Yüzde Yüz Cinsiyet Belirleme

yuzde-yuz-cinsiyet-belirleme
yüzde yüz cinsiyet belirleme

Yüzde yüz cinsiyet belirleme 2022 kapsamında, anne baba olmayı dört gözle bekleyen kişiler bebeklerinin hangi cinsiyete sahip olduğunu oldukça merak ederler. Bu merakını gidermek isteyen ebeveyn adayları, henüz ultrasonda görünme zamanı gelmeden birtakım yöntemler aramaya başlarlar.

Bu süreçte çok fazla merak edilen yüzde yüz cinsiyet belirleme işlemi, farklı yollarla gerçekleştirilebilmektedir. Bilinen en kesin yöntem olan ultrason yöntemi, 12.haftada yapılabilmektedir. Ultrason yoluyla doktorunuz bebeğinizin cinsiyetinin ne olduğunu size söyleyebilmektedir. Ama bunun dışında daha önceden bilmek istediğinizde, birtakım eski yöntemlerle de cinsiyet belirlenebiliyor. Daha fazla detayı yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Başlıklar

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Eski zamanlarda karbonat testi, Çin takvimi veya tespih gibi malzemeler ile bebeklerin cinsiyeti anlaşılırdı. Peki, bunlar yüzde yüz cinsiyet belirleme kapsamında doğru sonucu verir mi? Bebeğin cinsiyetini anlamak için kullanılan bu yöntemler her zaman için doğru sonuç vermez. Bu sebepten dolayı da doğru sonuca ulaşmak için belirli bir hafta beklemeli ve daha sonra ultrason ile bebeğin cinsiyetine bakılmalıdır.

 • Çin takvimine göre yüzde yüz cinsiyet belirleme de birçok kişi tarafında yapılmaktadır.
 • Her zaman doğru sonuç vermese de birçok kişi tarafından doğru sonuç verdiği söylenmektedir.
 • Bu teknik çok eski dönemde uzak doğuda kullanılan bir yöntem olmuştur.
 • Peki bu yöntem ne zaman keşfedilmiştir?
 • Bu yöntem 1980 da keşfedilmiştir İngiltere, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından kullanılmaya başlanılmıştır.
 • Şimdi sizlere Çin takvimi kapsamında bebeğin cinsiyetini nasıl öğrenebilirsiniz? Bu konudan bahsetmek istiyoruz.
 • Bunun öncesinde eğer Çin takvimi ile alakalı daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz Çin takvimi ile yüzde yüz cinsiyet belirleme makalemizi de okuyabilirsiniz.
 • işlemini yapmak istiyorsanız öncelikle hangi ayda hamile kaldığınızı öğrenmeniz şarttır.
 • Daha sonra yaşınız da bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeniz için gereklidir.
 • Yaşınıza ve aynı zamanda hamile kaldığınız aya göre bebeğinizin erkek veya kız olduğunu anlamanız mümkündür.
 • Hamilelik sürecinin başından beri bebeğin cinsiyeti mutlaka belli olmaktadır.
 • Fakat bu durum hemen öğrenilmez ve mutlaka bir gebenin 16 haftasını doldurması gerekmektedir.
 • 16 haftayı dolduran bir kişi ultrason yardım ile bebeğinin cinsiyetini öğrenebilir.
 • Bu yöntem her zaman için doğru sonuç vermesi de birçok kişi tarafından yapılmaktadır.

En Çok Hangi Ayda Erkek Bebek Olur?

Hicri takvime göre bebek cinsiyeti belirleme nasıl olur? En çok hangi ayda erkek bebek olur hakkında doğru bilgiye ulaşım sağlamak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Bir bebeğin kız veya erkek oluşunu genellikle annenin belirlediği bilinir. Fakat bu çok yanlıştır.

Bir bebeğin cinsiyeti erkeğin DNA’sı ile alakalıdır ve dolayısı ile bebeğin cinsiyetini baba belirler. Genellikle bebeğin sağlıklı olması birçok ailenin ilk tercihidir. Fakat örnek verecek olur ise kız çocuğu olan kişiler ikinci çocuklarının da erkek olmasını istemektedir. Ya da bu tam tersi olmaktadır. Bu yüzden de yüzde yüz cinsiyet belirleme yöntemleri arayışına girmektedirler.

 • Böyle bir durum söz konusunda olduğunda ise kişiler kız bebek veya erkek bebek için ne zaman ilişkiye yaşanmalıdır konusunu merak etmektedir.
 • Uzmanların yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda kız bebek ve erkek bebek olma ihtimalini ilişki esnasında belirlemek mümkündür.
 • Bilim insanları döllenme esnasında bebeğin cinsiyetinin oluştuğunu sürekli olarak vurgulamaktadır. Cinsiyet oluşurken kromozomların önemi büyüktür.
 • Bir insanda toplamda 46 kromozom bulunur ve bu kromozomların sadece 2 âdeti cinsiyeti belirleyen kromozomdur. Bu kromozomlar kadınlarda x erkeklerde ise x y olarak bilinmektedir.
 • Yani x kromozomu kadınların genini y kromozomu ise erkeklerin genini taşır.
 • Dolayısı ile bebeğin cinsiyetinin oluşmasında çift kromozom gereklidir ve erkek ve kadının kromozomları bebeğin cinsiyeti ne oluşturur.
 • Erkekte x kromozomu bulunduğu için ve kadını ki sadece x olduğu için erkekte hangi kromozom birleşir ise cinsiyet belli olmaktadır.
 • Örnek verecek olur isek bayanda bulunan kromozom x ise ve erkeğin kromozomunda x olur ise bebeğin cinsiyeti kız olacaktır.
 • Kadının x kromozomu var ve erkeğin kromozomu ye ise o zaman bebeğin cinsiyeti erkek olacaktır.

Yüzde yüz Cinsiyet belirleme yöntemi ile bebeğin cinsiyeti tahmin edilebilmektedir. Bu yöntem ile bir çocuğun cinsiyetini öğrenmek mümkün değildir fakat iki doğacak olan çocuğun cinsiyetini öğrenmek mümkündür. İlk çocuğun ense kısmında bulunan saçların uçları yukarı ise bebek erkek, aşağı ise bebek kız olacaktır.

Fakat tabii ki bu yöntem ile %100 bebeğin cinsiyetini anlamak mümkün değildir ve hatta birçok kişi tarafından bu yöntemler hurafe olarak kabul edilmektedir. Bebeğin cinsiyetini tam olarak öğrenmek istiyorsanız ultrason ile doktorunuza baktırabilirsiniz.

yuzde-yuz-cinsiyet-belirleme

Karbonatla Cinsiyet Testi Nasıl Yapılır?

Karbonatla cinsiyet belirleme yöntemi ile bebeğin cinsiyetini öğrenmenin mümkün olduğunu biliyor musunuz? Aslında tam olarak sonuç vermese de birçok kişi bebeklerinin cinsiyetini bu şekilde öğrenmiştir. Peki bu yöntem nasıl olmaktadır. Eğer hamileyseniz ve bebeğinizin cinsiyetini merak ediyorsanız 2 yemek kaşığı karbonatı içerisine idrarınızı koyun.

 • Eğer çok fazla kabarcık meydana geldiği ise bebeğinizin cinsiyeti erkektir. Eğer kabarcık seviyesi alt düzeyde ise o zaman bebeğinizin cinsiyeti kız olacaktır.
 • Evde cinsiyet belirleme testi kadınlar kulübü tarafından merak edilmektedir. Bu şekilde bebeğinizin cinsiyetini evde öğrenebilirsiniz 

Evde Lavabo Açıcıyla Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

Son adet tarihine göre cinsiyet belirleme nasıl olur? Evde lavabo açıcıyla cinsiyet tahmini nasıl yapılır? Bu konular hakkında detaylı bilgiye sahip olma düşüncesindeyseniz o zaman doğru sayfada olduğunuzu belirtmek isteriz. Eğer lavabo açıcı ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız idrarınızı bardağa koyun ve üzerine lavabo açıcı koyun. Eğer lavabo açıcıyı koyduğunuzda çok fazla köpük birikiyor ise bebeğinizin cinsiyetinin erkek olma ihtimali çok fazladır.

 Eğer çok fazla köpürme meydana gelmediyse bebeğinizin cinsiyeti büyük ihtimal kız olacaktır. Lavabo açıcıyı bardağa koyduğunuzda en az 15 saniye kadar beklemeniz gerekmektedir.  Eğer son adet tarihine göre bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız o zamanda; hamile kaldığınız ayı bilmeniz gerekmektedir. 2021 senesi için ocak, mart, mayıs, temmuz, ağustos ve aralık aylarında hamile kalırsanız kız diğer aylarda hamile kalırsanız erkek olacağı söylenmektedir 

Süt İle Cinsiyet Testi Nasıl Yapılır?

Garanti cinsiyet tahmini yapan yöntemler mi arıyorsunuz. Ancak maalesef ki günümüzde sadece ultrason yardımı ile %100 cinsiyet tahmini yapılabiliyor. Hatta bazen onda bile yanılma payı çıkıyor ve ebeveynler çocukları doğduktan sonra cinsiyeti öğreniyor. Bazı çocuklar cinsiyetini göstermiyor ve dolayısı ile doktorlar da yanlış tahmin yapabiliyor.

 Fakat birçok kişi tarafından süt ile cinsiyet testi yapılabiliyor. Peki, süt ile cinsiyet tahmini nasıl yapılmaktadır? Anne adayı belirli bir haftaya ulaştıktan sonra göğsünden süt akmak tadır. Göğüsten akan süt suya koyulduğunda suyun üzerinde kalıyorsa; bu bebeğin erkek olduğunun kanıtıdır. Eğer süt dibe çöküyorsa o zaman bebeğin cinsiyetinin kız olduğu belli olmaktadır. 

Erkek Çocuk Olması İçin Öneriler

Hamile kalmak ve hatta bebeğinizin erkek olmasını istiyorsanız birkaç öneriye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu önerilere dikkat ettiğinizde bebeğinizin erkek olma ihtimali daha fazla olacaktır. Kadınların her ay yumurtlama dönemi olur ve bu dönemde ilişki yaşanır ise kadının hamile kalma ihtimali çok yüksektir.

Sperm ise bir yumurtada ortalama 2-3 gün boyunca kalabilir. Eğer yumurtlama döneminden önce ilişki olur ise bebeğin cinsiyeti büyük ihtimal kız olacaktır. Ancak yumurtlama dönemi ilişki olur ise o zaman bebeğin cinsiyeti erkek olur. Eğer sizde bebeğinizin cinsiyetinin erkek olmasını istiyorsanız o zaman yumurtlama döneminde ilişkiye dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir 

Cinsiyet Belirleme İçin Bilimsel Yöntemler

Bilimsel olarak cinsiyet belirleme için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ise doğrudan cinsiyeti etkilemektedir. İzin verirseniz şimdi sizlere cinsiyet belirleme için bilimsel yöntemlerden detaylı bir şekilde bahsetmek istiyoruz. İşte bu yöntemler şekildedir

 • Preimplantation Genetic Diognosis
 • Selnascinsiyet belirleme yöntemi
 • Beslenme şekli
 • Microsoft cinsiyet belirleme yöntemi
 • Ericsson cinsiyet belirleme yöntemi
 • O+12 cinsiyet belirleme yöntemi
 • Dr. landrum brewer shettles  cinsiyet belirleme yöntemi
 • Jonas yöntemi cinsiyet belirleme

Cinsiyet Belirleme İçin Kullanılan Yöntemler

Tespih ile cinsiyet belirleme daha önce hiç duydunuz mu? Cinsiyet belirleme için birçok kullanılan yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin kesinliği ile alakalı tam olarak detaylı bir bilgi yoktur ancak birçok kişi tarafından bu yöntemler uygulanmaktadır. Dilerseniz kısaca şimdi sizlere bu yöntemler hakkında detaylı bilgiler verelim

Lahana Testi İle Cinsiyet Belirleme

Lahana testi ile cinsiyet belirleme çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Lahana testi ile bebeğinizin kız veya erkek olduğunu anlamanız mümkündür. Peki, bu nasıl olmaktadır. Bu kesin doğru yanıt veren bir yöntemidir? Öncelikle lahana kaynatılır ve daha sonra içerisine ise idrar dökülür. İdrar döküldükten sonra renk pembeye çevrilir ise o zaman bebeğin cinsiyeti kızdır. Fakat sabit kalır ise bebeğin cinsiyetinin erkek olduğu bilinmektedir

Yüzükle Cinsiyet Belirleme

Yüzükle cinsiyet belirleme uzun zamandır kullanılmaktadır. Aslında bu yöntem birçok kişi tarafından batıl ilaç olarak bilinmektedir. Bu yöntemi uygulamak için bir yüzüğe bir de ipe ihtiyaç vardır. Yüzüğün alt bölgesine ip bağlanır ve daha sonra hamile kişinin kanunun üzerine gezdirilir. Eğer yüzük çok sallanır ise bebeğin cinsiyeti erkektir. Fakat daire şeklini çizerek ise o zaman bebeğin cinsiyeti kız olarak tahmin edilir 

Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Evde cinsiyet belirleme testi kadınlar kulübü tarafından çok merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Birçok yöntem ile bebeğin cinsiyetini kolay bir şekilde anlamak mümkündür Fakat hiçbiri de bebeğin cinsiyetinin %100 ne olduğunu göstermez. Fakat kız bebeğin ve erkek bebeğin belirtileri farklıdır. Şimdi sizlere kız bebeğin belirtilerinden bahsetmek istiyoruz

 • Anne adayının idrar renginin matlaşması ve aynı zamanda koyulaşması
 • Anne adayı sürekli olarak tatlı yiyecekler yemek ister
 • Şiddetli mide bulantısı yaşanır
 • Göbeğin şekli yuvarlak yapıyor olur
 • Anne adayının yüzünde lekelenme ve sivilcelenme meydana gelir

Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Garanti cinsiyet tahmini var mıdır? Birçok şekilde cinsiyet öğrenme yöntemi vardır fakat hiçbiri garantili değildir. Şimdi sizlere erkek bebek belirtileri nelerdir konusundan bahsetmek istiyoruz. 

 • Anne adayının sürekli olarak sinirli ve aynı zamanda agresif tavırlarını olması
 • Anne adayının idrarının parlak yapıda ve aynı zamanda renginin ise sarı olması
 • Anne  adayında sürekli üşüme meydana gelmesi
 • Karnın sivri bir yapıya sahip olması
 • Anne adayının cildinin güzelleşmesi

Bebeği Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? İğne ile cinsiyet belirleme nasıl yapılır? Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için mutlaka bebeğini 16’cı haftasını bitirmesi gerekmektedir. Bunun için doktorun ultrason ile bakılması gerekmektedir. İğne ile de cinsiyet tahmini yapmak mümkündür. Bunun için ipliğinin içerisinden geçirmeniz gerekmektedir.

 Daha sonra ise göbeğiniz üzerinde tutmalısınız. Eğer iğne hareket ederse o zaman bebeğinizin cinsiyeti erkek olacaktır fakat sabit kalırsa ve aynı zamanda dikey şekilde ise o zaman bebeğinizin cinsiyeti kız olacaktır. Bunların hiçbiri kesin sonuç değildir ve bebeğin cinsiyetini öğrenmek için mutlaka ultrasondan bakılması gerekmektedir. 

Yazımızda yüzde yüz cinsiyet belirleme nasıl yapılır? Bebek cinsiyeti belirleme yöntemleri nelerdir? Gibi sorulara yanıtlar verdik. Sizlerin de bu konu hakkında fikir ve tavsiyeleriniz varsa bizlere yorum bölümümüzden ulaştırabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*