Ölü Alanlara Sahip Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?

Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?
Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?

Ölü Alanlara Sahip Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir? Mutfak dekorasyonlarında pek fazla önemsenmeyen ve dekorasyonun zarifliğini düşürebilecek ölü bölgeler bulunur. Bu tür ölü alanları en iyi şekilde değerlendirerek mutfağınızın daha farklı bir havaya bürünebilmesini sağlayabilirsiniz.

Başlıklar

Raflar

Kapı ve mutfak dolabı arasında kalan dikey bir ölü alan bulunuyorsa bu alanı en iyi şekilde değerlendirmenin yolu zarif raf sistemlerini kullanmak olacaktır. Zarif yapıdaki raf sistemlerini mutfağınız ile uyumlu konseptlerdeki parçalar ile tamamlandırabilirsiniz. Ölü köşeleri tamamen konseptin bir parçası olarak görebilirsiniz.

Elektronik Ürünler

Mutfakta kalan ölü bölgeleri dekorasyonunuza dahil edebilmek için bu tür alanları mutfak cihazlarıyla zenginleştirebilirsiniz. Boyutları birbirinden farklı olan cihazlar için ölü köşenin ölçülerinde kalıplar oluşturabilirsiniz. Daha sonra elektronik ürünlerinizi bu bölgelerde muhafaza edebilirsiniz.

Aksesuarlar

Ölü alanları aksesuarlarınızı sergileyebileceğiniz alanlar olarak değiştirebilirsiniz. Örneğin, mutfak dekorasyonunda olduğu gibi köşe alanlarını aksesuarlar için teşhir alanı haline getirebilirsiniz. Süsleme ya da mutfak içerisinde ilgi çeken köşeler olarak dekore edebilmeniz de mümkündür. Böylelikle mutfağınızın estetik görünümünü artırabileceğiniz gibi aynı zamanda ölü alanların mutfakta kötü görünmesinin önüne de geçebilirsiniz.

Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?
Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?

Çekmeceler

Eğer mutfakta ölü bir alan olduğunu düşünüyorsanız mutfak dolaplarına entegre bir çekmece sistemi tasarlayabilirsiniz. Bu sayede alanları özel bir depolama çözümü haline getirebilirsiniz. Üst üste boş alan kadar çekmeceler kullanabilir, mutfakta ihtiyaç duyabileceğiniz ek depolama alanlarını yaratarak ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.

L Tipi Ürünler

Mutfakta boş alan veya köşe kalmasını istemiyorsanız L mutfak konseptinin parçalarını deneyebilirsiniz. Mutfağınızda L tipi konsepti değerlendirerek işlevsel bir mutfak tezgâhı oluşturabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak musluk ve evye kısmını tam köşelere uygun tasarlayabilirsiniz. Özel çalışma alanınız bu sayede daha geniş hale gelir. Aynı zamanda L konseptli dekoratif tasarımlarda farklı ölü bölgeler de ortaya çıkmaz.

Bu detaylara dikkat ederek ölü alanları değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. Gerektiği zaman profesyonel çözümler sunabilecek markalardan da destek alabilirsiniz. Intema mutfakta bulabileceğiniz özel mutfak çözümleri ile mutfağınızı dilediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Birbirinden özel tasarımlara erişebileceğiniz Intema çözümleri sayesinde kendi mutfağınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*