En Kolay Kredi Kartı Veren Banka

En kolay kredi kartı veren bankalar
En kolay kredi kartı veren bankalar

En kolay kredi kartı veren bankalar, kredi kartı sahibi olmak isteyenler için önemlidir. Kredi kartınızı ne kadar kolay alacağınız, başvuran kişinin durumuna göre de değişkenlik gösterir. Bu nedenle en kolay kredi kartı veren bankayı tercih etseniz dahi sizin genel şartlara uygunluğunuza doğru kredi kartı başvuru süreciniz belirlenecektir. Kredi kartı başvurusu yaparken unutmamanız gereken, birçok bankaya aynı anda kredi kartı başvurusunda bulunmamaktır.

Çünkü tüm bankalar, diğer bankalara yapmış olduğunuz kredi kartı başvurularını da görüntüleyebilir. Birçok bankaya aynı anda kredi kartı başvurusunda bulunmak, kredi kartı alma sürecinizi zorlayabilir. Ayrıca bu durum kişilerin kredi notunu da olumsuz etkilemektedir.

Bankaların sağlamış olduğu hizmetler arasında kredi kartı, son yıllarda giderek yaygınlaşmaktadır. Birçok kişi çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartı kullanma gereği duymaktadır. Kredi kartı başvuruları esnasında kişiler kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağını ve ne kadar sürede bankadan dönüş alınacağını merak eder.

Kamu bankalarının kredi kartı verirken daha titiz bir çalışma sonucunda kredi kartı başvurusuna olumlu yanıt vermektedir. Bu yüzden kamu bankalarından kredi kartı almak daha zordur denilebilir.

Aynı zamanda kredi kartları da kendi içlerinde farklı özelliklere sahiptir. Bunlar arasında sorgusuz, kesin onaylı kredi kartları bulunmaktadır. Bu kredi kartlarına başvuru yapıldığında aynı gün teslim almak mümkündür. Örneğin, Akbank axess, wings, axess öğrenci kartları, bonus ve maksimum kartlar bu tür kartlar arasında yer almaktadır.

En-kolay-kredi-karti-veren-bankalar

Başlıklar

İlk Kredi Kartını Hangi Banka Verir?

Her geçen gün kredi kartlarına duyulan ihtiyaç artış göstermektedir. Bu nedenle bankalar da kredi kartı hizmetlerinde kullanıcılara hitap eden, kredi kartı sahibi olmak isteyen kişilere hitap eden çeşitli kampanyalar ile ön plana çıkmaktadır. Tarihçesine bakıldığında tarihi 1887 yılına kadar uzanan kredi kartları, günümüzde bir ihtiyaç olarak görülmektedir.

Alışveriş yaparken çeşitli kolaylıklar sağlaması, kampanyalardan faydalanma imkânı sunması, nakit taşımadan alışveriş yapabilmek gibi birçok avantajından dolayı kişiler kredi kartlarını tercih eder.

İlk kez kredi kartı kullanacaksanız kredi kartı başvurunuzun onaylan ihtimalini artırmak için çeşitli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Kredi kartı başvurunuzu değerlendiren banka yetkilileri, çeşitli kriterlere bakarak başvurunuzu değerlendirme alır. Sizler de bu kriterlere uygun şekilde başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde kredi kartı başvurunuzun onaylanması kolaylaşacaktır.

İlk kez kredi başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gerekenler aynı zamanda tüm kredi kartı başvurusunda bulunurken birbirine yakındır. Öncelikle bilgilerinizin doğru olduğuna dikkat etmelisiniz. Net gelirinizi sisteme eksiksiz girmek, istediğiniz kredi kartı limitinin onaylanmasında önemli rol oynar. Bununla birlikte gelir düzeyiniz, kredi kartı limitini doğrudan etkiler.

Bu nedenle gelirinize uygun düzeyde bir kredi kartı limiti seçmeniz de onay sürecini kolaylaştırır. Gecikmiş borçlarınızı kapatmanız, borçlarınızı düzenli olarak ödemeye devam etmeniz, kredili bir ürün kullanmak, teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunmak daha hızlı bir şekilde kredi kartı başvurunuzun sonuçlanmasını sağlar.

Kredi kartı veren bankalar öncelikle kişinin gelirini, sigortalı olarak çalışıp çalışmadığını, belgelenen gelirlerini dikkate alır. Bu nedenle çoğu kişi ilk olarak maaş bankasının sunmuş olduğu kredi kartı imkanlarından faydalanır. Özellikle maaş müşterisi olan bankalar kredi kartı konusunda bu kişilere kolaylık sağladığından dolayı öncelikle başvuruyu maaş müşterisi olduğunuz bankaya yapmanız tavsiye edilir.

Kredi Kartı En Kolay Nasıl Alınır? En kolay kredi kartı veren bankalar

Kesin onaylı kredi kartı almak için kredi kartı başvurusunu şubeye gitmeden yapmalısınız. Kredi kartı başvurularında şubelerden yapılan başvurularda kişilerden gelir belgesi istenir. Ancak internet bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı başvurularında bu şart aranmaz.

 Bu nedenle gelir belgesi, sigorta gibi konularda sıkıntınızdan dolayı kredi kartı başvurusunda sorun yaşıyorsanız kesin onaylı kredi kartı seçeneklerinden faydalanmak için online başvuru yapmayı tercih etmelisiniz. İnternet bankacılığı ile yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması halinde kurye aracılığı ile kredi kartınız sizlere ulaştırılmaktadır.

Kesin onaylı kredi kartı başvurusu müşterisi olunan veya olunmak istenen bankanın internet şubesinden yapılması gerekir. Aynı zamanda bankanın mobil uygulaması üzerinden de bu başvurular gerçekleştirilebilir.

Vadeli veya vadesiz bir mevzuat hesabınızın olması, kredi notu, aylık gelir durumu gibi bilgiler de kesin onaylı kredi kartı başvurularında değerlendirilmektedir. Kesin onaylı kredi kartı başvurularında limit ilk olarak düşük tutulur. Kredi kartı onaylandıktan sonra kişinin kredi notu ve gelir durumu da göz önüne alınarak bu limit yükseltilebilir.

En-kolay-kredi-karti-veren-bankalar-2

Kredi Kartı Almak İçin Kaç Puan Gerekir?

Kredi kartı başvurularında önemli bir değerlendirme kriteri olarak ön plana çıkan kredi notu, kişilerin bireylerin finansal davranışlarını özetleyen ve bu davranışları puanlayan bir referans göstergesidir. Geçmişte ve çalışmakta olduğunuz bankalarda bulunan mevduat tutarlarınızdan, düzenli ödeme tutarlarınıza kadar birçok faktör baz alınarak belirlenir.

Kredi notunuzun kredi başvurunuzda olumlu bir referans olması için en az 1500 olması gerekir. Ancak kredi notu, kredi kartı başvurunuzun onaylanması için tek başına yeterli bir kriter değildir. Mevcut limitleriniz, gelirleriniz ve maaş durumunuz, borçluluk durumunuz da kredi kartı başvurunuzda kredi notunuz ile birlikte değerlendirilen kriterlerdir.

Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Hem kamu hem de özel bankalar kredi kartı imkânı sunmaktadır. Bankadan bankaya göre kredi kartı verme kriterleri değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı kişiler kendi genel durumlarına göre kendilerine en kolay şekilde kredi kartı verecek bankalara kredi kartı başvurusunda bulunduğunda olumlu yanıt almaktadır.

Aynı zamanda bazı kredi kartlarında kart işletim ücreti olması, bazılarında olmaması, kredi kartlarının sağlamış olduğu puan gibi çeşitli avantajlar da kişilerin kredi kartı için hangi bankaya başvuracağını belirleyen kriterdir.

Bankaların kredi kartı başvurularında dikkate aldığı en önemli durum başvuru sahibinin tutarlı, güven veren, sürdürülebilir bir finansal düzeni olmasıdır. Bu nedenle her türlü banka ödemelerinizi ne kadar özenli gerçekleştirir ve finansal yapınızı ne kadar düzene koyarsanız bankaların kredi kartı başvurunuzu olumlu şekilde onaylama ihtimali de o kadar artar.

İlginizi çekebilir:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*