Şampuan bu hastalıkların engellenmesi için en etkili şampuanlardan biridir. Saç derisinde yaşadığınız herhangi bir rahatsızlığı giderir; kepeklenme, kaşıntı yağlanma, deri dökülmesi gibi sorunları ortadan kaldırır. Yaşadığınız cilt problemlerinin saç derinize ulaşması sonucunda, krem tedavisi uygulanamayacağı için şampuan kullanımı daha doğru ve kolaydır. Bu sebeple Ketoral Şampuan cilt hastalıkları yaşayan kişiler tarafından oldukça tercih edilen bir medikal tedavi şampuanıdır.

Ketoral Şampuan Saç Dökülmesi için Reçetesiz Alınır Mı?

Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı sorusu pek çok deri hastalığı yaşayan kişinin sorduğu sorulardandır. Ketoral Medikal Şampuan sadece eczanelerde satıldığından, kullanıcı kişilerin aklına “reçeteli mi satılıyor” sorusunu getirmektedir. Bu ilaç medikal ve tedavi amaçlı kullanıldığından, mutlaka doktor gözetimi ile kullanılabilir.

 Marketlerde satılmaz ve doktorunuzun izni olmadan kullanamazsınız. Bu ilacı cilt doktorları yani dermatologlar yazmaktadır. Ketoral Medikal şampuan reçete ile satın alınabilir. Bu ilaç deri üzerindeki rahatsızlıkları hızlı bir şekilde iyileştirir, bu sebeple yanlış kullanımı sağlıksız sonuçlara yol açabilir. Sadece dermatolojik hastalıklar için kullanılır, bu sebeple sadece eczanelerden, reçeteli olarak, doktor izni ile satın alınabilir.

Ketoral Şampuan Zararları Neler?

Ketoral Şampuanın zararları neler sorusu pek çok kullanıcının merak ettiği sorulardan biridir. Her medikal ürünün yan etkisi olduğu gibi Ketoral Şampuanın da yan etkileri olabilir. Ancak ilacı doktor kontrolünde kullanıyorsanız ve bünyeniz bu ilacı kullanmak için uygunsa, ufak alerjik reaksiyonlar dışında size zarar vereceğini sanmıyoruz.

Yan etkiler vücudunuz ilaca alışana kadar normaldir ancak yan etkiler devam ediyor ve rahatsızlık veriyorsa doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz. Yan etkilerin ortaya çıkmasının en büyük sebebi ilacın fazla dozlarda kullanılması, tavsiye edilenden daha sık uygulanması ya da saç derisinde gereğinden uzun süre bekletilmesi ile ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

En yaygın yan etkileriden bazıları;

 • Ağız, yüz, dudak, dil ve boğazın şişmesi. Bu şişme nefes alma fonksiyonunuzu etkiliyorsa hemen hekiminize başvurun.
 • Saç derisinde kaşıntı, kabarma, soyulma, tahriş, yanma hissi

Ketoral Şampuan Kullananların Yorumları

Ketoral şampuan kullananların yorumları ve ketoral krem kullananlar hakkındaki yorumlar aşağıdadır;

 1. “Eşimin sırtı ve göğsündeki mantara birebir gelmiş şampuandır. Hatta bazen bende duş jeli yerine kullanıyorum koruma amaçlı. O da özellikle yıkanırken vücuduna da kullanıyor. Müthiş etkiyi gördük gerçekten çünkü hem ensesi hem vücudu inanılmaz kanıyordu artık.”
 2. “Vücudumdaki egzamalara çok iyi geliyor.”
 3. “Saçımdaki egzamaya ilk kullanımda etki eden şampuan. Kepeklenme ve kaşıntıyı yok ediyor. İlk önce saçlarımı normal şampuanla yıkıyorum. Daha sonra ketoral şampuanı saç diplerine masaj yapıp biraz bekletiyorum.”
 4. Yaklaşık 9 sene önce saç derimde kabuklanmalar daha sonra da kızarıklıklar oluşmuştu. O zamanlar ellerimde de strese bağlı bahar aylarında ortaya çıkan egzama olduğu için şüphelenip dermatoloğuma gitmiştim. Kendisi bu şampuanı önermişti. Daha kutu bitmeden etkisini gözlemlemiştim. Tüm şikayetlerim gitmişti. Edit: rengi de muhteşemdi ^^

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*